Що робити, якщо зламався ніготь, як полагодити під гель-лаком, нарощенный

З такою проблемою, як пошкоджений зламом або тріщиною ніготь, стикаються багато сучасні жінки. Відновити зовнішній вигляд нейл-арту і попередити сильне руйнування зламаною пластини допоможе вчасно зроблений салонний або домашній ремонт, здійснюваний з допомогою мінімального набору доступних манікюрних інструментів.

Що робити, якщо зламався ніготь?

Якщо зламався ніготь (робити реставрацію можна самостійно або в косметологічному кабінеті) декоративний нейл-арт миттєво набуває недоглянутий вигляд, а місце відколу починає доставляти багато незручностей, постійно оставляемыми зачіпками і надалі збільшенням тріщини.

Причини, що викликають травми нігтів пов’язані:

 • З нестачею вітамінів і мікроелементів. Збалансоване харчування, насичене продуктами з високим вмістом білка, овочами, зерновими культурами допомагає підтримувати мінеральний баланс організму, відповідає за стан шкіри, волосся і нігтів.
 • З механічними пошкодженнями, спровокованими неправильним доглядом за нігтьової пластиною. Часте застосування косметичних засобів, що містять формальдегід і ацетон, зловживання манікюром з гель-лаком призводить до витончення пластини і частих травм.

a06442e5d289e6456c257651bd9145b8 Що робити, якщо зламався ніготь, як полагодити під гель лаком, нарощенный

Виявивши будь-яке, навіть незначне пошкодження, необхідно негайно вжити заходи для запобігання подальшого руйнування нігтя. Відновлювальні дії можна зробити самостійно або в салоні, при цьому порядок та технологія їх проведення буде прямо залежати від характеру і види травми:

Травма Необхідна процедура
Бічні тріщини (не вдариш ложе нігтя). Обробка пилкою і постановка тканинній або паперовій заплатки.
Прикоренева травма. Використання акрилової тиксы.
Скол, що зачіпає прикореневе ложі. Видалення деформованої частини ножицями з подальшою обробкою пилкою.
Відірвана з «м’ясом» пластина.
 • Дезінфекція, обробка отриманої рани і зупинка кровотечі;
 • Можливість відновлення втраченого нігтів біогелем (салонна процедура).

Довговічний ремонт нігтя (на термін до 3-х тижнів з подальшим гелем або акриловому покриттям) можливий лише у випадку появи відколу, задевающего менше 2/3 пластини. В іншому випадку маскувальні заходи проводяться тільки в манікюрному салоні з використанням біогелю, що дає стійкий результат на термін до 7 днів.

Домашній ремонт у такому випадку не дасть потрібного ефекту і призведе до подальшого розширення тріщини.

Інструменти, що застосовуються для лікування зламаного нігтя, знаходяться в широкому доступі і складаються з:

 • обезжиривающего (дезинфікуючого) розчину, що дозволяє не лише очистити пластину від пилових частинок, але і прибрати надлишок вологи;
 • заплаточных пластин (шовкова, лляна тканина, скловолокно);
 • миттєво сохне клею для реставрації нігтів;
 • пилки (жорсткість не менш 240 грит.) і поліруючого бафа.

Покритий гель-лаком

Якщо зламався ніготь (робити домашній ремонт легко за допомогою спеціального набору, що включає інструменти для ремонту і скловолокно), що знаходиться під гель-лаком, то перед початком ремонту обов’язково проводиться видалення декоративного покриття.

639faa953024974120b90aabd093e3ab Що робити, якщо зламався ніготь, як полагодити під гель лаком, нарощенный

Шелак можна зняти спеціальним розчином (ацетоном). При твердо сидить покритті, латку дозволяється поставити прямо поверх гель-лаку, замаскувавши її додатковим шаром шелаку.

Хід процедури:

 1. Тріщина змащується знежирювачем і подпиливается.
 2. Поверх пластини накладається змащений клеєм шматок шовку (файбергласса), підбирається з такою умовою, щоб тканина перекривала місце зламу на 3-4 мм.
 3. Зубочисткою або паличкою з гострим краєм матюкав поправляється, а потім щільно приживається пальцями на 1-2 хв.
 4. Приклеєну латку полірують бафом до гладкості, а потім повторюють описані вище маніпуляції.
 5. В залежності від травми можна накласти від 1-ї до 3-х маскувальних смуг.
 6. Заклеєний ніготь покривається шелаком і підсушується в УФ-лампі.

Тріщину, утворену з краю «усмішки», можна зрізати, а довжину нігтя відновити за допомогою біогелю. Для цього палець поміщається в спеціальний макет або відсутня довжина фіксується фольгою, що прибирається після сушіння конструкції в УФ-лампі.

Нарощений

Якщо зламався ніготь (робити маскувальні процедури на «живих» нігтях можна тільки із застосуванням спеціального швидковисихаючого гелю) нарощений акриловою пудрою, то для відновлювальних робіт допускається використання тільки акрилової тиксы з кожним синтетичним клеєм типу «Момент»).

Акрилові нігті не містять живих частинок, здатних пошкодитися під впливом штучного клейового розчину. Зламаний до підстави ніготь слід наростити заново.

При невеликій поломки:

 1. Пластина змащується клеєм, поверх якого розміщується латочка.
 2. Зверху тикса покривається 2-м шаром клею, а після підсихання ще одним
 3. Поставлена латка відшліфовується бафом і покривається шелаком.

Натуральний

Якщо зламався ніготь (робити реанімують манікюр процедури при сильній поломки слід тільки в спеціальному кабінеті, після повного загоєння пошкоджених тканин) має натуральну природу, то вид ремонту здійснюється тільки у відповідності з типом ушкодження.

01555a6e51bccca46bf1dab2b6f9d8a0 Що робити, якщо зламався ніготь, як полагодити під гель лаком, нарощенный

При появі відколів по периметру «усмішки» простий нейл-арт можливо повністю відновити, з невеликою втратою міцності травмованої пластини.

Відновлювальні етапи:

 1. З пошкодженого нігтя знімається декоративне покриття, місце зламу обробляється дезінфікуючому розчині і подпиливается.
 2. На підготовлену бафом пластину поміщається змочена швидковисихаючим клеєм смужка тканини (або файбергоасс), подбираемая з таким розрахунком, щоб матеріал закривав тріщину на 3-4 мм.
 3. Латка акуратно поправляється зубочисткою і притискається тканиною на 2-3 хв. Після підсипання клею нерівності нігтя коригуються бафом.
 4. З наступного латкою маніпуляції повторюються. Все для ремонту може знадобиться від 1 до 3-х смужок заплаточного матеріалу.

У разі, якщо сильно пошкоджений ніготь, самостійно відновити манікюр не вийде. Травмовану шкіру і місце відколу слід акуратно обробити Хлоргексидином, Мірамістином або перекисом водню для дезінфекції, а потім обрізати відколи ножицями.

Ремонт пластини при таких травмах проводяться тільки в салоні після повного відновлення шкірних тканин. Для корекції манікюру застосовуються спеціальні биогели, створені на основі протеїну, що дозволяє одночасно відновити і зміцнити нігтьову пластину.

9ee188ac572354866384a762ea1e91c7 Що робити, якщо зламався ніготь, як полагодити під гель лаком, нарощенный

Жінкам у подальшому слід здійснювати всю домашню роботу тільки в рукавичках, оскільки містяться в миючих засобах реагенти або ацетон легко можуть зруйнувати створену конструкцію.

При проведенні ремонту пошкодженого «живого» нігтя не слід:

 • Використовувати синтетичний «Момент» або його аналоги, оскільки містяться таких засобах хімічні елементи сильно роз’їдають тканини нігтьової пластини. Синтетичний склад дозволений тільки при відновленні штучного (акрилового) нейл-арту
 • Застосовувати рідину для зняття лаку містить ацетон у разі пошкодження шкірних тканин під нігтем. Обламаний до підстави ороговілий шар слід дбайливо обробити дезінфікуючими препаратами, не дратівливими пошкоджені тканини, а потім накласти фіксуючу пов’язку з заживляющей маззю.
 • Зволікати з ремонтом невеликий тріщини, оскільки зволікання може призвести до подальшого розширення тріщини, зачіпає ложі, або повного облому нігтя.

Злам по центру

Зламаний посередині ніготь легко відновлюється за допомогою акрилової тиксы. Проробляти всі маніпуляції необхідно дуже акуратно, користуючись при цьому тільки спеціальним швидковисихаючим клеєм, не травмуючим живі тканини пластини.

fbad86e9bebea8e7438e0eb3a91ddb23 Що робити, якщо зламався ніготь, як полагодити під гель лаком, нарощенный

Етапи роботи:

 1. Очищення травмованої частини від шелаку і підпилювання гострих кінчиків.
 2. Підготовка тиксы. Матеріал варто вирізати у вигляді невеликого квадрата.
 3. Пластина і внутрішній край латки покриваються клейовим складом і накладаються один на одного таким чином, щоб край «усмішки» нігтя збігався з закінченням матеріалу.
 4. Латка фіксується тканиною на 1-3 хв.
 5. Подсохнувшая тикса промащується клеєм у 2-й і 3-й раз.
 6. Відновлений ніготь шліфується до гладкості басом, підстригається і подпиливается до необхідної довжини.
 7. Поверх заплатки наноситься шар декоративного покриття.

Зламався збоку

Зламаний збоку ніготь ремонтується накладенням тканинних або паперових смужок.

 1. Зламаний край подпиливается і дезінфікується.
 2. З паперу вирізають 2 смужки. Одна повинна бути трохи більше лінії зламу, інша збігатися з основною довжиною нігтя.
 3. Менша смужка промащується клеєм, прикладається до нігтя і фіксується.
 4. Після застигання матеріал шліфується і фіксується великою латкою.
 5. Гострою зубочисткою платівка поправляється, зливаючись з іншим нігтем, проклеюється, підрізається і шліфується.
 6. Зверху клею пластина промащується прозорим декоративним покриттям.

Травмована під корінь пластина відновлюється тільки в умовах салону.

При сильній поломки, зачіпає піднігтьові тканини, необхідно:

 1. Видалити відколи маленькими ножицями і обробити рану Хлоргексидином або Мірамістином.
 2. Купірувати кровотеча (якщо воно виникло).
 3. Прибрати виступаючі краї поламаною пластини для подальшого розростання тріщини.
 4. Помістити руку в холодну воду (для зниження больових відчуттів).
 5. Двічі в день класти руку в ванну, що включає 100 мл кип’яченої води і 1,5 ч. л. харчової (морської) солі. Робити таку процедуру необхідно протягом 4-х днів після травмування.
 6. Накласти на ушкоджену шкіру марлеву пов’язку з заживляющей маззю. Така міра допоможе уникнути подальших травм пластини, викликаних механічним впливом.

e5919d24fd1cf9aa70f5e6aafb6915b9 Що робити, якщо зламався ніготь, як полагодити під гель лаком, нарощенный

Відновити зламаний під «м’ясо» ніготь можна тільки в салоні після повного загоєння піднігтьового тканини. Для такої процедури використовується спеціальний протеїновий біогель. Після реставрації проводити всю домашню роботу слід тільки в рукавичках під уникнення розчинення гелю хімічними миючими засобами.

Зламався під корінь

Самостійно реставрувати зламаний ніготь легко за допомогою спеціального набору, продаваного галантерейних магазинах або підручним матеріалом.

Обов’язковою умовою для ремонту вважається придбання:

 • швидковисихаючого, спеціального нігтьового клею;
 • обезжиривающего та знезаражуючого розчинів;
 • пилок;
 • бафів.

Серед найбільш популярних варіантів реставрації:

Використання чайного пакетика

Сухий, невикористаний пакетик з чаєм підійде на роль латочки, дозволивши зберегти зовнішній вид манікюру.

07659308e1516f59eb70b43f378a9914 Що робити, якщо зламався ніготь, як полагодити під гель лаком, нарощенныйНа фото покроково показано, що робити, якщо зламався ніготь.

Для ремонту:

 1. З пакетика відрізається невелика смужка, що перевищує розмір зламу на 3-4 мм і фіксується на підготовленій, відполірованою бафом нігтьовій пластині за допомогою спеціального клею.
 2. Латка притискається, а після затвердіння обробляється ще 2-ма додатковими шарами клейового складу.
 3. Відновлений ніготь полірується бафом до гладкості і покривається прозорим лаком.

Скотчем

Прозорий канцелярський скотч вузький виконає маскувальні дії, дозволивши відновити манікюр перед візитом до фахівця.

 1. Невеликий відрізок прозорої клейкої стрічки прикладається до місця зламу по обидві сторони нігтя.
 2. Притискається скотч для додання більшої сцепкости.
 3. Відновлений ніготь обробляється бафом і покривається лаком.
 4. Подальші роботи проводить тільки спеціаліст з манікюру.

Для подібної реставрації підходить тільки матовий, прозора клеюча стрічка. Не слід відновлювати розламані нігті ізолентою.

Реставрація в домашніх умовах

Спеціальний швидкосохнучий склеювальний склад, застосовуваний для реставрації нігтів, з’єднає 2 поламані частини пластини на строк від 2-х до 4-х днів.

Хід процедури:

 1. Руки добре промити під проточною водою і підсушити.
 2. Руку з пошкодженим нігтем потрібно помістити в теплу ванну для запобігання передчасного ороговіння отломившихся частинок.
 3. При не повністю зламаною пластині дану процедуру можна пропустити.
 4. На місце зламу нанести клей, приклавши зверху поламаний фрагмент.
 5. Частинки нігтьової пластини щільно притискаються один до одного для більшої чіпкості.
 6. Склеєне місце розлому обробляється клейовим складом ще 2 рази.
 7. Відновлений ніготь зашліфовивается бафом і покривається прозорим лаком.

96838632ba6ded3fe10ba004dacd5f82 Що робити, якщо зламався ніготь, як полагодити під гель лаком, нарощенный

Використовувати для процедури звичайний суперклей (типу «Момент») не можна через небезпеку травмування живих частини нігтьової пластини і шкіри.

Самостійно прибрати можна тільки невеликі пошкодження. Грунтовний ремонт пластини, що включає запечатування воском, відновлення біогелем або постачання довготривалої заплатки слід довірити фахівцеві з манікюру.

Така реставрація протримається близько 7 днів, але потребує постійного носіння рукавичок при проведенні будь-якої домашньої роботи через небезпеку роз’їдання косметичного засобу ацетоном або побутовою хімією. Часті злами нігтьової пластини свідчать про нестачу в організмі вітамінів і мінералів.

Запобігти ламкість допоможе:

 1. Правильний догляд за нігтями, з постійним нанесенням на руки поживних і зволожуючих кремів.
 2. Дотримання питного режиму, що складається в користуванні не менше 1,5-2 л води щодня.
 3. Проведення будь прибирання тільки в гумових рукавичках.
 4. Оберегании нігтьової пластини від будь-яких механічних навантажень.
 5. Виняток із застосування розчинів для зняття лаку, що містять ацетон. Обов’язкове дотримання перерв між гелевим нейл-артом. Акуратне видалення задирок.
 6. Підпилювання нігтів пилочкою, розташованої строго під прямим кутом.
 7. Споживання в їжу великої кількості овочів і фруктів.
 8. Прийом вітамінно-мінеральних комплексів, що містять кальцій.

6b1d8aa0af07a4af0855a101da69de90 Що робити, якщо зламався ніготь, як полагодити під гель лаком, нарощенный

В домашніх умовах допомогти зміцнити нігті можуть:

 • ванни з морською сіллю;
 • змазування нігтів розчином йоду;
 • застосування лікувального воску;
 • ванни для рук з додаванням ефірних олій ялиці, апельсина, лимона, мандарина.

Така поширена для жінок неприємність, як зламаний ніготь, здатна доставити багато косметичних і практичних незручностей. Під час зроблений ремонт дозволить, замаскувавши тріщину, повернути манікюру первозданний вигляд і запобігти подальше руйнування нігтьової пластини.

Відео про ремонт зламаного нігтя

Як врятувати зламаний ніготь в домашніх умовах:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради