Чому на кладовищі не можна обертатися?

Люди бояться смерті, як чогось невідомого, непідвладного розуму. Не дивно, що безліч негативних прикмет пов’язано з відвідуванням місць поховання померлих. Одна з них забороняє обертатися на кладовищі.

722a6ae1c16a9673a74de453b066a353 Чому на кладовищі не можна обертатися?

Чому не можна обертатися на кладовищі?

 • Будь-яка релігія визнає, що смерть – це ще не фінал. В землі залишається тільки тлінне тіло, сама ж людина продовжує бачити і відчувати. Тому цей жест покійна душа може сприйняти як заклик слідувати за вами в ваш дім. І покійник, вірніше його енергетична сутність, опинився в будинку, здатний заподіяти масу неприємностей.
 • Якщо виходячи з кладовища вам виразно почувся оклик, значить душа мерця сама зважилася звернутися за допомогою. Ні в якому разі не оборачивайтесь. Вирушайте в церкву і замовте поминальний молебень.
 • Заборона обертатися біля воріт кладовища пов’язаний з діями потойбічних сил, під владу яких людина може потрапити з необережності. Чаклуни стверджують, що після відвідування кладовища потрібно залишити відкуп покійним, щоб вони були прихильні. Саме тому забороняється забирати що-небудь з могилок.
 • Існує прикмета, що будь-яку річ, яка опинилася на цвинтарної землі, покійні вважають своєю і привласнити її, означає завдати образу. Навіть коли з могил квіти викидають або вінки, натомість необхідно залишити нові.

  Що ще можна робити?

  • неприпустимо продавати або віддавати кому-небудь будь-які предмети, соприкасавшиеся з покійним або труною;
  • не слід знімати померлої людини або похоронну процесію;
  • не варто спільно з похоронами однієї людини, відвідати могилки інших;
  • не потрібно перераховувати на кладовищі гроші;
  • не можна приходити на похорон вагітним жінкам;

  Використовувати воду з цвинтарного водопроводу або колодязя можна тільки для прибирання могил. Пити її неприпустимо, прийнято вважати, що рідини вбирають негатив.

  Якщо ви випадково порушили заборону, перед тим як повернутися додому, відвідайте храм, здійсніть молитву, запаліть свічку. Незайвим буде пом’янути покійних родичів. Добре завжди мати при собі пляшку святої води, щоб змити за воротами весь негатив.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради