Чим відмити пластилін з пластмасових іграшок

Пластилін міцно пристає до різних поверхонь. Якщо спробувати його видалити, він залишає після себе жирне кольорова пляма, прибрати яке буває дуже складно. Відмити пластилін можна, якщо діяти одразу і використовувати відповідні засоби.

Загальні правила видалення пластиліну

6092722ab9f0e487b4dd6da196f3b88a Чим відмити пластилін з пластмасових іграшокПід час занять з пластиліном діти іноді заліплюють їм іграшки

Як і інші забруднення, сліди від маси для ліплення простіше очистити, поки вони свіжі і не в’їлися в поверхню. Але це виходить не завжди, так як діти в процесі гри можуть приліпити різнокольорові грудочки в найнесподіваніші місця, надати їм різноманітну форму, а виявити їх вдається не відразу. Особливо страждають іграшки, столи і шафи. В руках цей матеріал нагрівається, стає еластичним, плавиться, розподіляється по поверхні. Барвники і жири в його складі міцно проникають в стінки.

В пластилін входять віск, парафін, спеціальна глина. Він містить синтетичні складові, що спрощують відтирання. Але проблема все ж залишається, і вирішити її можна, виконавши кілька простих кроків:

 • Плоску поверхню слід почистити ножем або скребком, видаливши великі грудочки. Залишки зішкребти без сильного натиску, щоб не подряпати предмет. Не можна відтирати пластилін вологою ганчіркою, інакше він розмажеться по пластику і площа забруднення збільшиться.
 • Дрібні іграшки потрібно опустити на кілька хвилин у миску з гарячою водою, великі розігріти феном. Потім зібрати серветкою залишки розплавленого пластиліну, рухами від краю до центру плями. Протерти поверхню змоченою в обраному засобі ганчіркою.
 • Замащених ляльок з тканинними вставками слід помістити в холодильник або охолодити шматочком льоду. Застигла маса стає крихкою, її легше відтерти з поверхні і виколупати з щілин.

Завершіть очищення пранням. Великі пластикові предмети отмывайте вручну, дрібні покладіть в спеціальний мішок і завантажте в машинку.

Будь-який засіб треба спочатку перевірити на малопомітній ділянці. Нанесіть невелику кількість і переконайтеся, що воно не руйнує матеріал і не псує кольору.

Порядок видалення плям залежить від форми і розмірів предметів, матеріалу, з якого вони виготовлені, давності забруднення. Іноді очищати їх доводиться по черзі декількома способами, застосовуючи різні засоби.

Вибір інструментів для видалення пластиліну

63622726b8cdf57cc5f3fbb37d1a9ade Чим відмити пластилін з пластмасових іграшокВидаляти пластилін з рівній поверхні найзручніше скребком

Якщо після дитячих занять липкий грудочку виявлений на твердій поверхні, можна прибрати його в кілька етапів, для кожного з яких застосовуються свої інструменти. Спочатку потрібно зішкребти верхню частину. Це робиться пластиковим ножем, скребком або будь-яким плоским предметом з рівною кромкою, наприклад, старої банківською карткою. Якщо потрібно відмити вироби складної форми зі щілинами, заглибленнями, виступами, знадобляться пінцети, стеки дерев’яні зубочистки. Не варто використовувати металеві знаряддя з гострими краями або щербинами.

Щоб відмити пластилін з пластмаси з нерівною і рельєфною поверхнею, візьміть щітку з щетиною середньої жорсткості. Можна потерти кухонних губкою, тільки не занадто старатися, інакше подряпається пластик або облазить фарба.

Для видалення залишилися плям потрібна ганчір’я, серветки, спонжи, які використовуються для нанесення спеціальних складів, для миття та витирання. Вони повинні бути м’якими, обов’язково чистими, добре вбирають вологу. Зручно працювати ватяними дисками і ганчірками з натуральних тканин і мікрофібри.

Поверхні меблів, іграшки з пластику необхідно очищати дбайливо. Інструмент повинен бути досить міцним, але не кислоти предмети. Серветки з малюнком краще не використовувати, оскільки вони можуть залишити кольорові сліди.

Безпечні хімічні засоби для очищення пластмаси від пластиліну

Щоб якісно відмити пластилін з пластику, застосовувати будь-які препарати слід після механічного очищення. Навіть самий ефективний склад не впорається з товстим шаром липкою і щільної маси. Завдання хімії полягає у видаленні залишків, виведення жирних плям, освітлення пофарбованих ділянок. Для цих цілей придумано безліч ефективних і безпечних препаратів:

 • Миючі засоби і відбілювачі. Добре розщеплюють жир і справляються з забрудненнями рідини для посуду Fairy, Frosch, Pril. Їх можна розчинити у воді, щоб відмити пластилін з іграшок, або нанести губкою прямо на пляму. Через кілька хвилин трохи потріть і змийте водою. Для світлих, нефарбованих предметів можна застосувати Vanish. Зручний в роботі і ефективним є універсальний препарат LOC від Amway, безпечний для різних матеріалів, пропонований у вигляді вологих серветок, спрею або концентрату.
 • Розчинники на основі гасу, уайт-спіриту або ацетону. Просто протріть змоченим у речовині ватним диском забруднення і змийте через 15 хв водою. Перевага цього методу – висока ефективність і швидкість. Але він підходить не для всіх матеріалів. Ці кошти дуже їдкі, вимагають обережного поводження. При роботі обов’язково використання рукавичок.
 • Охолоджуючі препарати. Спробуйте розпорошити на пластилін спреї Icemix, Anti-gum, Pramol Gumex. Температура прилиплої маси знижується, зменшується її еластичність. Через кілька хвилин грудочку можна просто відколупнути.
 • Автомобільна хімія. Безліч препаратів, створених для догляду за пластиком в салоні машини, успішно застосовуються в домашніх умовах. Багатофункціональні M1 Cleaning Polish, Cockpit-Spray, Plastic Cleaner очищають, надають антистатичний ефект, володіють приємним запахом, створюють захисну плівку.

e0446a4e2a4351f065c62688d47dcc1e Чим відмити пластилін з пластмасових іграшок

Підходить для білих і світлих предметів

d90313cf116871b3844960c6379cf6da Чим відмити пластилін з пластмасових іграшок

Очищає і створює захисну плівку

f3f2198a6ac5a90fe54fcaa2965e1b32 Чим відмити пластилін з пластмасових іграшок

Anti-gum заморожує пластилін

В складі рідини не повинно бути їдких і агресивних компонентів, враховуючи, що використовуються кошти для дитячих меблів та іграшок.

Хімічні засоби не повинні мати різкого запаху, повинні бути безпечними для здоров’я, розм’якшувати або розчиняти пластилін, спрощуючи його прибирання.

Народні засоби для видалення з пластиліну іграшок

82948744bf2c9fc64d572432d1d56beb Чим відмити пластилін з пластмасових іграшокСуміш з нашатирю і перекису швидко розчиняє пластилін

У будинку обов’язково знайдуться інгредієнти для приготування ефективних і доступних засобів. Вони завжди під рукою, стоять недорого, діють на поверхню дбайливо. Не залишають шкідливих для здоров’я і викликають алергію частинок.

Ось кілька рецептів:

 • Господарське мило. Натріть невеликий шматочок, розчиніть їх у теплій воді. Використовуйте засіб для замочування та ручного прання. Занурте в нього ганчірку та протріть сліди пластиліну.
 • Рослинне масло. Це простий і швидкий спосіб, відповідний для очищення іграшок. Змочіть в засобі губку або ганчірку, протріть забруднені місця. Повторюйте процедуру, поки не залишиться слідів дитячої творчості. Жир видаляється сухою промокашкою і змивається миючим засобом.
 • Нашатир з перекисом водню. Приготуйте суміш, з’єднавши рівні кількості цих рідин. Злегка розігрітий феном пластилін потріть одержаним складом, завдавши його на губку. Залиште на кілька хвилин, видаліть сухою серветкою, обполосніть теплою водою. Це дозволить позбутися від жирного сліду і відбілити кольорова пляма.
 • Кашка для видалення жиру. Пластик добре очищає суміш, в яку входить оцет, сода і миючий засіб. При нанесенні її не потрібно сильно втирати, щоб не залишити слідів.
 • Харчова сода. З’єднайте цей порошок з водою в пропорції 1:1, нанесіть отриману пасту на пластмасову фігурку або машинку, втирайте, очищаючи всі нерівності і шорсткості, промийте.

Для дитячих речей препарати, приготовані самостійно, більш кращі, так як в них міститься менше агресивних і їдких компонентів.

Зазвичай доводиться поєднувати механічну і хімічну очистку, доповнювати народні засоби мильними розчинами. Будь-яка робота завершується ручної або автоматичної пранням, полосканням.

Профілактика забруднень пластиліном

89ec8f10b737bffa81873dbaefb0bb9a Чим відмити пластилін з пластмасових іграшокКупуйте дітям пластилін, який не липне до поверхні і не залишає плям

Уважно стежте за малюком під час гри з пластиліном. Це необхідно не тільки для підтримки чистоти, але і для безпеки. Так ви зможете запобігти попаданню сторонніх предметів в організм. Займайтеся разом з дитиною ліпленням, пояснюйте, як поводитися з цим матеріалом. По закінченні гри допомагайте йому зібрати і розкласти по місцях всі використовувані для творчості предмети.

Відведіть для занять спеціальний куточок, придбайте особливий одяг для ліплення та малювання, в якій малюкові буде зручно. Привчайте його до порядку, вчіть складати пластилін окремо від інших речей. Просіть відразу говорити, якщо шматочки прилипли до стін, підлоги, меблів або іграшок, щоб їх видалити якомога раніше.

Набори Play-Doh не липнуть до рук і поверхонь, простіше відчищаються. Якщо після гри десь застряг непомічений шматочок, він на наступний день висохне і відпаде, не залишивши на пластику плям. Їх єдиним недоліком є висока ціна, але порівняно з безпекою і зручністю використання він виявляється несуттєвим.

Практично всі способи видалення пластиліну застосовні і ефективні. Можна спробувати кілька з них, починаючи з більш щадного. Важливо при їх використанні не пошкодити покриття і ретельно змити засіб, щоб не залишилося небезпечних для здоров’я речовин на предметах, з якими будуть контактувати діти.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради