Чому коти або кішки йдуть з дому і не повертаються Народні прикмети

Якщо кішка пішла з дому надовго – це завжди привід для занепокоєння. Крім того, що охоплює туга про домашньої улюблениці, так ще й забобони не дають спокою. Існує безліч прикмет, які рекомендують, що робити, якщо кішечка йде з дому і довго не повертається.

f881cb55a9c6a193d99661d80ad47166 Чому коти або кішки йдуть з дому і не повертаються Народні прикмети

Можливо, вони вам знадобляться. Поки є надія на повернення кота, який втік, не впадайте у відчай. Відомі випадки, коли домашній улюбленець повертався через місяць, два і навіть через рік!

Народні прикмети

Існує повір’я про кішку, яка відчуває можливу смерть кого-небудь з членів сім’ї. Тварина залишає будинок, щоб «не зустрітися» з бідою. Швидше за все, це не зовсім вірно. Є багато випадків, коли пухнасті створення буквально виходжували тяжкохворих господарів, притискалися і ласкались всім тілом – «висмоктували хвороба», забирали недуга на себе. А потім йшли, несучи горе.

Східні люди вірять, що кіт лягає на груди хворого людини, щоб встигнути вихопити у страждає останній подих, а разом з ним, і його душу. Кажуть: «П’є дихання», щоб потім переправити душу в інший світ, звідки вона зможе відродитися в тілі знову народженої людини. Кішки – провідник між світами живих і мертвих.

Прикмети про можливі причини, чому коти йдуть з дому і не повертаються:

 • Котяче втеча – ознака наближення біди. Вихованець йде, щоб врятуватися.
 • Причина втечі кішки – тварина захищає господарів від нещасть. Кішечка не пророкує смерть, а забирає її з собою. Пухнастий звірятко робить все можливе, щоб захистити будинок.
 • Кіт утік – звільнив місце для нового мешканця. У вашій родині очікується поповнення, а не втрати. Можливо, хтось з ваших близьких родичів чекає дитину.

Є англійське прислів’я: «The child was born — the cat must go!» — «Народилася дитина – кішці треба піти!» Ця прикмета існує і у нас. Правда, у прислів’ї використовуються метафори: «кішка» – сумніви і нерішучість, «дряпають» душу. А «дитина» – прийняте рішення.

Більшість людей упевнена в тому, що якщо кішка покинула будинок, в якому є тяжкохворий, то ця людина скоро помре. Але це невірно! Є інша, більш точна прикмета. Хворий повинен взяти до себе в ліжко кішечку, і поспостерігати за нею. Якщо тварина залишиться поруч, то хворий незабаром одужає.

Реальні причини, чому пішов кошеня або кішка:

 • Старий хворий кіт пішов помирати подалі від обжитого місця (це тваринний інстинкт всіх представників сімейства котячих). А для людей є погана прикмета – дати коту померти в будинку.
 • Кішечка пішла, щоб окотиться. Незабаром вона може повернутися з потомством.
 • Кошеня вивалився з віконця і заблукав.

Існують прикмети про забарвленню кішок, від якої залежить вплив тварини на долю мешканців будинку:

 • Руда – привертає любов;
 • Чорна – охороняє від нечистої сили;
 • Біла – лікар, що робить обстановку в родині більш гармонійною;
 • Сіра – піклується про благополуччя;
 • Триколірна – гарантує шквал гарних змін.

Але це не означає, що якщо рудий кіт піде з дому, у вас не буде романтичних відносин, а зникнення білої киці не віщує хворобу. У разі пропажі тваринного його забарвлення і стать не мають значення.

42020857f81fa3b96640387312a2f7cd Чому коти або кішки йдуть з дому і не повертаються Народні прикмети

Іноді чути скарги: скільки кішечок не заводили – не приживаються! Напевно, щось з місцем не так, суцільна містика або витівки будинкового…

Як догодити домового?

Згідно з народним повір’ям кішка – головна помічниця Будинкового (Велесы, Суседко, Бестіарію, Доможила).

Ці дві істоти навіть чимось схожі. Якщо котейко іде, залишає «господаря житла» без допомоги – можливо, Велеса не бажає приймати її. Щоб догодити Доможилу, забобонні люди заводять різношерстих вихованців. Народна прикмета свідчить: Домовик воліє тварин з вовною такого ж кольору, як і його волосся.

Часто не вдається з першого разу вгадати з забарвленням кішки. Тому люди беруть в будинок тварина, шерсть якого пофарбована фрагментами у білий, чорний, рудий колір. У такого котика найбільше шансів бути прийнятим Велесой в помічники. Такий вихованець буде прекрасно почувати себе в сім’ї і нікуди не втече.

Деякі люди намагаються кілька разів завести кота. Якщо пропадає білий вихованець, вони беруть чорного котика. Якщо і той втече, приносять руду або сіру, пробують тварина іншої масті.

Традиційно Добродій дружить з представниками котячої породи, але іноді Велеса робить все можливе, щоб вигнати мяукающее тварина з дому. Причому необов’язково, Домового не подобається забарвлення вихованця. Можливо, Добродій намагається захистити людей від зла. В народі існує дивне повір’я: у кота іноді поселяється дух відьми, намагається зруйнувати сімейне благополуччя.

Якщо ви впевнені, що кішечка ніякого зла в собі не таїть, колір шерсті тварини теж не причому, а Домового вона все одно не подобається, потрібно домовитися з Велесой. Можливо, «господар» незадоволений, що в будинок потрапляє «що попало». В цьому випадку допоможе простий ритуал.

Відпускаючи в будинку нову або повернулася кішечку, задобрите Доброзичливця словами (їх можна вимовити подумки): «Господар-батюшка, домовик-охоронець! Ось тобі кошлатий звір на багатий двір! Тебе не забуду, а ти звіра збережи!»

Після цього не забувайте кожен місяць пригощати Велесу солодощами (де-небудь в кутку кладіть печиво або цукерки). Але стежте, щоб кіт не потягнув це «підношення», не розлютив домовика.

Є повір’я, як вплинути і на котейку. Йдучи з дому, кожен раз говорите йому: «Спи, охороняй, будинкового не зачіпай». Так ви захистите від неприємностей нового поселенця», і він влаштується у вас на тривалий термін, не втече.

Є ще й інші прикмети, чому кіт йде з дому, залишаючи житло без енергетичного захисту:

 • Добродій розлютився на господаря будинку і намагається вижити всю сім’ю, починаючи з кота.
 • Житло прокляте. В такому місці не затримуються чутливі домашні вихованці. Якщо якийсь заздрісник провів магічний ритуал над мешканцями, наслав порчу, в першу чергу це відчує пухнастий звір, і терміново покине поганий будинок, що служить провісником проблем.
 • У кішки не вистачає сил нормалізувати енергетику житла. Якщо в будинку живуть злі, заздрісні, себялюбивые люди, які регулярно «випускають пару» у вигляді розмов на підвищених тонах, різких звуків з-за падаючих предметів, то в такому місці виникає надлишок негативу. Будинкові в таких місцях не живуть, а котику доводиться піти з такого будинку в пошуках кращих господарів.

Забобони про повернення додому втекла кішки

У прихильників забобони про те, що якщо кіт пішов з дому – він повів за собою біду, викликає тривогу несподіваний повернення вихованця. У насправді, чому кіт повертається? Може бути, вона принесла на хвості те погане, що забирала? Однозначно, ні! Згідно з прикметами, повернення пухнастого створення нічого поганого не віщує. Будьте задоволені тим, що тварина знайшла дорогу додому.

2f066a0e0a9df421a2b7dad664ba2b92 Чому коти або кішки йдуть з дому і не повертаються Народні прикмети

Якщо вам не дають спокою повір’я, думки про містику, міркуйте так: кішка пішла з дому, і прихопила з собою ваше нещастя, навіщо їй потрібно тягнути цю тяжкість назад? Вона не стане цього робити. Найімовірніше, велелюбна кішечка десь погуляла, розважилася в компанії родичів, а тепер повернулася на звичне місце, до якого прив’язана.

Не тільки прикмети, але і об’єктивні дані вказують на прихильність кішок до будинку, а не до господаря. Цим нявкають хвостаті відрізняються від собак, відданих людині.

Магічні ритуали для повернення кота

Коли всі реальні способи повернути убежавшую кішку випробувані (розклеєні оголошення, сповіщені про зникнення всі оточуючі), а просто чекати не вистачає терпіння, можна звернутися за допомогою до вищих сил.

Віруючим людям краще не виконувати ніяких, навіть самих невинних магічних ритуалів. Інакше важко уникнути поселення смути в душі. Краще сходити до храму, поставити свічку, помолитися своїми словами, попросити бога, щоб пропала тварина повернулося.

Якщо ви не дуже релігійні, можете виконати ряд нескладних дій:

 • Поряд з мискою домашнього улюбленця встановіть і запаліть білу свічку. Поки вона горить, подумки просіть Всесвіт про повернення кота додому. Нехай він повернеться цілим і неушкодженим. Свічка повинна згоріти повністю, без недогарка.
 • Залиште перед вхідними дверима склянку з водою, скажіть такі слова: «До дому мого, до порога мого». У цей момент уявляйте собі з максимальною деталізацією, як загублена кішечка входить у ваш будинок.
 • Зв’яжіть стрічкою або мотузкою 4 ніжки обіднього столу, щоб утворився прямокутник. Тепер залишається почекати хороших звісток.
 • Тримаючи запалену свічку у відчинених кватирки, голосно крикніть: «Дим горою, (кличка кота) додому!»

Більшість людей відчувають себе винними, коли пропадає кішка. Але не треба сумувати, займатися самоїдством. Згадайте про щасливе часу, спільних іграх, подумки подякуйте домашнього улюбленця за вірну службу. Надійтеся, живий кіт обов’язково повернеться!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради