Як позбавитися від запаху цвілі в будинку

Присутність чорного грибка в будинку важко не помітити: на стінах і на стелі з’являються характерні плями темного кольору з нечіткими межами. Якщо нічого не робити, вони постійно розширюються і захоплюють нові території. Життєдіяльність патогенного мікроорганізму супроводжується появою характерного аромату. Щоб позбавитися від запаху цвілі, потрібно прийняти прості, але дієві заходи.

Причини утворення грибка

c03a3b294ad34efd7649424edb5e1538 Як позбавитися від запаху цвілі в будинкуІснує дві умови, при яких чорна цвіль починає активно рости і розвиватися. Її спори завжди присутні в повітрі. Вони знаходяться в латентному «сплячому» стані. Як тільки рівень вологості в приміщенні стає вище 80%, а температура постійно тримається на рівні +20 градусів і вище, спори «прокидаються» і починають формувати колонії цвілі.

Посилення вологості сприяє погана вентиляція. Її відсутність перешкоджає оновленню повітря. Велика кількість конденсату завжди утворюється з-за різкого перепаду температур. Таке трапляється, коли приміщення в зимовий період погано протоплюється і стіни від цього промерзають. В будь-якій квартирі, у якому будинку завжди присутні містки холоду: вікна, стики стін з підвальними приміщеннями, неутепленої дахом. Вони теж є джерелами утворення зайвої вологи.

Ще одна можлива причина – наявність в домі великої кількості тропічних рослин. Для їх нормального росту необхідний жаркий і вологий клімат. Вони вбирають у себе з повітря вологу, а потім виділяють назад.

Часто розвивається грибок в новобудовах. Особливо страждають кутові квартири. Це пояснюється тим, що під час зведення будинку не дотримувалася технологія будівництва (використовувані матеріали не до кінця просохли, приміщення до заїзду господарів не протапливались).

Боротися з грибком без усунення факторів-провокаторів не має сенсу. Тому важливо на початковому етапі спробувати усунути всі джерела вологості: утеплити дах, встановити хорошу вентиляцію, протопити кімнати. Якщо в будинку стоять пластикові вікна, і на них постійно накопичується конденсат, є сенс викликати фахівця, щоб він встановив фурнітуру, яка дозволить забезпечити мікропровітрювання.

Як прибрати запах цвілі в квартирі або будинку

a15ee9e0a3278e68a8c2ddde4d54b185 Як позбавитися від запаху цвілі в будинкуЩоб усунути неприємний запах, потрібно насамперед позбутися від цвілі

Всі прості грибки дуже швидко поширюються за ураженої поверхні. Вони селяться тільки на органіці – основному джерелі живлення. Чим більше цвілі, тим гірше стає повітря в кімнаті. У плісняви не завжди буває різкий запах. Вказати на присутність грибка здатний ледь вловимий затхлий аромат сирої землі. До нього швидко звикають, тож господарі квартир його відчувають, тільки коли заходять в будинок з вулиці. Боротися потрібно не стільки з запахом, скільки з самою цвіллю.

Порядок дій:

 • просушити приміщення;
 • провітрити квартиру;
 • знайти місце скупчення цвілі;
 • очистити його за допомогою скребка;
 • викинути всі предмети, які були вражені грибком;
 • усунути всі джерела вологи в квартирі.

Боротьба з цвіллю – це цілий комплекс заходів, спрямованих на її знищення. Головне місце в ньому займає обробка уражених поверхонь хімічними засобами, що володіють протигрибковою і антибактеріальною дією.

Хімія

b1403ce1a93a86bd00af40037c3240fc Як позбавитися від запаху цвілі в будинкуВсередині квартири можна використовувати препарати на основі скипидару, креозоту, уайт-спіриту. Наносяться антисептики на очищену механічним шляхом поверхню. Попередньо її слід ретельно просушити.

У будівельних магазинах продається спеціальна антигрибкові грунтовка, призначена для обробки поштукатурених поверхонь і дерева. Її нанесення допомагає видалити спори цвілі і додатково забезпечити профілактику повторного ураження. Наноситься грунтовка за допомогою пензля.

З допомогою грунтовки запах цвілі видаляється повністю, але з’являється неприємний стійкий хімічний «аромат». Він вивітрюється вкрай складно, тому проводити обробку хімікатами можна, якщо на час ремонту всі мешканці переїхали в інше місце і є можливість повністю відкрити всі вікна. Коли такої можливості немає, фахівці радять використовувати інші більш щадні розчини.

Народні засоби

Вся хімія вкрай отруйна, працювати з нею потрібно дуже обережно, застосовуючи повний набір захисних пристосувань. Однак є й інші методи боротьби, які допоможуть позбутися від запаху цвілі в будинку в домашніх умовах. Найпопулярніші з них:

 • Відбілювач, у складі якого є хлор (недорога «Білизна»). Попередньо готується водний розчин (одна частина відбілювача на десять частин води). Наноситься на уражену поверхню і залишається до повного висихання. Місце обробки при цьому може пожовтіти, тому доведеться на завершальному етапі зробити косметичний ремонт.
 • Нашатирний спирт. Розводиться водою в рівних пропорціях, потім розпорошується пульверизатором на цвіль. Через дві години поверхню протирають сухою ганчіркою. Процедура повторюється кожні десять днів до повного зникнення грибка.
 • Перекис водню. Продається в аптеці. Використовується у чистому вигляді. Наноситься на цвіль за допомогою пульверизатора та залишається на кілька годин. Змивається рясним струменем води. Сухою ганчіркою поверхню ретельно просушується. Якщо обробляти перекисом водню забарвлені ділянки, потрібно бути готовим до того, що після обробки фарба втратить колір і доведеться робити косметичний ремонт.

Застосування народних засобів на відміну від хімії менш небезпечно. При цьому вони так само дієві, як і агресивні потяги.

Як запобігти появі цвілі й вогкості

d0be61dfcd823be122b0538d75189b7d Як позбавитися від запаху цвілі в будинкуЩоб запобігти появі цвілі, потрібно дотримувати наступні рекомендації:

 • Перевірити, як працює вентиляція, в разі її відсутності продумати систему провітрювання приміщень в будинку, включаючи підвальні.
 • Придбати осушувач повітря.
 • Винести з житлової частини тропічні рослини і визначити їх у спеціальну оранжерею.
 • Відмовитися від сушіння білизни в кімнатах.

Після фунгіцидної обробки запах цвілі здатний назавжди піти з квартири чи будинку. Однак фахівці рекомендують ще якийсь час запалювати свічки з ароматизатором, при вологому прибиранні додавати у воду ефірні масла, купити домашню модель іонізатора повітря.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради