Як правильно прати: при якій температурі, кошти

Сучасні господині можуть швидко випрати в пральній машинці. Незважаючи на простоту, в процесі теж є свої правила прання. Щоб речі прослужили довше, не відпиралися, не линяли, залишалися початкової форми, необхідно звертати увагу на деякі поради до цього практично щоденного заняття. Тому що якість выстирывания залежить не тільки від пральної машинки.

kak pravilno stirat: pri kakojj temperature, sredstva37 Як правильно прати: при якій температурі, кошти

Підготовка

Якщо перед пранням речі зберігаються у кошику, то слід врахувати, що вона має бути з дірочками, щоб до одягу надходив повітря. Інакше можуть з’явитися плями від вогкості, а їх важко відпирати.

Підготовка до прання — важливий процес, від якого залежить підсумковий результат. Потрібно перевірити всі кишені, щоб в машинку не потрапили гроші або документи. Кофту на блискавці слід застібнути, а гудзики, навпаки, залишити розстебнутими. Всі «підкати» розгорнути. Якщо присутні бовтаються металеві предмети, наприклад, ремінь, їх варто зняти. Постільна білизна, панчохи, шкарпетки, трикотажні і махрові вироби завантажують в машинку вивернутим навиворіт. Дрібні предмети одягу рекомендують прати в спеціальному мішечку.

Щоб правильно прати білизну, потрібно вивчити знаки, зображені на одязі. Виробники часто на етикетку ставлять значок тазика з водою і опущеною рукою. Це означає, що потрібно прати вручну. Фірми перестраховуються від можливих дефектів або деформації при механічному пранні. Іноді, перед приміщенням білизни в машинку, все ж потрібно попрацювати вручну. Наприклад, якщо пляма старе, його слід обробити або замочити в спеціальному розчині перед пранням.

Засоби для прання

kak pravilno stirat: pri kakojj temperature, sredstva38 Як правильно прати: при якій температурі, коштиВ залежності від складу засоби і типу тканини виробу підбирається побутова хімія.

Різні тканини вимагають різних миючих засобів, при виборі яких потрібно враховувати етіологію забруднення. Білу білизну слід прати двома видами порошків. Білі однотонні речі стираються відбілюючим порошком, а якщо на елементах одягу є смужка або великий малюнок, краще взяти засіб для кольорових речей.

Щоб зберегти якість виробів з вовни і синтетики, краще прати не звичайним засобом, а рідким. Речі глибокого чорного кольору варто стирати зі спеціальним засобом для чорних тканин, інакше можуть залишитися розводи. Відбілювачем обов’язково користуватися, виводячи плями від чаю, кави, вина, овочів. При його впливі бруд окислюється і руйнується. Що містяться в багатьох сучасних порошках ензими підійдуть для очищення речей від білкових забруднень. Ці біологічні каталізатори можуть допомогти вивести плями від крохмалю, какао, яєць, крові.

Сортування виробів

У пральній машинці вбудований ряд стандартних режимів, які дозволять автоматично виставити температуру, потужність віджиму та інші параметри. Варто розділити всі речі на групи. Вироби різні за кольором і типом тканин повинні стиратися в різних умовах. Білі речі стираються у воді з температурою до 90 градусів, але їх теж потрібно розділяти на однотонні і речі з принтом. Одяг з малюнком і кольорові тканини рекомендують прати при 50 градусах.

При якій температурі прати безпечно?

kak pravilno stirat: pri kakojj temperature, sredstva39 Як правильно прати: при якій температурі, коштиПозначення на етикетці допоможуть вибрати правильні параметри автоматичного прання.

Вибрати правильну програму для прання допоможе ярлик на одязі. Там міститься інформація про потрібні умовах. Але якщо з якихось причин немає бирки або немає доступу до інформації, існують загальні рекомендації, яких варто дотримуватися вибираючи режим. Вони допоможуть продовжити охайний вигляд одягу шляхом вибору оптимальної температури і швидкість віджиму. Як правильно прати, показано в таблиці:

Тип одягу або тканини Температура прання, градуси Швидкість віджиму, обертів/хв.
Линяють речі Не вище 30 Не більше 400
Шовк або вовна < 40 до 600
Штучні тканини < 50 800-900
Кольорова бавовна < 60 вище 800-1000
Натуральні бавовна і льон, особливо світлих відтінків до 95

Як прати руками?

Вручну бажано прати масляні сліди від бензину і гасу: ці речовини погано впливають на складові частини машинки. Шкіряні товари або одяг із замінника також рекомендують выстирывать руками, тому що вони можуть деформуватися або злиняти. Ручне прання варто проводити в зручному місці. Для цього потрібно:

kak pravilno stirat: pri kakojj temperature, sredstva40 Як правильно прати: при якій температурі, коштиВажливо використовувати засоби для захисту шкіри рук під час ручної обробки.

  • два відра;
  • порошок для ручного прання або миючий засіб;
  • ополіскувач;
  • рукавички гумові.

Господарське мило відмінно підійде для делікатних тканин, наприклад, нижньої білизни. Перед пранням варто замочити речі на 15-20 хвилин, якщо сильно брудні, то на 2-3 години, а постільну білизну — на ніч. Температура води підбирається за типом тканини, але не повинна перевищувати 50 градусів. Інформацію про необхідних умов краще дивитися на бирці вироби. Якщо її немає, варто скористатися загальними правилами. Правильна температура води допоможе на довше зберегти виріб. Основні правила показано в таблиці:

Тип тканини Температура води, градуси
Льон, бавовна до 95
Делікатні тканини: шовк і вовна 30-40
Синтетика 40-50

Незважаючи на те що процедура технічно проста, але прати речі вручну фізично важко. Для початку в тазик з водою додають порошок або гель і збовтують піну. Заздалегідь замочену одяг базікають в тазу, потім труть там, де найбільш забруднені місця, щоб їх відіпрати. Для зручності можна скористатися пральною дошкою. Вона допоможе не тільки чисто відіпрати речі, але і полегшить цей процес. Після прання рекомендують обполоснути вироби два рази: перший — змиє мильний розчин, другий — освіжить одяг.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради