Хлорофітум: прикмети і забобони, фото, можна тримати квітка будинку

Хлорофітум — невибаглива трав’яниста рослина родом із тропіків. Його часто можна зустріти в квартирах, офісах, громадських місцях. Крім виконання декоративної функції, квітка здатний очищати повітря від шкідливих домішок. З містичної точки зору, рослина теж корисно для дому — прикмети про хлорофитуме кажуть, що він приносить щастя і зупиняє конфлікти.

059350d87d9907e430947ddc6771dec7 Хлорофітум: прикмети і забобони, фото, можна тримати квітка будинку

Чи можна тримати вдома хлорофітум

Це кущиста рослина можна знайти в кожній другій квартирі. Народна назва — зелена лілія. Недорогий і невибагливий у догляді хлорофітум мило виглядає і добре вписується в будь-який інтер’єр і швидко росте в домашніх умовах.

У квітки тонкі довгі листя, що утворюють завиток і пофарбовані в зелений колір з білими або жовтими смугами. Активно росте на освітленому підвіконні, в півтіні дає менший приріст.

Хлорофітум підійде тим, хто часто перебуває в роз’їздах, так як його коріння накопичують рідину і здатні живити листя кілька тижнів. Завдяки цьому кущика не загрожує загибель від недостатнього поливу або пересихання грунту в горщику.

Рослину можна тримати в кожній квартирі для очищення повітря і зволоження. Квітка містить речовини, які приваблюють котів, тому домашні вихованці люблять гризти його листя. Це може викликати у тварини отруєння. Квітникарю потрібно подбати про те, щоб рослина було недоступне для дітей і котів.

Більшість ухвалить про хлорофитуме має позитивне трактування.

Його можна безбоязно вирощувати людям будь-якого віку і соціального статусу.

Користь для дому та здоров’я

Хлорофітум не тільки прикрашає стіни і підвіконня в квартирі. Користь для будинку полягає в очищенні приміщення, зволоження повітря і усунення більшості алергенів.

Рослина вбирає домішки, чадний газ і важкі елементи в повітрі, які можуть нашкодити людині. Квітки не страшні пар, жар, висока температура, тому він ідеально підійде для кухні.

При поглинанні великої кількості шкідливих речовин хлорофітум активно росте і дає «діток», вивільняє багато кисню. Рослина здатна усунути з повітря такі домішки:

 • формальдегід;
 • важкі метали;
 • патогенну мікрофлору;
 • окис азоту.

Езотерики вважають, що квітка очищає не тільки повітря, але і енергетику будинку. Він «вбирає» роздратування, невдоволення і негативні емоції мешканців, не дає прихованого негативу вилитися в конфлікти.

f8a1b56d6115d7d10fad93fbca9933e4 Хлорофітум: прикмети і забобони, фото, можна тримати квітка будинку

Популярні забобони, пов’язані з хлорофитумом

Рослина приносить щастя і благополуччя в будинок. Прикмети і забобони про хлорофитуме пов’язані з відновленням миру і балансу у відносинах. Корисно завести квітка людям, які часто сваряться, не знаходять взаєморозуміння з близькими, занурюються в депресію і смуток.

Хлорофітум «наближає» знайомство з майбутнім коханим або партнерами по бізнесу, оберігає від небажаних зустрічей. Рослина висихає при сильному магічному впливі на житло або власника. Якщо листя пожовкло або висохли, значить, квітка поглинув псування, прокляття або серйозну хворобу.

Езотерики вважають, що з допомогою рослини можна перевірити енергетику будинку. Горщик залишають на 1-2 місяці по черзі у всіх кімнатах і спостерігають за змінами в її зовнішньому вигляді. Чим гірше почувається рослина в певному місці, тим негативніше там енергетика.

Хлорофітум заборонено приймати в дар, оскільки він не стане захищати новий будинок. Краще купити відросток самостійно або віддати дарувальнику монетку натомість.

Якщо кущик засох, варто позбутися від нього і придбати свіжий, так як загиблий примірник буде витягувати життєві сили господарів.

Прикмети про сімейних відносинах

Якщо вірити прикметам, рослина обов’язково потрібно завести в будинку, де неспокійно: батьки лаються між собою, кричать на дітей або зриваються на домашніх тварин. Квітка хлорофітума приносить гармонію і мир в сім’ю. Не входить у розряд рослин-вампірів, высасывающих енергію.

Хлорофітум в будинку дарує взаєморозуміння, любов, спокій, умиротворення. Знімає дратівливість, злість, допомагає налагодити відносини після сварки.

Якщо родину переслідують невдачі, діти не встигають у школі, у батьків проблеми на роботі, це привід завести «зелену лілію». Вона поглине втому, побутові проблеми будуть вирішуватися, немов самі собою. Вчитися і працювати стане легше. Завдяки цьому підуть сімейні скандали і конфлікти.

b94ce34f26763a45f6aa2fe4707a233c Хлорофітум: прикмети і забобони, фото, можна тримати квітка будинку

Забобони про притягнення щастя

За прикметами рослини, яке часто викидає відростки, дарує щастя, захищає від пліток, лайки і злих язиків. Допомагає досягти справжнього благополуччя, полегшує шлях до бажаної мети. Прикмета стверджує, що хлорофітум поглинає негативні емоції і господарів, і їхніх гостей.

Це живий талісман, що привертає позитивну енергетику та очищає дім від негативного впливу. Якщо хлорофітум тягнеться вгору, значить, задоволений благополуччям у квартирі, пригинається нижче — не здатний впоратися з великою кількістю поганої енергії. В цьому випадку потрібно придбати ще одну рослину.

Щоб знайти щастя в новому житлі, в нього входять з хлорофитумом. Прижитися на новому місці буде легше, відразу запанує приємна і добра атмосфера.

Молодій сім’ї хлорофітум можна купити для зміцнення шлюбу.

Прикмети і забобони для жінок

Квітка принесе довгоочікуване щастя в особистому житті, допоможе знайти любов. Вдовам дозволить заспокоїтися і відпустити горі. Рослина виконує дівочі бажання, якщо вимовити їх уголос поруч з горщиком.

За зовнішнім виглядом «зеленої лілії» можна визначити, які панують відносини в родині і чого господині чекати в майбутньому:

 • Тьмяніє, в’яне — існує невисловлені образи, в повітрі висить напруга. Пора привнести щось нове, урізноманітнити побут, зайнятися спільним хобі.
 • Цвіте і бурхливо зростає — щасливий шлюб, взаємна любов, підтримка і вірність. Прикмети кажуть, що дружині не про що турбуватися.
 • Якщо в кімнаті у молодої дівчини активно розцвів хлорофітум, значить, вона рано вийде заміж і буде щаслива в шлюбі.
 • Це ж подія віщує швидку вагітність заміжньої дівчини.

5956116abd76c35190ba1770f0ff58c9 Хлорофітум: прикмети і забобони, фото, можна тримати квітка будинку

Прикмети про цвітіння хлорофітума

Якщо «зелена лілія» зацвіла, власника очікує низка щасливих подій, удача й успіх. Тим, хто давно перебуває у шлюбі, це віщує спалах пристрасті в парі. Квітучий хлорофітум по прикметі приваблює підвищення в посаді, кар’єрне зростання і збільшення заробітної плати.

Якщо поставити пару таких рослин в спальні, більше не доведеться мучитися безсонням або страждати від самотності. Квітучий хлорофітум, розташований біля входу, буде залучати бажаних гостей і відштовхувати людей зі злими помислами. Принесе хороші вести і радість.

Якщо в період цвітіння хлорофітум зів’яв біля вхідних дверей в лічені дні, значить, хтось зробив псування, приворот, будь-яке негативне магічний вплив.

За прикметами сухоцвіт викидають, ставлять новий, а над одвірком двері вколюють дві голки хрест-навхрест.

Цікаві забобони

З «зеленої лілією» пов’язано кілька прикмет. Вона попереджає як про хороші події, так і про поганих:

 • Дівчині квітучий хлорофітум віщує швидке весілля. А завядший — проблеми в особистому житті.
 • Сухе листя — наявність невирішених питань у відносинах з коханим або колегами.
 • Хворий хлорофітум по прикметі вбирає важкі хвороби господаря, може не витримати і загинути.
 • Буйно розростається перед важливою подією — обіцяє вдале його дозвіл, приємні наслідки.
 • Не розростається — в домі надто багато негативу, необхідна ще пара рослин.
 • Регулярно висихає і відновлюється — хтось з домочадців непостійний і не може визначитися в особистому житті.

За прикметами сухоцвіт тягне енергію з мешканців, псує атмосферу в квартирі, тому потрібно скоріше позбутися від нього.

6c5d6d3e129f168affd0eae90a7fe2de Хлорофітум: прикмети і забобони, фото, можна тримати квітка будинку

Магічні властивості

Хлорофітум активно перешкоджає магічного впливу. Якщо після відходу гостя протягом доби квітка зів’яв, значить, потрібно шукати підклад — підкинуті заговорені голки, шпильки, брошки та інші дрібні предмети. Чим старше рослина, тим сильніше воно в магічному плані.

«Зелена лілія» здійснює мрії і бажання, якщо щодня вимовляти їх поруч. У поєднанні з фіалками створює сприятливу для жіночого здоров’я і благополуччя ауру. А по сусідству з бегоніями — благотворно впливає на чоловічу силу.

Згідно приймете, хлорофітум захищає квартиру від проникнення злих сутностей, полтергейстів, духів. Якщо в оселі вже поселилося щось недобре, то пара рослин вижене його з приміщення.

Розташування по феншуй

Для жіночої половини людства квітка несе тільки позитивні емоції, радість і захоплення. Після приходу з роботи потрібно посидіти пару хвилин у «зеленій лілії». Якщо при цьому дивитися на рослину, можна позбутися від негативних думок і проблем.

Згідно феншуй, хлорофітум допомагає переживати депресію, стрес, емоційну втому і вигоряння. Концентрує в собі «Ян» — чоловічу енергію. Тому корисно посадити поруч бегонію, цикламен або фіалки. Тим, у кого є бажання кардинально змінити своє життя, потрібно поставити квітку в північній частині квартири.


Хлорофітум — дивовижне рослина, за прикметою повертає гармонію і благополуччя в будинок. «Зелена лілія» здатна не тільки очистити повітря, але і позбавити від негативу і стресу, поліпшити енергетику житла.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради