Степлер для меблів: як вибрати і користуватися, скоби для будівельного степлера, типи і розміри

Сьогодні степлер для меблів потрапляє в перелік інструментів, які необхідні в кожному будинку. З його допомогою можна швидко і акуратно закріпити деталі, що складаються з не дуже твердих матеріалів. Щоб такий інструмент довго прослужив і був корисний в господарстві, слід знати, навіщо він потрібен, який тип пристрою підійде краще, його основні технічні характеристики.

stepler dlya mebeli: kak vybrat i polzovatsya, skoby dlya stroitelnogo steplera, tipy i razmery20 Степлер для меблів: як вибрати і користуватися, скоби для будівельного степлера, типи і розміри

Що таке меблевий степлер

Меблевий степлер — це інструмент, який здійснює закріплення або кріплення деталей з допомогою спеціальних скоб. Існує безліч інших назв пристосування, наприклад будівельний степлер, скобозабивний пістолет, тэкер, гвоздезабівателі, ударник.

Переваги використання

Завдяки пристрою матеріал швидко зшивається, а зовнішній вигляд виробу виходить досить естетичним. У цьому основний принцип роботи ударника.

У степлера є незаперечні переваги при використанні:

 1. Не потрібно докладати великих фізичних зусиль. Це важливо при роботі в нестійкою позі, а завдяки точній передачі удару ймовірність пошкодити заготівлю мінімальна.
 2. Так як всі гострі витратні матеріали таккера ховаються всередині короба, це забезпечує високу ступінь безпеки при роботі з ним.
 3. Дії з пристосуванням здійснюються однією рукою, що дозволяє при необхідності підтримувати виріб другою рукою.
 4. Інструментом комфортно працювати у важкодоступних та незручних місцях.
 5. Пристрій не вимагає особливих навичок у застосуванні. При його використанні вібрація і шум відсутні.
 6. Якщо порівнювати з роботою молотком, то монтаж степлером здійснюється значно швидше.
 7. Пристосування властива багатофункціональність, витратними матеріалами можуть бути не тільки скоби, але і цвяхи, саморізи.
 8. При правильній експлуатації термін використання пристрою буде тривалим. Його легко обслуговувати.

Перш ніж починати роботу з пристроєм, слід знати, у яких випадках він застосовується.

Для чого використовується

Якщо необхідно скріпити папір можна використовувати канцелярський степлер. Щоб визначитися, коли користуватися меблевим степлером, необхідно знати, на що він здатний.

За допомогою нього можна:

 1. Прибити матеріал до пластику, металі або її похідних.
 2. Зшити рівнозначні деталі виробу із загином скріпки.

Крім того, ударник знайшов широке застосування у виробництві і будівництві.

За допомогою степлера можна здійснювати такі операції:

 • драпірувати тканину;
 • монтувати шпунтовані дошки на підлозі;
 • прокладати мережі;
 • збирати пакувальну тару;
 • фіксувати килимове покриття;
 • скріплювати аркуші;
 • облицьовувати поверхню;
 • закріплювати плівковий матеріал на парнику або теплиці;
 • зшивати гофрокартон;
 • прикріплювати до вікон штапики
 • монтаж черепиці і руберойду.

Зважаючи на те, що меблевий степлер часто застосовується в ремонтно-будівельних роботах, його ще називають — будівельний.

stepler dlya mebeli: kak vybrat i polzovatsya, skoby dlya stroitelnogo steplera, tipy i razmery21 Степлер для меблів: як вибрати і користуватися, скоби для будівельного степлера, типи і розміри

Технічні характеристики

Швидкість роботи таккера і якість робіт, які він виконує, визначаються основною технічною характеристикою — силою удару. Для того щоб її вирахувати, досить докладно ознайомитися з технічним паспортом обраної моделі. Ударний механізм може забивати скоби різної довжини. Чим більше розмір, тим вище буде сила удару.

Додаткові характеристики пристосування, на які варто звертати увагу при виборі:

 1. Точність прицілу буде вище у степлерів з вузьким наконечником.
 2. Для зміни сили удару на пристосуванні повинен бути регулювальний гвинт, що дозволить працювати з різними поверхнями.
 3. Наявність гумових вставок на ручках пристрою в кілька разів підвищує зручність роботи з ним.
 4. Простіше використовувати ударник, оснащений прозорим віконцем для скоб.
 5. При наявності стопора на рукоятці неможливо буде здійснити випадковий удар.

При виборі пристосування окремо необхідно звернути увагу на його габарити. Він повинен зручно лягати в руку, інакше довгий час працювати з ним не вийде.

Види за типом конструкції

Сьогодні виробниками випускаються ударники різних конструкцій. Щоб вибрати тэкер, необхідно знати його види, чим вони відрізняються один від одного, їх параметри та особливості застосування.

До основних видів відносяться:

 • механічні;
 • електричні;
 • пневматичні.

Механічні

Простота застосування механічного або ручного степлера робить його широко популярними серед користувачів. Перевага інструменту в мобільності і незалежності від джерел енергії. В дію механізм призводить пружина при натисканні на спуск. Виробники випускають побутові і професійні моделі. Побутові ударники застосовуються для невеликого обсягу операцій в домашніх умовах.

Як влаштований інструмент, можна побачити на схемі.

stepler dlya mebeli: kak vybrat i polzovatsya, skoby dlya stroitelnogo steplera, tipy i razmery22 Степлер для меблів: як вибрати і користуватися, скоби для будівельного степлера, типи і розміри

Механічні пристрої виготовляються з пластмаси або металу. Пристрої з пластмаси призначені для рідкісного використання, у них вставляються невеликі скоби, їх вартість близько 100 рублів. З металу пристосування більш якісні, з різним типом скоб і ціною від 400 рублів і вище.

Електричні

Для більш професійних і об’ємних робіт потрібно електричний ударник. Він підключається до електричної мережі або додатково встановленим акумуляторам. Досить натиснути на кнопку пуску і механізм буде запущений. Його функціонування знаходиться в прямій залежності від мотора. Це забезпечує пристосування збільшену силу удару і високу швидкість виконання робіт.

Пристрій може вийти з ладу в результаті перегріву електричного мотора. Крім того, руху користувача сковує наявність дроти і чималої ваги пристосування.

Деякі сучасні моделі показують кількість скоб, що залишилися усередині інструменту, завдяки вбудованому індикатору.

stepler dlya mebeli: kak vybrat i polzovatsya, skoby dlya stroitelnogo steplera, tipy i razmery23 Степлер для меблів: як вибрати і користуватися, скоби для будівельного степлера, типи і розміри

Пневматичні

За допомогою стисненого повітря в дію приводиться пневматичний ударник, що забезпечує йому високу продуктивність і тривалу роботу без перерви. Замість пружини механізм оснащений пневмоцилиндром і великим магазином зі скобами або цвяхами. Для його використання потрібна наявність компресора. Переміщатися з таким додатковим агрегатом проблематично.

Пневмостеплер відрізняється практичністю, надійністю і довговічністю.

Інструмент має високу вартість.

stepler dlya mebeli: kak vybrat i polzovatsya, skoby dlya stroitelnogo steplera, tipy i razmery24 Степлер для меблів: як вибрати і користуватися, скоби для будівельного степлера, типи і розміри

Класифікація скоби для степлера

Підприємства, які виробляють степлери, виготовляють і скоби до них. Всі вони мають свої стандарти за розмірами, тому можна використати розхідники і інших виробників. Знаючи розміри скріпок, підібрати їх не складе труднощів.

Універсальних витратних матеріалів не існує.

За матеріалом виготовлення

Скоби — це витратний матеріал для тэкеров, за допомогою якого з’єднуються деталі виробу. Скоби бувають різних типів і мають свою класифікацію.

По виду металів вони бувають:

 1. Оцинковані. Практично всі іноземні виробники виготовляють витратні матеріали з цієї сировини, так як вони є найбільш міцним і надійним кріпильним елементом.
 2. Сталеві. Ці матеріали найбільш часто застосовуються в різних сферах діяльності. Незважаючи на їх значну міцність, з часом вони іржавіють.
 3. Алюмінієві. Це найдорожчі, прийнятної якості скоби. Їх перевага в тому, що вони не схильні до окислення і корозії, а єдиний недолік — низька міцність.
 4. Мідні. Як і алюмінієві, вони не іржавіють, міцність вище, але висока вартість обмежує їх застосування.

З будь-якими скріпками легше працювати, якщо їх ніжки заточені.

По твердості

Під час роботи витратні матеріали можуть гнутися і ламатися. Це залежить від матеріалу, з якого вони зроблені, і виду робіт.

Класифікація скріпок по твердості:

 1. Прості. Алюмінієвий і мідний кріплення — це м’який матеріал, який краще не використовувати в місцях великих навантажень і з жорсткими деталями. Якщо такі скріпки сильно забивати, вони згинаються або лопаються під навантаженням.
 2. Гартовані. Бувають сталеві скоби, що пройшли загартування. Вони відрізняються хорошою міцністю матеріалу.
 3. Дуже тверді. Найміцніші — це витратні матеріали з нержавіючої та оцинкованої сталі.

За формою

Для кріплення деталей виробу використовуються скріпки різних форм. З їх допомогою визначається вид кріплення.

Різновиди:

 1. U-образні. Дугоподібними скобами закріплюють кабель і дроти різного перетину і призначення.
 2. П-образні. Найбільш універсальна група для кріплення різних елементів.
 3. Т-образні. Такі матеріали на практиці застосовуються не часто, так як не створюють надійного з’єднання.

Для більшості меблевих степлерів підходить тільки один вид скоб. Їх розрізняють по довжині ніжки, діаметру, товщині і довжині спинки.

stepler dlya mebeli: kak vybrat i polzovatsya, skoby dlya stroitelnogo steplera, tipy i razmery25 Степлер для меблів: як вибрати і користуватися, скоби для будівельного степлера, типи і розміри

Способи заряджання степлерів різних видів

Щоб працювати з пістолетом, необхідно знати основні правила цього процесу. Одне з них — зарядка магазину. Так як різні види пристосувань, існують особливості в їх заправці. В цілому процес не викликає ніяких труднощів у користувача.

Механічні

Перш ніж приступити до зарядки, необхідно підібрати скріпки, які забезпечать безперебійну роботу ручного механізму.

Перед початком процесу, щоб зарядити новий механічний ударник, варто слідувати спеціальним алгоритмом:

 1. Щоб механізм запобігти від випадкового включення його потрібно поставити на запобіжник.
 2. Необхідно відкрити відсік для скріпок, який перебуває з задньої сторони пристосування.
 3. Витягнути з відсіку стрижень, оснащений толкательной пружиною.
 4. Рейку з скоб зарядити в паз вістрями проти рукоятки.
 5. Повернути на місце стрижень з пружиною для затиску рейки.
 6. Закрити відсік.
 7. Зняти інструмент з запобіжника.
 8. Для перевірки готовності інструменту зробити кілька пострілів.

Незалежно від того, що моделі можуть відрізнятися своїми механізмами, принцип їх заправки не має істотних відмінностей.

stepler dlya mebeli: kak vybrat i polzovatsya, skoby dlya stroitelnogo steplera, tipy i razmery26 Степлер для меблів: як вибрати і користуватися, скоби для будівельного степлера, типи і розміри

Пневматичні

Заправка скобами пневматичної ударника здійснюється за аналогією з ручним механізмом. Перед цим слід від’єднати від пристосування компресор і обов’язково натисканням на курок перевірити, що степлер не працює.

Особливості при завантаженні кріплення:

 1. При зарядці магазину інструменту слід прибрати палець з курка механізму, щоб його не активізувати.
 2. Тримати тэкер потрібно так, щоб вихідний отвір не було направлено на користувача.
 3. Відкрити магазин.
 4. Встановити цвяхи або скоби на пластину.
 5. Закрити магазин.

За допомогою регулятора розташованого на стволі пістолета можна налаштувати глибину забивання.

На що звернути увагу при виборі

Щоб правильно вибрати пристосування, потрібно визначитися, для чого він буде використовуватися, і тоді керуватися загальними критеріями. Вартість пристрою залежить від виду.

Особливості при виборі:

 1. Корпус таккера повинен розбиратися. Це дозволить очищати його від сміття, а при необхідності здійснювати дрібний ремонт і збирати заново.
 2. Слід звертати увагу на матеріал, з якого він зроблений. Він повинен бути міцним і легким, тому перевагу слід віддавати легких сплавів.
 3. Розташування ручки пристрою повинно знаходитися ближче до корпусу, тоді зручніше буде працювати.
 4. Потрібно звертати увагу на те, з якими типами, розмірами скріпок працює степлер і скільки їх вміщається в магазин.
 5. Вибирати варто такі інструменти, які мінімально залежать від зовнішніх факторів.
 6. Пристосування має бути оснащений регулятором потужності удару, що дозволить вистрілювати з потрібною потужністю в залежності від виду матеріалу.

Враховуючи ці дані і технічні характеристики, вибрати меблевий степлер буде легше.

stepler dlya mebeli: kak vybrat i polzovatsya, skoby dlya stroitelnogo steplera, tipy i razmery27 Степлер для меблів: як вибрати і користуватися, скоби для будівельного степлера, типи і розміри

Регулювання степлера

Щоб провести регулювання інструменту, потрібно уважно вивчити інструкцію по застосуванню від виробника. З допомогою гвинта виставити регулятор в потрібне положення і налагодити глибину входження скоби.

Для цього необхідно:

 1. Заправити магазин партією скоб.
 2. Підготувати для фіксації матеріал.
 3. Розмітити місце кріплення.
 4. Додати щільно текэр до зазначеного місця з’єднання.
 5. Натиснути на пусковий механізм не відриваючи пристрій від поверхні.
 6. В результаті можна почути клацання і побачити увійшла у виріб скобу.

Потренувавшись на чорновому матеріалі, можна приступати до основної роботи.

Ремонт ударного механізму

Будь-який інструмент може вийти з ладу. Визначивши суть поломки, у більшості випадків її можна усунути власними силами.

Поломки і причини:

 1. Скріпки не вистрілюють або їх гніт. В цьому випадку могла зламатися пружина, виникла проблема з ударником або вийшла з ладу плата у електричного інструменту.
 2. Розхідники застряють. Це відбувається, якщо магазин забруднився або користувач зарядив у нього скоби не того розміру або з явним дефектом.
 3. Скоби не повністю або слабо загинаються. У степлера міг статися фізичний знос пружини або її пережив. Можливо, користувачем неправильно налаштований регулятор таккера.
 4. Вистрілює відразу дві скоби. Причина може бути в деформації ударника або зносі бойка.

Ремонт степлера здійснюється завдяки:

 • заміни пружини;
 • підбору скоб потрібного розміру;
 • регулювання сили удару;
 • чищення інструменту;
 • мастилі ударного механізму.

Часто ремонтні роботи не вимагають багато часу і великих фінансових витрат.

stepler dlya mebeli: kak vybrat i polzovatsya, skoby dlya stroitelnogo steplera, tipy i razmery28 Степлер для меблів: як вибрати і користуватися, скоби для будівельного степлера, типи і розміри

Корисні рекомендації

Важливо дотримувати техніку безпеки при використанні ударника. Перед застосуванням варто уважно ознайомитися з технічною документацією виробника, а якщо вона відсутня, то при роботі з пристосуванням потрібно бути обережним, щоб не травмуватися.

Заходи безпеки при роботі

При роботі з будь-яким механізмом необхідно дотримуватись заходів обережності. Є свої особливості при використанні електричного або пневмонического ударника.

Рекомендації:

 1. Щоб запобігти раптове включення таккера, необхідно його заблокувати за допомогою запобіжника.
 2. Робоче місце необхідно тримати в чистоті, воно повинно бути добре освітлено.
 3. Слід використовувати засоби індивідуального захисту зокрема окуляри, які захистять очі від випадково отлетевшего кріплення.
 4. Взуття має бути з нековзною підошвою, щоб закріпити положення тіла.
 5. Заготовки невеликих розмірів потрібно фіксувати, це убезпечить від випадкових травм рук.

Запобіжні заходи:

 1. Не можна застосовувати електричний або пневмонический інструмент у вибухонебезпечному приміщенні або з великим рівнем вологості.
 2. У розетку можна включати тільки вимикання обладнання.
 3. Корпус електричного або пневмонического степлера, силовий кабель або шланг високого тиску повинні бути без механічних пошкоджень.

При дотриманні цих простих правил техніки безпеки можна запобігти нещасний випадок.

Відео про механічному степлере

Технічна характеристика механічного степлера, його регулювання і принцип роботи.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради