Як видалити стару затірку зі швів плитки: способи

Навіть ідеально викладена плитка з часом втрачає свій вигляд, і в першу чергу проблеми з’являються зі швами. Тому потрібне видалення затірки та нанесення нової. Проводити таку процедуру в домашніх умовах потрібно з великою обережністю. Вибір методу та засобу для очищення залежать від якості плитки та терміну давності кладки. Найважче зняти стару затірку між плиткою на підлозі — вона змішується з різними забрудненнями і стає твердою. Щоб розм’якшити матеріал, використовуються хімікати і народні засоби.

26f188a0e80e9f1881bceb096d8ec965 Як видалити стару затірку зі швів плитки: способи

Перед видаленням варто проконсультуватися з фахівцем — неправильно підібраний інструмент призводить до псування плитки. У результаті потрібний повноцінний ремонт.

Інструменти і матеріали

Видалення старої затірки з швів — завдання непросте і потребує значних зусиль. Чистка передбачає дбайливе відділення маскуючого матеріалу без пошкодження плитки. Така процедура потрібна часто, адже затирка має властивість темніти, тріскатися. У ванній кімнаті між плиткою з’являються сліди грибка. Щоб безпечно і швидко прибрати стару затірку, потрібен спеціальний інструмент. В першу чергу застосовується механічний спосіб. Для маніпуляцій необхідний наступний інвентар:

 • будівельний ніж;
 • шліфувально шпатель;
 • стамеска;
 • штихель;
 • електролобзик;
 • шуруповерт;
 • електродриль.

992f75376bdb1153894f934979d1dbe1 Як видалити стару затірку зі швів плитки: способиСпочатку перевіряється можливість видалення затірки ручним інструментом.

Всі інструменти одночасно не використовуються, щоб зняти засохлий матеріал. Вибір залежить від інтенсивності закріплення затірки на швах. В першу чергу застосовується стамеска і шпатель, якщо з їх допомогою можна очистити плитку, тоді підійдуть електроприлади. Якщо кладка свіжа, можна спробувати відмити плитку від затірки. Для цього використовується жорстка губка і миючий засіб.

Важко стерти сліди замазки декорованої поверхні, так як речовина проникає у всі заглиблення та вичистити його звідти вкрай складно. Відтерти затірку з рельєфною плитки можна за допомогою хімікатів. Такі речовини продаються в господарських відділах. Вони пом’якшують ущільнювач, потім його легко змити звичайним способом. Всі процедури варто проводити в захисних рукавичках, щоб не пошкодити шкіру.

Способи видалення

Перед очищенням варто оцінити стан плитки і тільки після цього вибирати метод. Найбезпечніше відчистити засохлу замазку зі швів за допомогою будівельних інструментів. На це знадобиться час, щоб пройтися по кожному шву і обробити ділянки окремо. Хімічні речовини використовуються в тому випадку, коли видалити стару затірку не виходить. Коли невеликі частинки речовини залишаються на плитці, намагатися зняти їх ножем небезпечно, в таких випадках краще попередньо розмочити хімічним засобом. Але, щоб розібратися в особливостях проведення кожної з процедур, варто детально вивчити всі способи.

Механічне

f1ceeb050b8d3583173572d1ba5cbe0e Як видалити стару затірку зі швів плитки: способиПри роботі ножем, необхідно уникати пошкоджень країв плитки.

Для зняття старих швів в першу чергу застосовується будівельний ніж. Придбати його можна в магазині, він стане в нагоді в господарстві, тому така покупка не буде марною. Щоб почистити без шкоди для плитки, варто дотримуватися ряду рекомендацій:

 • Розміщувати лезо тільки по центру таким чином, щоб воно не стосувалося до країв плитки.
 • Якщо замазка тверда і ніж не проходить, можна злегка видалити по ньому молоточком.
 • Проводити надріз крізь всю глибину шва і вздовж цілої плитки.
 • Потім обрізати по двом сторонам плитки, але так, щоб лезо не ковзало по поверхні.
 • Пил і прилиплі залишки варто почистити наждачним листом.

Після очищення швів в обов’язковому порядку перед нанесенням нової затірки варто обробити їх антигрибковим засобом і антисептиком.

Якщо таким способом не вдається видалити затірку з плитки, настає черга електродриля. Багато господарі відразу починають процедуру з цього приладу. Але спочатку варто просочити шар, щоб матеріал трохи пом’якшав. Потім вибирається тоненьке свердло, їм робляться повільні рухи по центру шва. Великі частини затирання відпадають, а залишки можна видалити щіткою або промити. Для складних статевих швів застосовується болгарка, працювати нею варто вкрай обережно — є ймовірність пошкодження плитки.

Хімічна

7a9badd1557a4aa557d16f93f736fe66 Як видалити стару затірку зі швів плитки: способиСуміш замінює собою всі маніпуляції ручним інструментом.

Щоб не застосовувати зусиль і швидко прочистити шви, можна застосовувати альтернативні методи. Ефективний засіб для видалення затірки — хімічний реагент. Очищувач можна придбати в будівельному магазині, але перед застосуванням краще проконсультуватися з фахівцем. Хімікати, що використовуються як пом’якшувачі, вони роз’їдають затірку, вступаючи в реакцію з компонентами і клеєм. Після цього поверхню стає м’якою, і її легко відчистити йоржиком або губкою. Але щоб процедура була ефективною і безпечною, варто дотримуватися ряду правил:

 • Вибирати засіб залежно від виду плитки і затирки.
 • Завжди користуватися захисними рукавичками та маскою.
 • Наносити засіб пензликом тільки на затірку.
 • Залишати після обробки на вказаний в інструкції час.
 • Після видалення всі шви ретельно промити і обробити антисептиком.

Народні методи

Набагато безпечніше користуватися домашніми засобами для видалення засохлою замазки зі швів. Діють вони повільніше, зате не залишають опіків при попаданні на шкіру та не впливають на стан плитки. Вони розводяться водою і наносяться губкою безпосередньо на замазку. Для старих швів потрібно провести просочення 3-4 рази. Існує декілька ефективних засобів:

 • лимонна кислота;
 • столовий оцет;
 • харчова сода;
 • господарське мило;
 • перекис водню;
 • розчин аміаку.

Народні засоби — більш економічний і безпечний варіант. Але, щоб не нашкодити варто враховувати ряд особливостей. Для глазурованої плитки не застосовуються кислоти. Після застосування поверхня стає тьмяною. Універсальним методом вважається просочення швів рідинами на основі лугів. Але щоб затирка стала м’якою, чекати в такому випадку доведеться 12-24 години.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради