Кому не можна бути хрещеними батьками – чому жінки не хрестять першу дівчинку

Хрещення – це таїнство, яке визначає долю людини. Під час обряду дитині призначаються хресні батьки (воспріємників), на яких лягає величезна відповідальність за чесноти підопічного.

Тому кровні мама і тато повинні відповідально підійти до вибору цих людей. Вибирайте восприємників з урахуванням знання, кому не можна бути хрещеними батьками. На цей рахунок існують церковні правила.

54678342691f35a9c1f602281b26ae7c Кому не можна бути хрещеними батьками – чому жінки не хрестять першу дівчинку

Кого можна обирати в хресні немовляті

Згідно з церковними канонами хрещеними батьками під час обряду хрещення в церкві можуть бути прихильники православної віри, які досягли повноліття. Адже хресні батьки – це духовні наставники людини на все життя. Їм доведеться відповідати за хрещеника перед Богом, направляти дитину на праведний шлях. А також на совість хресних лягають всі гріхи підопічного, поки йому не виповниться 16 років.

Тому вибирати хресних для свого чада мама і тато повинні, виходячи не тільки їх власних міркувань. Потрібно дотримати релігійні приписи, а вони свідчать, що хрестити дитину можуть:

 • Родичі дитини (тітка, дядько, дідусь, бабуся). Дітям старше 14 років дозволено хрестити брата або сестру.
 • Куми (люди, які вас обрали у воспріємників для свого чада). Можна хрестити дітей один одного.
 • Хресні первістка.
 • Священик, який проводить обряд, або дяк (якщо не вдалося вибрати восприемника в місцевості з переважанням іновірців або крещаемому загрожує смертельна небезпека).
 • Жінка, яка очікує дитину.
 • Неодружена особа, яка не має дітей.

Кровні батьки повинні розуміти, що вони вибирають не просто учасника церковного обряду, а людини, яка істинно буде любити їх чадо, зможе бути для нього наставником в духовній сфері протягом усього життя. Якості, необхідні восприемнику:

 • розвинене почуття відповідальності;
 • віра в Бога (прихильність до православної релігії);
 • свідома любов до вашій дитині.

Люди з такими якостями можуть бути хорошими хрещеними батьками – саме їхні молитви про хрещенику Господь сприймає в першу чергу.

Правильний вибір хресного важливий ще й тому, що він робиться один раз на все життя. Згодом неможливо вибрати іншого восприемника.

Якщо один з хрещених батьків оступиться, хрещеник повинен буде молитися про нього і його повернення на праведний шлях.

А ще, кандидат повинен бути згоден виконати всі правила обряду хрещення, які для восприємників полягають у наступному:

 • Дотримання триденного посту перед хрещенням, сповіді і причастя в цей період.
 • Надягання на тіло православного хреста.
 • Належний зовнішній вигляд (в першу чергу стосується жінок). На губах не повинно бути губної помади. Голова повинна бути покрита. Спідниця повинна прикривати коліна (штани виключаються).
 • Крім того, восприемникам потрібно осмислено сприймати молитви «Отче наш» і «Символ віри», які читаються під час обряду.

  178e542c54796b1258b80cefe4e2c958 Кому не можна бути хрещеними батьками – чому жінки не хрестять першу дівчинку

  Хто не може стати хресним

  Існує негласна заборона для незаміжньої дівчини, бути хрещеною матір’ю дівчинки, якщо жінка повинна вперше взяти участь в обряді хрещення. Народні прикмети стверджують, що хрещениця відніме у хрещеної мами потенційне сімейне щастя. Крім того, хрещена, взагалі, не вийде заміж.

  Тобто дівчина має першим хрестити хлопчика, що згідно з прикметами принесе їй в майбутньому щастя в шлюбі.

  Є ще пояснення, чому незаміжньою дівчині не можна першу хрестити дівчинку. Вважається, що малютка може запозичити частку хрещеною, отже, на роль восприемницы потрібно обирати жінку, яка щаслива в шлюбі.

  Забобон, що забороняє не заміжній жінці першу хрестити дівчинку.

  Згідно з англійським повір’ям якщо незаміжня леді охрестить першу дівчинку, а потім візьме участь в обряді хрещення хлопчика, то у хлопця не буде волосся на обличчі (ні бороди, ні вусів). А це вважається сатанинськими підступами, а сам такий людина потрапляє в слуги сатани.

  Список осіб, які не мають права хрестити дитину:

  • кровні мати та батько дитини;
  • нехрещена людина або атеїст;
  • індивідуум, який заперечує будь-яку істину православного вчення;
  • особистість, яка сприймає таїнство хрещення, як можливість провести магічний обряд,
  • переслідує язичницькі мети;
  • індивідуум, який не бажає бути сприйменником для цієї дитини;
  • прийомні батьки;
  • індивідуум, що складається в інших конфесіях;
  • діти до 14 років;
  • ченці і священнослужителі;
  • аморальні індивідууми;
  • розумово неповноцінні особи;
  • жінка в період місячних.

  Вибираючи восприємників, батьки дитини дивуються, чому не можна брати в хресні малюкові сімейну пару. Часто саме сім’я знайомих найбільше підходить для виконання ролі наставників. Особливо якщо в подружній парі панує злагода, любов і взаєморозуміння. А по духу і віросповіданням друзі близькі батькам малюка.

  Але церква забороняє подружжю бути хрещеними в однієї дитини. Причина заборони – духовна зв’язок, що виникає між хрещеними під час обряду хрещення. Вона стає початком духовної близькості, яка підноситься над якими-небудь іншими узами, в тому числі, шлюбними. Якщо чоловік і дружина стануть хрещеними, це унеможливить у подальшому їх подружжя.

  Заборона стосується також пари, що перебуває в цивільному шлюбі або напередодні подружжя.

  Тим більше, не можуть бути хрещеними індивідууми, які живуть разом поза шлюбу (такі відносини вважаються блудом). Але в сучасному світі рідко звертають увагу на ці заборони, враховують тільки людей, молодят у церкві – їх хрещеними не вибирають.

  Чи можуть чоловік і дружина бути хрещеними дитини

  Бажання брати в хресні сімейну пару з’являється, коли у батьків мало друзів і знайомих, або вони не відмовляються прийняти на себе таку відповідальність, чи приятелі далекі від праведного способу життя. У цьому випадку потрібно пам’ятати, що за церковними канонами можна вибрати одного хрещеного, який буде однієї статі з дитиною.

  Подружжю не можна бути хрещеними однієї дитини. Зате можна хрестити різних дітей в одній сім’ї. Якщо дуже хочеться приєднатися парами, чоловік може хрестити хлопчика, а дружина – дівчинку.

  При наявності індивідуальних запитань у батьків щодо причин заборони, бути хрещеними чоловікові і дружині, потрібно звертатися до священика в період підготовки до ритуалу. Іноді питання про вибір хрещеними сімейної пари вирішується позитивно (за наявності виняткових обставин).

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради