Томат гібридний Озеро Надії F1: опис, врожайність, відгуки

Озеро Надії — ранньостиглий гібридний томат для присадибних ділянок. Він рясно плодоносить навіть у несприятливі сезони. За це і цінується садівниками. Дізнайтеся більше про описі сорту, його агротехніки і відгуках дачників.

tomat gibridnyjj ozero nadezhdy f1: opisanie, urozhajjnost, otzyvy40 Томат гібридний Озеро Надії F1: опис, врожайність, відгуки

Характеристики рослини

Авторство томату Озеро Надії F1 належить видатному селекціонеру Любові Мязиной. До Держреєстру РФ гібрид зарахований до 2015 р. Допущений до висадки у всіх аграрних регіонах країни у відкритому грунті, під плівковими укриттями або в стаціонарних теплиць з полікарбонату. Сьогодні насіння цього гібриду випускає також ТМ Сади Росії.

Увага! Томат відноситься до оригінальної селекції. Чистих сортів з такою ж назвою немає.

Кущ рослини високий, потужний. Листя мало, але вони великі (помідорного типу), суцвіття просте. Плоди гарні на вигляд (оцініть це гідність на фото). Всередині вони щільні, м’ясисті. Структура шкірки перешкоджає розтріскуванню. Смакові властивості томатів знаходяться на високому рівні. В одній кисті зростає до 10-12 вирівняних за розміром помідорів.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (95-105 днів) Индетерми-нантный (до 1,8 м) Універсальний Універсальний 250-300 Близько 15 при будь-якому методі вирощування Червоного кольору, плоско за формою, 4-6 гнізд

Переваги і недоліки гібридного рослини

Томат гібридного сорту відрізняється високою ефективністю вирощування. З одного куща за сезон городники збирають до 5 кг овочів. Стабільна врожайність. Вихід товарної якості плодів прагне до 100%. При цьому томату вистачить мінімальних умов і догляду: своєчасного поливу, підв’язки та формування. Гібрид володіє підвищеною стійкістю до негативних погодних факторів:

 • падіння температури повітря в розпал сезону;
 • нетривалим періоди дощів;
 • короткочасної посухи.

Інші корисні якості томату:

 • Їдальня універсальність. Плоди їдять свіжими, ріжуть салати, закривають у банки, переробляють в соуси або соки, закочують під кришку в цілісному вигляді.
 • Урожай на одній кисті достигають дружно і вирівняний за розмірами.
 • Помідори довго зберігаються і без серйозних ушкоджень переносять транспортування.
 • Культура володіє підвищеною стійкістю до захворювань пасльонових рослин.
 • Недоліки томату:

  • без опори важкі плоди хилять кущ донизу і заламують його стебла;
  • для отримання максимального врожаю потрібно грамотно видаляти пасинки;
  • гібридна природа не дозволяє самостійно отримати посадковий матеріал для майбутнього сезону.

  tomat gibridnyjj ozero nadezhdy f1: opisanie, urozhajjnost, otzyvy41 Томат гібридний Озеро Надії F1: опис, врожайність, відгуки

  Нюанси агротехніки гібрида, реальні відгуки городників

  50-60 днів — оптимальний вік розсади томата для переміщення в грунт на постійне місце. Кращий час для посіву — друга половина березня. Кущі на грядці розміщуйте з наступним розрахунком: 1 кв. м — 3 примірника. Ведіть рослини в 1 стебло — так садівники отримують максимальну продуктивність. Пасинки активно ростуть, тому прочищати зарості томату доведеться справно.

  Рада. В кінці вегетаційного сезону потрібно завершковать кущ. Важливо при цьому залишити над верхньою пензлем 2 аркуша.

  Дачники у відгуках на тематичних форумах підтверджують: томат плодоносить навіть при поганій погоді. Тетяна з Кемеровській обл. хвалить гібрид за смак. Помідори досягали маси 250 р. Користувач з ніком Astero відчував томат в польових умовах протягом 3-х сезонів. Йому сподобалися і смакові характеристики і плодючість.

  Висаджена розсада до пересадки розвивається швидко, після неї добре вкорінюється. Про це пише садівник-блогер Інна з Сиктивкара. Вона доводила паростки до появи другої кисті з суцвіттями. Лише після цього жінка переміщувала рослини на постійну грядку.

  Заявлені оригінатором характеристики гібрид Озеро Надії F1 в цілому підтверджує. Це продуктивний і дуже невибагливий томат.

  Озеро Надії F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради