Заміни стандартними програмами Mac OS X

zameny standartnym programmam mac os x16 Заміни стандартними програмами Mac OS X

Разом з macOS йде непоганий набір стандартних програм, більшість з яких цілком придатне для щоденного використання. З часом ви дізнаєтеся, що у них значно більше можливостей, ніж здається на перший погляд, але іноді є сенс все ж замінити їх на щось більш сучасне.

Заміни стандартними програмами Mac OS X

QuickTime ? VLC. Абсолютно очевидна заміна: VLC — це на даний момент кращий з всеїдних відеоплеєрів для macOS (та й для інших систем теж один з кращих). Однак не варто забувати і про QuickTime. У нього, наприклад, зручна функція запису аудіо і скрінкасти.

Reminders ? Things. Для «маку» є величезна кількість ту-ду-листів і планувальників, включаючи Wunderlist, Any.do, Clear та багато інших. Але я рекомендую звернути увагу на новеньку третю версію Things — вона диво як хороша.

zameny standartnym programmam mac os x17 Заміни стандартними програмами Mac OS XЗаміни стандартними програмами Mac OS X. Things 3.

Mail ? Boxy. Якщо ви, як і я, шанувальник Google Inbox, то Boxy — це зручний спосіб зробити з Inbox десктопное додаток. Але якщо Inbox вам не по душі, а Mail на щось замінити хочеться, то можете подивитися Airmail і Spark.

Календар ? Fantastical. Сказати по правді, до цієї заміни у мене самого руки поки не дійшли: Fantastical коштує грошей, а календарем я користуюся лише від випадку до випадку. Проте захоплені відгуки любителів ретельно планувати свій день говорять про те, що цю програму не соромно рекомендувати. До речі, ті ж розробники нещодавно зарелизили Cardhop — аналогічну заміну для адресної книги.

Notes ? Bear. Стандартні примітки Notes за останні роки стали значно краще, ніж раніше, але розробники Bear перевершили творіння Apple. До того ж вони орієнтуються не на середнього користувача, а на гика, яким знайоме слово Markdown. Додаток безкоштовно, але за синхронізацію з мобільними пристроями просять 15 доларів в рік.

zameny standartnym programmam mac os x18 Заміни стандартними програмами Mac OS XЗаміни стандартними програмами Mac OS. Bear.

Terminal ? iTerm2 + Oh My Zsh. Колись iTerm2 перевершував стандартний Terminal на дві голови, але ці часи минули. Тим не менш iTerm2 як і раніше користується популярністю і має деякі унікальні фічі. А навіщо міняти bash на ZSH, читай у статті «Прокачати термінал! Корисні трюки, які зроблять тебе гуру консолі», все сказане актуально і для macOS.

Calculator ? Soulver. Я глибоко переконаний, що програма-калькулятор не повинна виглядати, як кишеньковий калькулятор. Soulver замість цього дозволяє набирати вираження в рядок, підтримує функції і дозволяє посилатися з одного рядка на результати обчислень в інший. Для ще більш складних розрахунків, перемежаються текстовими поясненнями, раджу глянути Calca.

Finder ? Commander One. Особисто я від двохпанельних файлового менеджера відвик ще за часів Windows 95, але цілком розумію людей, які вперто не хочуть від нього відмовлятися. Commander One чудово задовольняє цю потребу — навіть у безкоштовній версії.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради