Томат біколор Північне сяйво: урожайність, опис, агротехніка, відгуки

Помідори Північне сяйво відносяться до сортів іноземної селекції. Переваги томату — у відмінному смаку і красивому поєднанні тонів плодової шкірці та м’якоті. Ознайомтеся з деталями опису культури, її агротехнікою, думкою садівників.

tomat bikolor severnoe siyanie: urozhajjnost, opisanie, agrotekhnika, otzyvy Томат біколор Північне сяйво: урожайність, опис, агротехніка, відгуки

Опис сорту та його «тезки»

У цій статті йдеться про томаті Northern Lights (Північне сяйво). В РФ його насіння поширюють приватні фермери-колекціонери і невеликі селекційні господарства. В Держреєстр томат не входить. Гібридом не є. Це двоколірний сорт з середньрослими кущами, помірної листям і ветвистостью.

Плоди можна віднести до біф-категорії. Окремі екземпляри помідорів з нижніх кистей досягають маси 0,6 кг. Легка ребристість поверхні іноді переростає в неправильність форми. Шкірка томатів тонка, але досить міцна. Під час дозрівання в її забарвленні переважають жовто-оранжеві відтінки, в стиглому стані — оранжево-червоні. М’якоть у середині поєднує жовті і малинові фарби (див. фото).

У 2017 р. томат з такою ж назвою випустила вітчизняна компанія Аеліта. Помідори були червоними, кущ низьким, з більш раннім дозріванням. Очевидно, що це два абсолютно різних сорти. В Держреєстр культура вітчизняної селекції також не включена.

Увага! Зараз томат від Аеліти в каталогах виробника відсутній. На тематичних форумах не обговорюється. Його популярність серед дачників оцінити складно.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-118 днів) Полудетерми-нантный (близько 1,5 м) Універсальний Універсальний 300-400 Близько 10 в різних умовах розвитку Оранжево-червоний, двоколірний, плоско, слаборебристый, від 4-х гнізд

Застосування сорту в кулінарії. Переваги і недоліки вирощування

Великий біколор володіє відмінними дегустаційними характеристиками. Помідори соковиті, солодкі, запашні. Вони добре підходять для їжі прямо з куща або нарізки в свіжий салат. Після переробки в соус, пасту або сік томати збережуть всі смакові достоїнства.

Інші позитивні якості:

 • Ранні для великоплідних помідорів терміни дозрівання. Також сорт вважається скоростиглих серед двоколірних різновидів.
 • Несприйнятливість до поганої погоди.
 • Імунітет до переліку городніх недуг.
 • Здатність довго зберігатися (для великоплідних томатів). Урожай також не псується при перевезенні.
 • Високий відсоток товарної якості плодів. Їх частка в загальному обсязі врожаю досягає 75-90%.
 • Доступність для розмноження силами садівника. Камери в м’якоті рясно заповнені насінням.
 • tomat bikolor severnoe siyanie: urozhajjnost, opisanie, agrotekhnika, otzyvy1 Томат біколор Північне сяйво: урожайність, опис, агротехніка, відгуки

  Негативні сторони томату:

  • без підгодівлі не вийде добитися великоплідністю;
  • урожайність сорту порівняно невисока;
  • рослина не здатна нормально розвиватися й плодоносити без підв’язки та пасинкування.

  Особливості агротехніки сорту, відгуки дачників

  Томат вирощують розсадою. Посів здійснюють в середині березня, через 60-65 днів до перенесення рослини в сад. В умовах відкритого ґрунту це можна робити не раніше червня, в теплиці — травня. Вести томат краще 2 або 3 стебла.

  Рада. Висаджуйте на 1 кв. м території не більше 3-х сортових примірників.

  Практикуючі томатоводы непогано характеризують сорт. Світлана з П’ятигорська в своєму відгуку розповіла про досвід вирощування культури. Кущ її теплиці зріс до 2 м. Помідори вийшли фруктово-солодкими, масою до 0,5 кг. Вони дозріли в кінці липня, першим серед біколорів.

  Ірина (Калінінград) теж вирощувала томат в теплиці. Дачниця вела його в 3 стебла і назвала врожайним і смачним. З нею згодні Ірина (Полтава, Україна) і Федір (Підмосков’я). Північне сяйво хороший по заявленим характеристикам. Майже всі з них городники підтвердили на практиці. Незважаючи на відсутність сертифіката Госсорткомиссии, закордонний томат нормально прижився на вітчизняних присадибних ділянках.

  Північне сяйво: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради