Як почистити засмічення в раковині содою і оцтом

Пробка в раковині часто з’являється у тих, хто не стежить за її чистотою. Якщо не вживати профілактичні заходи, в трубах скупчуються жир і бруд, і одного разу вода перестає текти. Такий засмічення легко видаляється в домашніх умовах, якщо знати, які засоби для цього використовувати.

Причини появи засмічень

kak pochistit zasor v rakovine sodojj i uksusom154 Як почистити засмічення в раковині содою і оцтомЯкщо вода в раковині перестала протікати, значить в трубах утворився засмічення

Як правило, пробки виникають в сифоні. Він з’єднує каналізаційну систему і раковину і в ньому утворюється водяний затор, який запобігає появі неприємного запаху каналізаційної системи. Однак бруд може осідати в трубах, в їх переходах і вигинах, а також до загальної каналізаційної системи, яка розташована в підвалах. В останньому випадку допоможе тільки фахівець.

Основними причинами забруднення є:

 • жир і органічні залишки їжі;
 • сольові відкладення води;
 • волосся людей і шерсть домашніх вихованців;
 • неправильний монтаж труб;
 • сторонні предмети: ганчір’я, папір тощо

Проблеми, пов’язані з помилкою монтажу, зможе вирішити тільки спеціаліст високого класу.

Залишки їжі, сольові відкладення та інші речовини з часом накопичуються на внутрішніх стінках труб і може їх блокувати. Поступово цей шар зростає і заважає проходженню води. Якщо не чистити його регулярно, раз доведеться докласти зусилля для його видалення.

Методи видалення пробок в раковині

В домашньому арсеналі для боротьби з засорами корисно мати наступні засоби та інструменти:

 • вантуз;
 • сантехнічний трос;
 • харчова сода;
 • 70% оцет;
 • покупні кислотні і лужні сполуки.

Купіть декілька коштів, так як пробки бувають різного характеру.

Прочищати засмічення можна кількома способами:

 • Термічним. Гаряча вода ефективно змиває відкладення.
 • Гідродинамічним. Засмічення видаляється під сильним напором води.
 • Хімічним. Микрозасоры розчиняються за рахунок протікання хімічних реакцій.
 • Механічним. У цьому випадку використовуються спеціальні інструменти для прочищення, наприклад, трос.

У кожного методу є свої переваги і недоліки.

Як почистити гарячою водою

Завжди починайте видалення пробки з промивки зливу гарячою водою. Вона добре розплавляє застиглий жир на стінках труб. Закип’ятіть чайник і залийте воду в отвір раковини. Почекайте 15 хв або скільки у вас є вільного часу, а після цього спускайте гарячу воду з крана протягом 2-3 хв.

Окріп безпечно заливати в сталеві труби. Якщо встановлений пластик, обмежтеся просто гарячою водою.

Як використовувати вантуз

kak pochistit zasor v rakovine sodojj i uksusom155 Як почистити засмічення в раковині содою і оцтомДля видалення засмічення вантузом потрібно налити в раковину мильну гарячу воду

Якщо тепловий метод видалення засмічень не допоміг, використовуйте вантуз. Прикладіть його до отвору зливу і виконайте активні рухи вгору-вниз. Потім різко відірвіть його, щоб зруйнувати накопичені забруднення. Повторіть процедуру кілька разів.

Вантуз утворює вакуум і викликає перепад тиску. В результаті забруднення виштовхуються з труби. Гумова головка вантуза під час процедури повинна бути покрита водою і щільно притиснута до отвору в раковині. Поєднуйте цей спосіб з термічним. Для цього залийте в раковину гарячу воду.

Якщо раковина подвійна, другий злив потрібно чим-небудь прикрити, щоб вийшло нагнітати повітря.

Як почистити засмічення в раковині содою і оцтом

Більш сильна дія надасть метод прочищення з оцтом і содою. Так як всі хімічні речовини в тій чи іншій мірі порушують структуру труб, краще використовуйте народний засіб для прочищення.

При взаємодії двох компонентів утворюється вуглекислий газ і пральна сода. Вона ефективно впливає на жировий шар, який з часом з’являється в трубах.

Для прочищення засмічення працюйте за наступною схемою:

 • Всипте в умивальник половину склянки харчової соди.
 • Додайте таку ж кількість оцту.
 • Закрийте отвір пробкою і почекайте 30-50 хв.
 • Відкрийте гарячу воду і пропустіть її через злив протягом 1-2 хв.
 • Обов’язково дотримуйте пропорції, щоб не пошкодити труби. Для цього способу важливо використовувати 70-% концентровану оцтову кислоту. Більш слабкі розчини, які продаються для консервування, не підійдуть.

  Оскільки реакція між речовинами протікає бурхливо, захищайте очі і руки.

  Які хімічні препарати використовувати

  Для усунення засмічень зазвичай застосовують сухі, гелеообразные і рідкі склади. Сухі реагенти засипають в злив, а потім заливають гарячою водою. Гелеообразные склади володіють високою плинністю. Вони протягом більшого часу залишаються на стінках труби, впливаючи на утворився наліт. Рідкі засоби заливають в злив і вичікують вказаний в інструкції час. Після цього залишки змивають водою.  Хімічні сполуки здатні видаляти волосяні затори і призначено для ванної кімнати. Допомагають очистити жири і масла та стануть у нагоді для боротьби з засорами на кухні. Час впливу у них різне. З хімічних засобів найбільш відомі Кріт, Tiret, Чистин, Mr. Muscle, Антизасор, Help.

  Будьте обережні при роботі з пластиковими трубами. Не всі хімічні речовини придатні для їх очищення. Точно дотримуйтесь інструкції, щоб не завдати шкоди трубах.

  Як застосувати трос

  kak pochistit zasor v rakovine sodojj i uksusom156 Як почистити засмічення в раковині содою і оцтомЩоб прочистити раковину тросом, потрібно опустити його в отвір

  Якщо всі описані методи не впоралися з затором, використовуйте сантехнічний трос. Він являє собою сталевий сердечник, обвитий дротом. Пробивний наконечник опустіть в злив, а сам пристрій обертайте навколо осі. Таким чином від засмічення поступово відділяються дрібні частинки, і він видаляється.

  Для побутових потреб підійде пристрій, діаметр якого складає 6 мм, а довжина 3-5 м. Попередньо потрібно відкрутити і зняти сифон і помістити пристосування в саму трубу. Коли ви прокручуєте ручку троса, на нього намотується дрібне сміття. Якщо ви відчули, що вперлися в засмічення, посувайте тросом кілька разів вперед і назад.

  Почніть з самих м’яких методів впливу і поступово підходите до більш агресивним.

  Профілактика засмічення раковини

  Важливо регулярно проводити профілактику засмічень. Є кілька простих правил, які допоможуть уникнути поява такої проблеми:

  • Видаляйте залишки їжі з тарілки перед тим, як помити її.
  • Наявність спеціальної захисної сітки захистить каналізаційну трубу від грубих забруднень і великих шматочків їжі. Чим дрібніше комірки сітки – тим краще. Саму сітку регулярно очищайте миючим речовиною. Однак маленькі шматочки і жир вільно проходять через неї.
  • Не зливайте маслянисту рідину з консервів і після смаження в зливний отвір. Жирну посуд мийте тільки гарячою водою, а після цього залиште включену воду на 1 хв. В цьому випадку накопичення маслянистих відкладень буде відбуватися повільніше.
  • Розчісуйте волосся перед миттям голови. Ослаблені волосинки залишаться на гребінці, а не в зливі.

  Дотримуючись ці прості правила, ви будете рідше стикатися з пробками.

  Якщо незважаючи на всі обережності вода почала йти по трубі повільніше, значить поступово почав утворюватися засмічення. Використовуйте вантуз, щоб видалити його. А потім прочистіть раковину содою і оцтом, залишивши їх впливати на 15-20 хв. Після процедури пропустіть гарячу воду через зливний отвір.

  Регулярно робіть профілактичне очищення труб одним з наступних методів:

  • Раз в тиждень засипте рівне співвідношення харчової солі, соди і лимонної кислоти. Час дії – 5 хв. Потім промийте всі гарячою водою протягом 30 сек.
  • Засипте 4 ст. л. соди в отвір і додайте склянку гарячої води. Почекайте 10 хв. Цей лужної содовий розчин швидко допоможе відмити жировий наліт. Крім того, він видалить неприємний запах.
  • Якщо бачите, що раковина ось-ось готова засмітитися, залийте близько 250 мл засобу в злив і залиште для впливу на 15 хв.

  Проводите м’яке очищення 1 раз в тиждень, щоб не засмічувати раковину. Ці прості способи допоможуть підтримати чистоту на кухні та у ванній кімнаті.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради