Чим відмити супер клей з пластику

Кожна господиня періодично стикається з проблемою видалення залишків клею з різних поверхонь. Різні види клею активно використовуються при ремонтах в приміщеннях і в побуті. Навіть при обережному поводженні, періодично залишки потрапляють на поверхні і/або вироби, псуючи їх зовнішній вигляд. Досить поширена проблема, чим відмити суперклей з пластику.

Чим відмити суперклей з пластику

b64fcd5d555d28ff227ee4f40380f9e4 Чим відмити супер клей з пластикуСуперклей дуже швидко засихає на поверхні, тому працювати з ним потрібно обережно

Проблема, ніж змити суперклей з пластику, поширена, а обумовлено це тим, що клейка речовина надзвичайно важко видалити саме з такої поверхні. При висиханні клей глибоко проникає в структуру матеріалу, тому звичайні миючі речовини не тільки не здатні вирішити проблему, але і, навпаки, псують зовнішній вигляд. Однак існують перевірені способи, які дозволять повернути бувалий привабливий вид пластику. Кошти, які будуть потрібні:

 • ємність (найбільш підходящий кухлик або металева миска);
 • чиста вода;
 • дрантя з м’якого матеріалу;
 • мило (переважно господарське);
 • серветки або паперові рушники;
 • поліетиленові пакети або плівка;
 • ватяні диски або ж тампони;
 • липка стрічка/скотч;
 • спирт.

Покроковий алгоритм, щоб відмити клей з пластику:

 • У ємність налити воду кімнатної температури і додати натертого мила, дочекатися, поки воно не розтане. Рекомендується готувати концентрований мильний розчин.
 • Помістити в ємність серветку або м’яку ганчірку.
 • На місце засохлого клею необхідно покласти змочену серветку/шматок тканини і залишити на кілька годин. Якщо ганчірка швидко висихає, її потрібно накрити поліетиленовим пакетом/плівкою. Краї закріплюються скотчем, це дозволить утримувати вологу більш тривалий час.
 • Після закінчення 3-4 годин, можна прибрати вологу ганчірку.
 • Розм’яклий кльош видалити чистою ганчіркою/губкою.
 • Процедуру необхідно повторювати, поки всі залишки клейкої маси не будуть видалені.
 • Варто зазначити, що процес хай і нетрудомісткий, але забирає чимало часу. Його перевага полягає в тому, що залишки клею можна видалити, не пошкоджуючи поверхню пластмаси.

  Також існує альтернативний варіант. Основним очисником слугує не вода, а спирт. Алгоритм, як відтерти клей з пластику, використовуючи спирт:

 • Рясно змочити спиртом ватний тампон/диск.
 • Обробити їм місце, забруднене клеєм.
 • Повторювати процедуру до тих пір, поки не вдасться вимити всі забруднення.
 • Завершальний етап – протерти чистою ганчіркою, змоченою у воді поверхню, дати їй висохнути.
 • Це основні і найбільш поширені способи, як очистити поверхню пластику від суперклею в домашніх умовах, але вони далеко не єдині.

  Огляд ефективних способів

  12292ef4d2eb6a3b08caabe1d8bb750b Чим відмити супер клей з пластикуПри використанні бензину важливо провітрювати приміщення

  Перш ніж відмити космофен від пластику, потрібно проаналізувати наступні фактори: інтенсивність забруднення поверхні, ступінь давності засохлою клейкої маси. Виходячи з цього, доведеться вдаватися до різних варіантів очищення. Існує механічний спосіб, а також із застосуванням неагресивних і агресивних засобів.

  Огляд неагресивних способів очищення залишків клею

  Пластику властива висока міцність, однак він регулярно піддається агресивному впливу навколишнього середовища. Це відбувається, як правило, при низькій якості матеріалу або невеликій товщині. В цьому випадку використовувати хімічно агресивні речовини, щоб відмивати космофен, не можна.

  Доступні методи з застосуванням неагресивних коштів:

  • Склоочисник рекомендується вибирати, щоб змивати свіжі плями, які ще не встигли вбратися в структуру матеріалу і висохнути. Деколи, досягти бажаного результату вдається після декількох використань.
  • Вода – ефективне, але не агресивна речовина. При тривалому впливі на пляму, розм’якшує його. Рекомендується застосовувати воду, температура якої не нижче 40 градусів. Бажана тривалість дії – близько 24 годин, необхідно спостерігати, як реагує клейова маса. Варто відзначити, що має сенс використовувати воду, якщо плями не більше місяця.
  • Прибрати ненависні плями допоможуть і мильні розчини з дрантям. Цей спосіб застосовується для видалення не тільки свіжого плями, але й застаріле. Для приготування розчину рекомендується використовувати брускові мило (краще господарське) або рідке. Свіжі плями, як правило, швидко вдається прибрати. Відтирати старий клей складніше, потрібно не менше двох годин для безперервної дії.
  • Спирт з високою концентрацією етанолу (95%). Варто відзначити, що таким способом рекомендується відтирати невеликі забруднення, оскільки речовина сприяє розм’якшенню пластику.

  Часто при видаленні забруднень потрібно поєднувати застосування неагресивних речовин з механічним способом очищення, оскільки компоненти не розчиняють клей, а лише розм’якшують його.

  Механічні способи

  Якщо вдома є арсенал гострих ножів, то можна обережно спробувати зрізати засохлий космофен. Але вдаватися до цього способу доцільно лише в тому випадку, якщо забруднення мають велику площу. При срезывании потрібно направляти ніж паралельно підлозі, в іншому випадку істотно зростає ймовірність, що буде подряпаний пластик. В якості альтернативи ножу можна застосовувати і лезо. Якщо руху будуть плавними і обережними, вдасться акуратно виконати поставлене завдання.

  Огляд агресивних речовин

  6387a03b9925299ed83872542cb2c212 Чим відмити супер клей з пластикуАптечне засіб Димексид — універсальний розчинник будь-якого клею

  При використанні агресивних речовин, слід віддавати собі звіт в тому, що поверхня пластику може бути пошкоджена. Ефективні засоби видалення засохлого космофена:

  • Димексид – лікарський препарат, який можна придбати в будь-якій аптеці без рецепту від лікаря. Це розчинник, якому під силу без особливих зусиль розчинити забруднення. Він руйнівно впливає не тільки забруднення, але і на пластик, тому варто уникати тривалого контакту з поверхнею. Використовують його подібно компрес: до місця прикладають м’яку ганчір’я, рясно змочену розчинником. Тривалість процедури не більше 2 хвилин, після достатньо витерти залишки чистою ганчіркою.
  • Термічний спосіб може бути застосований лише в тому випадку, якщо клей потрапив на термостійку поверхню. Реалізація методу надзвичайно проста: киплячу воду в невеликій кількості наливають на забруднену ділянку, в результаті клей стає м’яким. Залишки можна видалити механічним способом.
  • Засіб для зняття лаку або ацетон. Ці речовини менш агресивні, ніж Димексид. Для видалення плями потрібно невелику кількість розчину налити на нього і залишити на 40-50 хвилин. Завершальний етап – видалити сухою чистою ганчіркою залишки.
  • Виробниками клею були створені і речовини зворотного принципу дії, вони отримали назву Антиклей. Воно здатне позбавити власника від плями всього за кілька годин і без особливих зусиль, важливо пам’ятати про те, який клей забруднив поверхня пластику. Використовувати потрібно строго відповідно до інструкції, що додається до застосування: невелика кількість речовини наноситься на пляму, залишають у стані спокою на 2-3 години, після – залишки видаляються губкою.
  • Очищений бензин використовують виключно для короткочасної обробки забрудненої поверхні. Принцип застосування простий: невеликий шматочок тканини рясно змочити бензином і протирайте пляма до тих пір, поки воно повністю не зникне. Попередньо перевіряють реакцію пластику на речовину, для цього в невидному місці варто наносити точково очищений бензин і поспостерігати за реакцією.

  Варто утриматися від використання щіток з жорсткою щетиною і губками з абразивною поверхнею. Якщо знехтувати цим правилом, зовнішній вигляд пластика може бути безнадійно зіпсований плямами і потертостями.

  Способів видалення свіжого і застаріле плями суперклею безліч. Настійно рекомендується пробувати видаляти плями, використовуючи спочатку менш агресивні способи, а далі вдаватися до більш агресивним. Щоб не пошкодити поверхню, потрібно строго дотримуватися технології застосування речовин і аналізувати якість/товщину пластику.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради