Мопи для прибирання приміщень: порівняння моделей

Змінна насадка на швабру, яку застосовують для миття підлоги та інших поверхонь, називається моп. Це не просто заміна традиційної статевої ганчірці, обладнана зручним кріпленням. Мопи для прибирання приміщень різних типів відрізняються матеріалом, формою і навіть кольором. Знання видів цих пристосувань та особливостей застосування корисно і професійного клинеру, і домогосподарці.

Різновиди мопів

mopy dlya uborki pomeshhenijj: sravnenie modelejj42 Мопи для прибирання приміщень: порівняння моделейМопи складаються з безлічі ворсинок, які добре поглинають воду під час прибирання

По фактурі вони мало нагадують звичайну тканину. Складаються з безлічі ворсинок, іноді завитих в довгі тонкі кіски або ж закріплених на плоскому підставі. Така конструкція забезпечує краще поглинання води та надійне прилягання до отмываемой поверхні.

Вертикальний моп для миття підлоги за зовнішнім виглядом нагадує мітелку з довгих мотузок і називається насадкою типу «Кентуккі». Він простий у застосуванні, надійно кріпиться на ручку швабри з допомогою різьбового з’єднання. Але такими пристосуваннями погано відмивати важкодоступні місця. Велику вагу разом з поглиненої водою створює навантаження для м’язів рук і спини. До того ж вони малопридатні для миття стін і меблів.

Збиральна насадка горизонтального типу більш універсальна. Різноманітні варіанти її виконання дозволяють підібрати примірник, що відповідає будь-яким вимогам.

Застосовувані матеріали

Мопи для різних поверхонь виготовляють з таких тканин:

 • бавовни;
 • синтетичних волокон;
 • мікрофібри;
 • комбінацій цих матеріалів.

Бавовняні мотузочки добре вбирають воду і краще всього підходять для підлогової обробки приміщень. Але такі моделі частіше вимагають заміни.

Насадки з акрилу добре збирають пил і відрізняються довговічністю.

Мікрофіброві мопи підходять для делікатного прибирання. Вони надійно прилягають до поверхні, збільшуючи площу дотику. При вологій мийці під ними утворюється тонка водяна прошарок, що захищає оброблюване місце.

Мопи, виконані з комплексу різних матеріалів, поєднують в собі всі їх позитивні якості.

Додаткові вставки

mopy dlya uborki pomeshhenijj: sravnenie modelejj43 Мопи для прибирання приміщень: порівняння моделейМопи з нейлоновими волокнами добре вичистять бруд з нерівних поверхонь

Для обробки сильних забруднень, що потребують тривалого відтискання, насадки включають деталі з гуми.

Для нерівних підлог і стін застосовуються елементи, в основну тканину яких вплітаються жорсткі нейлонові волокна. Вони вичищають бруд і пил з щілин і дрібних пор. Мопи з такими вставками називаються абразивними.

Замінити жорсткі щітки і скребки нейлонові мопи не здатні. Але все ж вони більш агресивно впливають на оброблювану поверхню.

Форма і способи кріплення

Плоскі насадки по довжині можуть бути від 40 до 60 см. Їх форма повинна відповідати держателю швабри, на який вони кріпляться. Такі пристрої випускаються наступних видів:

 • прямокутні;
 • трапецевидні;
 • трикутні.

Мопи у формі трикутника призначені для ретельного вимивання бруду з кутів. Але підходящі для них власники рідко зустрічаються у продажу.

Вертикальні моделі «Кентуккі» забезпечені втулкою з різьбою, яка навертається на палицю швабри. Тільки таке кріплення дозволяє діяти прибиральнику енергійно, не побоюючись, що насадка зіскочить.

Плоскі мопи кріпляться до основи за допомогою нашитих на них додаткових елементів:

 • кишеньки, розташовані по краях;
 • стрічки, в яких протягується власник;
 • ремені, застібаються на швабрі;
 • контактні поверхні з гачків і петель.

 Мопи для прибирання приміщень: порівняння моделей

Моп кентуккі

mopy dlya uborki pomeshhenijj: sravnenie modelejj45 Мопи для прибирання приміщень: порівняння моделей

Моп з кишенями

mopy dlya uborki pomeshhenijj: sravnenie modelejj46 Мопи для прибирання приміщень: порівняння моделей

Моп з ременями

Застібки-липучки зручні для домашнього застосування з-за своєї простоти. Але міцного контакту вони не забезпечують і з часом виходять з ладу. Тому в професійному клінінг їх не застосовують.

Особливості застосування мопів

Вибір насадки залежить від способу, яким збираються чистити забруднення.

Мокре прибирання

mopy dlya uborki pomeshhenijj: sravnenie modelejj47 Мопи для прибирання приміщень: порівняння моделейДля вологого прибирання потрібен моп з відром для віджиму

Якщо передбачається миття поверхні з використанням води і миючих засобів, знадобиться ємність, в яку повинен міститися тримач разом з насадкою. Мотузкові мопи для вологого прибирання типу «Кентуккі» легко входять в будь відро або таз з водою.

При роботі з плоскими моделями потрібно підбирати щось, відповідне їх розмірами. Якщо оброблювана площа невелика, можна для чергового зволоження від’єднувати насадку від власника.

Після прибирання мокрий моп повинен бути ретельно випраний і висушений.

Сухе прибирання

Проводиться без використання води і хімічних засобів. Пил і бруд захоплюються волокнами і утримуються всередині насадки за рахунок електростатичного ефекту. Мопи для вологого прибирання не вимагають прання, а очищаються від накопичень енергійним струшуванням.

Після видалення сильних забруднень мопи рекомендується замочувати їх на кілька годин у миючому розчині.

Критерії та особливості вибору

mopy dlya uborki pomeshhenijj: sravnenie modelejj48 Мопи для прибирання приміщень: порівняння моделейМаркування на збиральному інвентарю

Для вологого прибирання підходять насадки з великим вмістом бавовняних ниток. Вони краще утримують воду, не дозволяючи їй розтікатися по прибирається поверхні.

Застосування вертикальних мотузяних мопів виправдано при роботі у великих приміщеннях, що не потребують дуже ретельного очищення. Досвідчений майстер здатний за годину відмити підлогу площею понад 500 кв. м.

В кімнатах зі складною структурою краще працюють плоскі насадки. Ними можна протирати не тільки підлогу, але і вертикальні поверхні. Делікатна чистка вимагає застосування моп з мікрофіброві елементів.

Для зручності користувачів прийнято наносити на насадки маркування різного кольору. Розшифровка цих позначень:

 • синій – універсальний елемент для побутового застосування;
 • червоний – для роботи в місцях з сильним забрудненням і туалетах;
 • жовтий – для збирання в школах, медичних установах, лабораторіях;
 • зелений – мийка на підприємствах громадського харчування.

Повноцінна чистка приміщення не повинна обмежуватися використанням мопів одного типу. На різних етапах роботи потрібні волога, суха і делікатна прибирання із застосуванням відповідних насадок.

Виробники і характеристики

Для наведення порядку в невеликих квартирах можна скористатися недорогими моделями китайського виробництва, вартість яких рідко перевищує 300 руб.

Але для постійної роботи з різними поверхнями необхідно вибирати мопи відомих виробників клінінгового інвентарю – Euromop, Numatic, Vermop, Vileda, Ready System, не рахуючись з ціною.

mopy dlya uborki pomeshhenijj: sravnenie modelejj49 Мопи для прибирання приміщень: порівняння моделей

Euromop – Моп плоский c вушками

mopy dlya uborki pomeshhenijj: sravnenie modelejj50 Мопи для прибирання приміщень: порівняння моделей

Vermop – система Sprint з мопом

mopy dlya uborki pomeshhenijj: sravnenie modelejj51 Мопи для прибирання приміщень: порівняння моделей

Vileda – моп MicroTwist

Крім якості обробки важлива і довговічність насадки. Розрахувати необхідну кількість виробів можна, враховуючи те, що фірмові мопи витримують від 500 до 1000 циклів миття з подальшим пранням.

Рекомендації по експлуатації і зберігання

При роботі з мопами необхідно уникати контакту з агресивними речовинами – кислотою, лугом і хлоркою. Вони руйнують структуру волокон.

Після кожного застосування інвентар потрібно випрати, дотримуючись таких правил:

 • перед пранням проводиться полоскання для видалення основних забруднень;
 • насадки різного типу стираються окремо;
 • при пранні мопів з мікрофіброю не застосовуються кондиціонери;
 • волокна, призначені для сухого прибирання, стираються зрідка.

Сушка вимитих насадок проводиться природним шляхом у вентильованому приміщенні. Не допускається висушувати волокна на нагрівальних приладах.

Зберігатися мопи повинні повністю висушеними і в розправленому вигляді.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради