Як випрати і просушити боксерські рукавички, як позбутися від неприємного запаху

Незамінним атрибутом при заняттях боксом є боксерські рукавички, вони допомагають захистити від серйозних ушкоджень і самого боксера, і противника.

Під час інтенсивних тренувань цей інвентар вбирає піт, який з часом стає джерелом неприємного запаху і бактерій.

Уникнути такої ситуації допоможе своєчасний і правильний догляд. Але якщо з ряду причин волога чистка стає необхідною, то важливо знати, як правильно прати боксерські рукавички, щоб не зіпсувати виріб.

Можна прати боксерські рукавички

Боксерські рукавички мають багатошарову структуру: поверхня зі шкіри або шкірозамінника і наповнювач з вати, кінського волоса або поліуретану.

Повне замочування або прання в пральній машині можуть стати згубними з ряду причин:

 • зовнішній шар виробу може потріскатися, деформуватися або дати усадку, стати жорстким і втратити еластичність;
 • наповнювач може збивається в грудки, тим самим позбавивши інвентар його основних захисних функцій;
 • конструктивні особливості боксерських рукавичок припускають довгий висихання вироби після прання, що сприяє повторному розмноженню бактерій, що викликають неприємний запах або подразнення на шкірі спортсмена.

Важливо! Прання рукавичок потрібно проводити якомога рідше і лише в самих крайніх випадках.

Основні правила прання

Якщо прання боксерських рукавичок уникнути не вдасться, то проводити її потрібно дуже акуратно, з дотриманням ряду правил і рекомендацій, на свій страх і ризик.

 • Прати і замочувати виріб тільки в теплій воді, не вище 40 градусів.
 • При машинному пранні не використовувати функцію віджиму.
 • Користуватися щадними, а краще рідкими, СМС.
 • Чистити зовні за допомогою губки.
 • Обробляти зсередини за допомогою м’якої щітки.
 • При віджимі не викручувати, а лише злегка стиснути кілька разів для позбавлення від надлишків води.
 • Увага! Для сушіння боксерські рукавички потрібно розміщувати вертикально, застібкою вниз, щоб не накопичувалася волога всередині виробу.

  Як позбавитися від запаху в боксерських рукавичках

  Перш ніж вирішуватися на такі крайні заходи, як прання боксерських рукавичок, потрібно спробувати позбавитися від запаху з допомогою альтернативних методів.

  Народні засоби або розробки сучасної хімічної промисловості, часто дозволяють вирішити проблему і позбавляють від необхідності піддавати виріб ризику під час прання.

  Хімічні засоби

  Широкий асортимент хімічних засобів допомагає ефективно боротися з самим запахом, так і з його причиною – бактеріями.

  kak postirat i prosushit bokserskie perchatki, kak izbavitsya ot nepriyatnogo zapakha13 Як випрати і просушити боксерські рукавички, як позбутися від неприємного запахуНайбільш популярні засоби для боротьби з запахом і бактеріями

  Всі вони облают дезодорують і антисептичними властивостями. Хімічні засоби для боротьби із запахами бувають наступних видів:

  • антибактеріальні спреї – розпорошуються всередині речі за кілька годин до використання, тому як засіб повинен повністю вбратися і висохнути. Можна використовувати спреї призначені для взуття такі як : Collonil, Штрих, Salamander;
  • подушечки – спеціальні дезодоранти, які рекомендується поміщати всередину після кожного тренування, мають вбирним ефектом. У даному сегменті популярністю користується засіб «NO STINK» ;
  • саші – мішечки з висушеними пахучими рослинами, які кладуть у боксерські рукавички після кожного тренування, сприяють ліквідації вологи і володіють дезодорують властивостями.

  Народні засоби

  Якщо під рукою немає спеціальних хімічних засобів, а проблема неприємного запаху вимагає негайного вирішення, можна скористатися одним з перевірених народних методів:

  • виморожування – при низьких температурах бактерії гинуть, і неприємний запах зникає, щоб заморозити виріб, потрібно загорнути в пакет і помістити в морозильну камеру на 2 – 3 дні, після чого ретельно просушити. Слід пам’ятати, що заморозка може негативно позначитися на стані зовнішнього покриття.
  • оцет – помістити всередину рукавички ватний тампон, змочений в оцті, залишити на деякий час, після вилучення тампона слід ретельно провітрити виріб;
  • чайні пакетики – після кожного тренування можна поміщати в боксерські рукавички по свіжому чайному пакетику, це допоможе позбавитися від зайвої вологи і запаху;
  • перекис водню – це засіб дуже ефективно в боротьбі з бактеріями, флакон перекису потрібно вилити всередину виробу, сильно збовтати і вилити, після чого слід провітрювати його протягом декількох днів.

  Важливо! У деяких джерелах можна зустріти пораду щодо знищення бактерій за допомогою мікрохвильової печі, але потрібно враховувати, що вплив високих температур може призвести до псування матеріалу.

  Як сушити боксерські рукавички

  Щоб прання інвентарю не стала марною тратою часу і сил, потрібно правильно і максимально швидко його просушити.

  Якщо не вживати додаткових заходів щодо прискорення процесу сушіння, можна домогтися зворотного ефекту, коли у вологому середовищі з’явиться в кілька разів більше бактерій, ніж було до прання.

  Прискорити висихання вироби допоможуть наступні засоби:

  • газета, яку потрібно щільно забити у виріб і міняти по мірі необхідності до повного висихання;
  • електрична сушарка для взуття;
  • спеціальна вішалка для боксерських рукавичок;

  Не рекомендується сушити виріб поблизу нагрівальних приладів і під прямими сонячними променями, температурний вплив може виявитися згубним для структури покриття.

  Порада: після повного висихання вироби, можна обробити поверхню гліцерином, касторовим маслом або спеціальним засобом для пом’якшення шкіри.

  Як уникнути прання


  Для того, щоб не довелося прати боксерські рукавички, потрібно дотримуватися ряд рекомендація по догляду за виробом:

  • розбирати речі з тренування як можна швидше, якщо залишати в спортивній сумці просочену потім спортивний одяг та боксерські рукавички, ризик розмноження бактерій і появі неприємного запаху багаторазово збільшується;
  • використовувати для упаковки боксерських рукавичок після тренування додатковий пакет, так, щоб вони не вбирали додаткову вологу зі спортивної форми;
  • намагатися просушувати рукавички після кожного тренування, вдаючись до будь-якої з вищеописаних способів;
  • не використовувати рукавички на тренуванні, якщо вони не до кінця просохли, поєднання вологи і свіжого поту призведе до появи поганого запаху і роздратування на шкірі;
  • час від часу слід використовувати для обробки виробу антибактеріальний спрей, можна також застосовувати антисептичні гелі, наносячи їх на руки перед надяганням рукавичок;
  • надягати боксерські бинти, які вберуть в себе більшу частину поту.

  Як випрати боксерські бинти

  Крім захисту кистей боксера від вивихів і розтягувань, боксерські бинти допомагають захистити внутрішність рукавичок від зайвої вологи, а випрати бинти набагато простіше, ніж випрати і висушити боксерські рукавички.

  Бинти бувають різної довжини і квітів, їх виготовляють із:

  • бавовни, який не розтягується, вбирає піт і дозволяє шкірі дихати;
  • синтетичної шкіри, яка робить бинт еластичним і дозволяє щільно облягати кисть.

  Бинти можна стирати при низьких температурах, пральними засобами, вручну або за допомогою пральної машини.

  При пранні в машинці, варто помістити вироби в спеціальну сітку для прання. Сушити бинти найкраще в розправленому вигляді, подалі від радіаторів і сонця. Прасувати виріб не рекомендується.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради