Кутовий комод для спальні: з висувними шухлядками, в класичному стилі, довгий, вузький, у стилі дизайну кімнати

Кутовий комод для спальні відмінно підійде для власників невеликих квартир. Це багатофункціональна меблі, що займає мінімум простору — з його допомогою можна використовувати вільний кут квартири практично і функціонально.

e821d25cf919d5415f31d550042ea634 Кутовий комод для спальні: з висувними шухлядками, в класичному стилі, довгий, вузький, у стилі дизайну кімнати

Особливості кутових комодів

Не варто залишати кути приміщення порожніми — краще заповнити корисну площу комодом. Він додасть кімнаті додатковий затишок і місце для зручного зберігання речей.

Плюси

Придбання такого виду меблів є розумним і раціональним рішенням. З нього можна зробити як тумбу під телевізор, так і підставку для ваз із квітами.

До переваг належать:

 • оригінальність;
 • багатофункціональність;
 • максимальне використання корисного простору;
 • місткість;
 • різноманітність варіантів;
 • можливість підібрати для будь-якої кімнати;
 • не займає житловий простір.

Комод зручно встановлювати практично в будь-якому кутку квартири завдяки різноманітності дизайну і екологічності вироби.

Мінуси

Недоліків у нього менше, ніж у класичного варіанту. Самий головний з них полягає в тому, що така конструкція може ускладнити прибирання, адже кути в квартирі — часте місце збору пилу і бруду, а пилосос не завжди може до них дістатися.

Також не вийде встановити на предмет меблів великогабаритні вироби. Поверхня може бути використана тільки для розміщення невеликих речей.

Громіздкість цього варіанта може ускладнити встановлення в кімнаті, оскільки необхідно ретельно підбирати виріб за стилем і характеристиками приміщення.

6a5f41782e85401103ce11dea353a3db Кутовий комод для спальні: з висувними шухлядками, в класичному стилі, довгий, вузький, у стилі дизайну кімнати

З яких матеріалів виготовляються

Найпоширеніший матеріал виготовлення — це дерево чи деревоволокнисті плити (ДСП). Виріб з дерева коштує досить дорого, тому найбільш популярний варіант ДСП. Фурнітура зазвичай виконана з металу.

Один з найцікавіших варіантів — це поєднання дерева зі склом. Бічні секції з поличками зазвичай закриваються скляними дверцятами. Конструкція, виконана в стилі хай-тек, може мати скляні або металеві частини, крім фурнітури і дверей.

Вироби з пластику зазвичай виготовляються для ванних кімнат з частими перепадами температур. Вони також стійкі до утворення грибка і цвілі, їх легко мити.

Існує безліч незвичайних дизайнерських рішень. Наприклад, фасади, оббиті м’якою тканиною, елементи з каменю, включення декоративних деталей.

7afd0940f2fe3f382f7968714066bf03 Кутовий комод для спальні: з висувними шухлядками, в класичному стилі, довгий, вузький, у стилі дизайну кімнати

Види кутових комодів формі

Кутові комоди завжди виглядають набагато цікавіше звичайного класичного варіанту. Різноманіття форм дозволить зробити правильний вибір. Об’єднує їх те, що задні сторони розташовані один до одного під кутом 90 градусів. Самого кута може не бути, або заповнювати простір буде тільки стільниця.

П’ятикутний

Один з найпоширеніших і містких варіантів. Виглядає так: дві задні стінки знаходяться під прямим кутом, а фасад складається з трьох стінок. На центральній частині розташовані висувні шухлядки, з боків — дверцята, що відкриваються або відкриті полички. Кількість і розмір висувних шухлядок обмежені передньою площиною. Наявність полиць з боків створює додаткові варіанти для зберігання речей.

375a9f49d5237c4d5fb437d36d9292fd Кутовий комод для спальні: з висувними шухлядками, в класичному стилі, довгий, вузький, у стилі дизайну кімнати

Трикутний

Менш поширена форма, так як зменшує корисну площу вироби. Щільно прилягає в стіні, не має кутів на фасадної частини.

Такий комод менш функціональний і місткий порівняно з пятистенным. Наповнення представлено ящиками в центральній частині, боковими полицями, одними тільки ящиками з дверцями, що відкриваються або відкритими полицями.

143ef9eee60ad0c6866506bd6a499fa8 Кутовий комод для спальні: з висувними шухлядками, в класичному стилі, довгий, вузький, у стилі дизайну кімнати

Трапецієподібний

Конструкція має відсічений прямий кут. З фасаду виглядає, як трикутний комод.

Стільниця може заповнювати весь кут, але у внутрішньому просторі знаходиться задня стінка без кутів. Боковини комода розташовуються під кутом, відмінним від прямого, іноді з нахилом, тому стикування з іншими предметами меблів виключаються. Наповнення містить висувні ящики і бічні полиці.

0d4fd35c392e18d4a3086c89d82e068d Кутовий комод для спальні: з висувними шухлядками, в класичному стилі, довгий, вузький, у стилі дизайну кімнати

Г-подібний

Незвичайний варіант, вузький, зустрічається рідше, оскільки таке виконання відповідає сучасному стилю. Він не зрізає кут, а підкреслює його. Виглядає оригінально, але підходить не кожному інтер’єру.

Ящики можуть висуватися не строго вперед, а вбік, під кутом. Або розміщати в шаховому порядку, що дозволяє висувати їх вперед більш звичним способом. Такий варіант добре підійде для дитячої кімнати.

fb22b3d77e9fdcc8c5719c8f8dddab2a Кутовий комод для спальні: з висувними шухлядками, в класичному стилі, довгий, вузький, у стилі дизайну кімнати

Круглий

Такий комод не можна віднести до кутових, але поставити в кут можна.

Незвичайний варіант, при якому конструкція має форму циліндра. Виглядає, як кругла тумба на ніжках, висувний ящик якої вмонтовано в секцію і займає більшу частину простору. Секції обертаються відносно один одного, тому напівкруглі ящики можна розташовувати в довільному порядку.

cf44757f597840a7c4830e4f39742f12 Кутовий комод для спальні: з висувними шухлядками, в класичному стилі, довгий, вузький, у стилі дизайну кімнати

Напівкруглий

Конструкція підходить не для всіх стилів. Виконується в двох варіаціях.

Перша: стільниця заокруглена, сам комод виконаний у формі пятигранника, трикутника або трапеції. Цей тип зручний тим, що розміри стільниці та підстави не збігаються, в результаті чого залишається вільний простір, а значить, за них можна сидіти, як за столом.

Другий варіант має закруглені бічні секції, на яких розташовуються відкриті полички для дрібниць, а по центру — ящики.

82bc14bc56e027da9463f66db4ddddb8 Кутовий комод для спальні: з висувними шухлядками, в класичному стилі, довгий, вузький, у стилі дизайну кімнати

Радіусний

Виконаний у вигляді сегмента кола. Бічні секції і фасад мають опуклу форму. Залежно від матеріалу виготовлення він відмінно вписується в інтер’єр. Світле дерево з різьбленими ручками підійде до класики і бароко, модуль з глянцевими акриловими фасадами — для мінімалізму.

Наповнення різне: від ящиків для білизни до відкритих полиць або орних дверець.

71bac69664e5974fa4e072cb8b5551d5 Кутовий комод для спальні: з висувними шухлядками, в класичному стилі, довгий, вузький, у стилі дизайну кімнати

Типи фактур і забарвлень

Зазвичай при виготовленні комодів переважає фактура дерева. Існує величезна кількість різних варіацій для всіх стилів.

Великою популярністю користуються штучно постарені комоди. Вони підійдуть для вантажного або вікторіанського стилю. Для кантрі або прованс частіше використовують молочно-білий або інші світлі кольори деревини. Для дерев’яних фактур характерні забарвлення груші, венге або нестандартні яскраві.

Стилів хай-тек і мінімалізм притаманні прості форми і рівні лінії, вони також відрізняються відсутністю деталей і декоративних елементів. Зазвичай використовуються глянсові поверхні, здатні відбивати світло.

Популярні забарвлення:

 • сріблястий металік;
 • сірий;
 • молочний;
 • білий;
 • бежевий.

Будь-які непомітні металізовані відтінки теж непогано впишуться в інтер’єр. Колір такого виробу дозволить створити в кімнаті сучасний стиль лофт і допоможе розподілити її на функціональні зони.

Пропонуються незвичайні дизайнерські рішення щодо фактур поверхонь:

 • під граніт;
 • онікс;
 • мармур;
 • нефрит та інші камені.

Головне, щоб фактура і зовнішній вигляд гармоніювали з інтер’єром.

212a24ade235ea527a0b95108c65a209 Кутовий комод для спальні: з висувними шухлядками, в класичному стилі, довгий, вузький, у стилі дизайну кімнати

На що звернути увагу при виборі

До вибору предметів інтер’єру варто підходити відповідально. Необхідно передбачити стильові особливості і поєднання кольорів. Призначення приміщення повинно гармоніювати зі стилем та ідеєю інтер’єру.

Кутовий комод — універсальний предмет меблів: він місткий і функціональний, підходить для установки в будь-якій кімнаті квартири, не займає багато місця. Ідеальний варіант його розміщення — спальна кімната. Тому класичний довгий комод для спальні гармонійно впишеться в дизайн приміщення.

Для спальні підходять:

 • класичний стиль;
 • прованс;
 • вінтажний;
 • вікторіанський;
 • неокласичний та ін.

Впишеться предмет в інтер’єр і як тумба під телевізор, і як ящик для зберігання білизни. Зверху можна поставити різні статуетки або косметику. Також цікавим вибором буде комод з дзеркалом, який можна використовувати як туалетний столик.

Вітальня не завжди є хорошим варіантом для кутової тумбочки, але якщо в квартирі всього одна кімната, яка поєднує в собі спальню і робоче місце, тоді без неї не обійтися. В даному випадку, кутовий комод може стати незамінною альтернативою шафі або підставкою під телевізор. Стиль можна використовувати будь-який: від мінімалізму до хай-тека.

На великій кухні доречно буде виглядати штучно зістарений дерев’яний комод в стилі прованс. Для невеликих кухонних приміщень, швидше за все, комод не підійде — в основному він використовується як місце для зберігання.

Для дитячої кімнати підійдуть яскраві і веселі варіанти. Можна купити не тільки з висувними шухлядками для білизни, але і з відкритими полицями. Фактура меблів може бути різна, у глянсових або м’яких пастельних тонах. Добре впишеться в інтер’єр напівкругла або радіусна тумба.

У робочому кабінеті можна поставити масивний дубовий комод для паперів. Для ванної кімнати — білий глянцевий, для банного приладдя. У передпокої його можна використовувати як сховище для взуття, а зверху залишати ключі і парасольки.

82f8c54220838f82d471bb8b5ad473d9 Кутовий комод для спальні: з висувними шухлядками, в класичному стилі, довгий, вузький, у стилі дизайну кімнати

Відео

У відео представлений майстер-клас по створенню оригінального кутового комода в дитячу спальню своїми руками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради