Таблетки для басейну для дезінфекції води

Зберегти воду чистою в басейні складно. Це ідеальне середовище для проживання грибків, бактерій і вірусів. Коли рідина застоюється і її температура постійно підвищується на один-два градуси, мікроорганізми, що знаходяться в латентній формі, прокидаються і починають активно розмножуватися. Вже через тиждень на поверхні з’являється зелений наліт, змінюється запах, структура стає каламутною. Зупинити цей процес допомагає знезараження. Проводити його можна по-різному. Найпростіше придбати таблетки для дезінфекції води в басейні, встановити їх в насосний фільтр і міняти картридж кожні два тижні.

Засоби для дезінфекції води в басейнах

70021780eb960664db2292f9ba10fcf4 Таблетки для басейну для дезінфекції водиЩоб вода в басейні була чистою і не цвіла, його потрібно регулярно знезаражувати

Хлорування води – самий надійний, простий і недорогий спосіб, що дозволяє підтримувати чистоту заповненого басейну. Він часто використовується для знезараження великих за розміром «водойм» для купання, але підходить і для домашніх. Хлор має бактерицидну дію – вбиває мікроби і бактерії. Крім цього, він окисляє органічні домішки, які не може відфільтрувати очисний картридж.

У продажу можна знайти хлорні таблетки для дезінфекції і готові до використання рідкі хімічні розчини. Вибір конкретного засобу фахівці рекомендують здійснювати з урахуванням цілей знезараження:

  • первинне: запуск нового водойми;
  • комплексне: освітлення каламутній рідини, у якій присутній сильний затхлий запах;
  • профілактичне: знищення бактерій, грибків і вірусів.

Є засоби для дезінфекції води в басейні короткочасної або тривалої дії. Перші мають рідку консистенцію. Вони допомагають швидко вирішувати проблеми знезараження. Другі – тверді пресовані брикети – покликані підтримувати чистоту протягом тривалого часу. Деякі виробники пропонують багатофункціональні засоби. В результаті їх застосування рідина очищається від сторонніх часток і приймає той рівень кислотності, при якому вода не цвіте, не гасне, і справно продовжує бути чистою.

Фахівці рекомендують використовувати тверді таблетки для дезінфекції басейну ще й тому, що в їх складі відсутня вапно. Це гарантує, що на стінках чаші не будуть відкладатися відкладення, які важко піддаються чищенню. Фільтри будуть менше засмічувати і краще працювати, що теж благотворно позначиться на стані води.

Застосування таблеток забезпечує тривалий дезінфікуючий ефект. Басейн довго буде залишатися прозорим і чистим, вода не стане зеленою або коричневою. Кошти не втрачають своєї ефективності навіть тоді, коли показник жорсткості води зашкалює. Цим вони виграють у інших альтернативних складів.

d6e19e2c532e533791508753e6a0386f Таблетки для басейну для дезінфекції водиУ спеціалізованих магазинах продаються таблетки від різних виробників. Вибираючи щось конкретне, потрібно враховувати площу басейну. Для дезінфекції невеликого обсягу найкраще підходить препарат під назвою «КристалПул ХлорЭксель». Він освітлює воду і ефективно бореться з грибками, вірусами і бактеріями. У складі активний хлор (56%) і допоміжні компоненти. Така формула безпечна для здоров’я людини, тому склад часто використовується для знезараження питної води. Хлорні таблетки для дезінфекції дуже прості у використанні – в інструкції детально описаний алгоритм застосування. Щоб добитися потрібного результату, необхідно вносити препарат з розрахунку дві таблетки на 1000 літрів рідини щодня. Для профілактики цвітіння достатньо однієї таблетки на такий обсяг раз в п’ять днів. Якщо на вулиці стоїть спекотна погода і температура повітря перевищує 30 градусів, дозування потрібно збільшувати вдвічі. Засіб починає працювати через півгодини після розчинення твердих брикетів.

Препарат упаковується в полімерні баночки. У кожній з 370 штук. Важить одна упаковка близько кілограма. При проведенні знезараження води таблетками потрібно дотримуватися запобіжних заходів:

  • берегти препарат від дітей;
  • не допускати потрапляння таблеток всередину організму;
  • не використовувати змішування препарату з іншими хімічними засобами;
  • застосовувати засоби захисту при роботі з таблетками (гумові рукавички і респіратор).

Активний хлор у чистому вигляді здатний спровокувати опік слизової оболонки. Тому при попаданні засобу в очі або ніс потрібно негайно промити їх великою кількістю проточної води.

004b18f03a1b797512e3ab9726646ce1 Таблетки для басейну для дезінфекції водиЯкщо для заповнення басейну використовуються нецентралізовані джерела водопостачання, фахівці радять використовувати для знезараження таблетки «Акватабс» – для дезінфекції питної води вони підходять найбільше, але їх можна застосовувати і для обробки чаші для плавання. Його формула посилена: крім активного хлору у склад також входить бікарбонат натрію та сульфат натрію. Вони забезпечують швидке розчинення основного компонента, тому користуватися басейном можна вже через вісім хвилин після проведення процедури знезаражування.

Один твердий брикет дезінфікує до 150 літрів води. Виходячи з цього, неважко розрахувати потрібну дозування препарату. Перед використанням таблетки потрібно розчиняти у невеликій кількості рідини, а вже потім готовий розчин виливати в чашу басейну. При дотриманні правил дозування препарат вважається безпечним для здоров’я людини. Але важливо пам’ятати про те, що він віднесений до третього класу помірно небезпечних речовин, тому не можна допускати його попадання в шлунок і на слизову оболонку очей, носа. Сенсибілізуючі ефекти повністю відсутні.

Відгуки користувачів

2914f08359687aea8616bce13be207a2 Таблетки для басейну для дезінфекції водиДозатор для таблеток

Олег 42 роки. Басейн – давня мрія. У минулому році вона здійснилася. Побудував на дачі невелику чашу за допомогою бетону, обклав її дрібною керамічною плиткою. Вийшло нічого так, красиво. Встановив фільтр. Але коли почалася спека, вода почала швидко цвісти, фільтр не справлявся зі своїм завданням. Ганяв цілий день воду, а вона все одно швидко ставала зеленої. Пробували частіше міняти воду. Раз в тиждень зливав і заповнював басейн заново з свердловини. Виходило відразу, поки вода свіжа, купатися було неможливо: було дуже холодно. Обсяг басейну шість кубометрів. Поки нагріється, чекати довго. Думали, так і літо пройде в очікуванні комфортної температури і без купання. Вихід із становища підказав сусід. Він, виявляється, працює в спортивному комплексі, де є плавальні доріжки. Сусід порадив купити хлорні таблетки «КристалПул ХлорЭксель», покласти їх у кошик для скімера і залишити їх там. Засіб забезпечить постійну дезінфекцію води, вона довго буде залишатися чистою. Я так і зробив. Тепер щодня плаваю в басейні разом з дітьми. Більше не зливаю чашу, а лише раз на тиждень доливаю трохи свіжої води. Всім раджу.

Олена 28 років. Коли постала проблема знезараження води у басейні, довго вивчала, ніж його можна виконати. Вдома двоє маленьких дітей, потрібен безпечний спосіб. Зупинили свій вибір на хлорних таблетках «Акватабс». Підкупило те, що на упаковці написано «для знезараження питної води». Спрацювала логіка. Якщо після дезінфекції можна пити воду, значить і плавати у ній можна буде безпечно. Однієї упаковки вистачило на весь сезон. Інструкція по використанню доступна і зрозуміла. Тому складнощів у процесі застосування не виникло. Клали по дві таблетки в спеціальну корзину для хімікатів. Вода довго залишалася в басейні чистою і прозорою. Виявилося, що таблеток з такою назвою проводиться одинадцять видів. Для знезараження басейну потрібно вибирати ті, в яких кількість виділюваного хлору становить 5000 мг. Вода, оброблена таким складом, може залишатися чистою до 30 днів.

Костя 25 років. Я довго просив батьків зробити басейн на дачі. Вони пішли мені на зустріч, але виставили одна умова: всі обов’язки по догляду ляжуть на мої плечі. Я трохи почитав і зрозумів, що найпростіший спосіб підтримувати чистоту води – використовувати хлорні таблетки. Коли прийшов в магазин і попросив продавця порадити мені, які придбати, він простягнув баночку «КристалПул ХлорЭксель». Я не пошкодував про вибір і дуже вдячний тому, хто придумав такий спосіб хлорувати воду.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради