Прикмети про перо птаха: знайти на вулиці, вдома або на балконі

Повір’я складали частину життя наших предків. Особливе значення надавалося прикмет, пов’язаних з птахами, наприклад, знайти перо знаменувало прийдешні зміни або отримання важливих новин. Адже крилаті мешканці неба асоціювалися з душами померлих людей і вважалися добрими або злими вісниками. Тому люди намагалися розглянути знайдене пір’їнка і зрозуміти, що віщує знахідка.

179aa9151ab5e4ecb89456e910d54ff0 Прикмети про перо птаха: знайти на вулиці, вдома або на балконі

Знайти перо птаха: що значить прикмета

У кожній культурі легко знайти прикмети і забобони, головними героями яких виступають птиці. Вважається, що крилаті створення пов’язані з душами померлих людей. Пернаті сприймалися як «листоноші», несучі вести тим, хто залишився на землі. Значення приписувалося і пташиним пір’ям.

Народні прикмети передавалися з покоління в покоління і дійшли до наших днів. Багато сучасні люди вірять, що найті перо птаха вдома, на вулиці чи на власному одязі означає отримання новин чи віщує прийдешні зміни в житті.

Важливим вважалося і місце, в якому виявлялася знахідка. Від цього багато в чому залежав і сенс прикмети — позитивний або негативний варіант трактування.

На вулиці

Найчастіше можна виявити перо на вулиці. Це трапляється під час прогулянок у парку, за містом, на природі чи просто по дорозі на роботу. У народі відомо кілька прикмет, пояснюють, що означає знайти перо птиці на вулиці:

 • майбутні позитивні події або отримання добрих звісток, якщо пір’їнка ціле і чисте;
 • неприємності і незначні проблеми, якщо знахідка мокра і трохи пошарпана;
 • благополучне вирішення негативних ситуацій, якщо пір’їнка належало голубу;
 • зцілення та зміцнення здоров’я, якщо частина оперення суха і міцна.

Якщо частина пташиного «шати» знаходив дитина, то це вважалося сприятливою ознакою, що означає здорове життя.

На підвіконні

Виявлення пір’їнки на підвіконні за народним повір’ям означає швидке прибуття візитерів. Тут увага зверталася на стан знахідки. Крім того, важливим вважався колір і розмір.

Добрий знак і хороша прикмета — знайти перо птиці в хорошому стані — чисте і міцне, світлих відтінків. Це означало візит з благими намірами. В іншому випадку чекала неприємна зустріч.

Незважаючи на характер майбутніх подій і сенс прикмети, жителі Русі вважали обов’язковим подякувати вісника і залишали пташці частування на підвіконні.

755cfbb2777a474e87c9546682e0e244 Прикмети про перо птаха: знайти на вулиці, вдома або на балконі

На балконі

«Звістки», принесені вітром на балкон будинку чи квартири, сприймаються як застереження. Пір’я, знайдені в подібному місці, говорили про наступаючих неприємності. Особливо поганою прикметою вважалося, якщо перо залітало на балкон в присутності господаря квартири.

Колір знахідки в такому випадку не грав ролі. Потрапило на балкон пташине перо — погана прикмета, передвіщає швидке настання смуги невдач. Крім того, це вважалося своєрідним попередженням. Людині слід проявляти більше обережності й здорового глузду, особливо при прийнятті серйозних рішень.

На порозі

Пір’їнка, що потрапило на поріг квартири або будинку, сприймалося по-різному:

 • Якщо прилетіла в оселі звісточка пофарбована у світлі відтінки, це вважалося сприятливою ознакою. Наставали мирні часи в будинку, конфлікти і проблеми щасливо дозволялися.
 • Виявлення частини оперення темних відтінків було поганим знаком, що віщує біди.

Наші предки вірили, що чорні пташине пір’я на поріг будинку підкидали недоброзичливці, щоб накликати біду.

На одязі

За народною прикметою знайти перо на власному одязі означало позитивні зміни в житті, наприклад:

 • набуття щастя у взаєминах;
 • майбутнє весілля (якщо в будинку проживав холостий осіб відповідного віку);
 • успіх у фінансових справах;
 • швидке отримання прибутку.

Пір’їнка, виявлене на одязі, обіцяв примирення сімейним людям, що знаходяться в сварці, і наступ гармонії у відносинах один з одним.

Пташиний пух у волоссі теж сприймається як сприятлива прикмета. Це знак швидкої доброї зустрічі або одержання гарних звісток.

66633f9993d4a631fe23fc31b1aeb640 Прикмети про перо птаха: знайти на вулиці, вдома або на балконі

Прикмета, якщо перо залетіли у вікно

Жителі Русі сприймали залетевшее у вікно житла пташине перо як передвісник прийдешніх змін в житті. Однак така прикмета тлумачилася по-різному, в залежності від кольору, розміру та інших властивостей пір’їнки:

 • Частина пташиного оперення, що потрапила у відкрите віконце, сприймалася як звістка, надіслане покинули землю родичем або ангелом-зберігачем. Це вважалося попередженням про майбутні важливі події або просто свідченням того, що мешканці будинку знаходяться під охороною небес.
 • Якщо у вікно залетіли світле пір’їнка, це сприймалося як добрий знак. Темне говорить про те, що слід чекати неприємних подій.
 • Прикмета, що говорить про швидкі зміни в житті незаміжньої дівчини, — принесене вітром перо голуба. Сімейним людям такий подарунок небес обіцяв мирне життя без сварок і чвар.

Наші предки знали один цікавий спосіб, що дозволяв перевірити, принесло пір’їнка хорошу чи погану новину. Якщо кінчик залетевшей у вікно частини оперення гострий, то мешканцям будинку загрожували неприємності. В іншому ж випадку чекали добрих звісток і швидкого вирішення проблем, що виникають.

Перо впало з неба

Люди вірили, що якщо з неба падає частина оперення птиці, то це сприятлива ознака, передвіщає одержання приємних звісток або грошової прибутку. Такий «подарунок», як правило, опускається на плече, голову або руку. Крім того, вважалося, якщо перо прилетіло з неба «приземлилося» на людину, то незабаром настануть позитивні зміни в житті. Причому це стосувалося і особистої і професійної сфери.

Сприятлива прикмета — зловити легку пір’їнку. В такому випадку людини чекали успіх і благополуччя в справах, завершення смуги невдач і дозвіл конфліктів.

Незважаючи на загальний позитивний сенс передбачення, слід все ж розглянути нежданий «презент», звернути увагу на розмір, забарвлення і якість. Це допоможе більш детально передбачити майбутні події.

Залежно від кольору

Отримання «подарунка» з небес здавна сприймався як позитивний знак. Прилетевшее пташине перо вважалося передвісником майбутніх змін або важливих подій. Однак звертали увагу не тільки на сам факт «презенту».

94e1f5fe4341091534f5af2f0f010a74 Прикмети про перо птаха: знайти на вулиці, вдома або на балконі

Особливе значення надавалося кольору пера, що впав з неба або виявленого в будинку. За забарвленням наші предки визначали, це позитивний знак або попередження про майбутні неприємності.

Важливою вважалася і походження пера, тобто, від якої птиці прилетів «подарунок». Але не завжди виходить це зробити. Тому саме забарвлення частіше допомагає правильно тлумачити прикмету.

Біле

Світле пір’їнка символізувало добро і щастя. Впало з неба або потрапило в оселі біле перо сприймалося як сприятливий ознака. Людині така знахідка обіцяла:

 • налагодження взаємин з близькими;
 • швидке отримання приємного звістки;
 • настання миру і гармонії в сім’ї;
 • успіх на діловому терені.

Якщо неодружений хлопець чи незаміжня дівчина отримували біле пір’ячко, то це віщувало швидку зустріч з майбутнім супутником життя і подальшу весілля.

Чорне

Пташине пір’я темних відтінків у народі пов’язували зі злом і вважали поганою ознакою. Виявлення темного пера означає, що в найближчому майбутньому очікуються проблеми на роботі або почнуться фінансові труднощі, а відносини в родині погіршаться.

Ступінь «інтенсивності» неминучих неприємностей визначалася по глибині забарвлення пера. Знахідка чорного кольору вважалася самим поганим знаком.

Наші предки вірили, що пташине пір’я темних відтінків використовується в чорній магії. Тому виявлення у будинку чорного «подарунка» часто сприймалося як підступи ворогів і ворожба недоброзичливців.

7a525a7ecd05bb57b37de2757ea2b49d Прикмети про перо птаха: знайти на вулиці, вдома або на балконі

Рябоє

Пір’я невизначеного кольору в цятку в народі називають рябими. Такі «дари», що впали з небес або занесені вітром в житло, пов’язані з різними прикметами. Тлумачення залежало від розмірів і фактури пера. Зазвичай такі ознаки пов’язані з грошима:

 • пір’їнка міцне, сухе і чисте — удача у фінансових справах, отримання прибутку;
 • пошарпане або мокре — можливі невдачі в грошових справах і матеріальні втрати.

Перо з яскравим забарвленням — вірна ознака прийдешнього благополуччя, здоров’я і процвітання.

Вид птиці

Здавна народні забобони пов’язували знаходження пташиних пір’я (в будинку або на вулиці) з отриманням новин про майбутні події. Вважалося, що так померлі родичі або ангели, які охороняють людину, попереджали про небезпеку біді або віщували сприятливі зміни в житті.

Намагаючись розтлумачити сенс ознаки, люди звертали увагу на походження пера, тобто намагалися визначити, від якої птиці воно отримано. Кожному виду відповідали свої прикмети:

 1. У багатьох культурах голуб сприймається як символ дружби і миру. Птах асоціюється з добром і чистими помислами. Виявлення пера голуба — ознака початку смуги везіння. Незабаром гряде успіх ділової та особистої сферах. Для неодружених людей прилетевшее пір’їнка віщує зустріч із супутником життя.
 2. У народі сорока відома як любляча блиск птах. Пір’їнка цієї пташки обіцяє швидке отримання прибутку, подарунка. Також можлива купівля дорогої речі.
 3. Виявлення забарвлених в чорний колір пір’я ворони асоціюється з негативними подіями. У народі цей птах вважався супутником чаклунів. Якщо перо знайдено в будинку або на вулиці, це може передбачати швидкі проблеми і конфлікти.
 4. Сприятливою ознакою, що означає успіх у справах, набуття багатства і достатку, вважається перо дятла. Також пророкує щастя і знайдена частина лебединого оперення.
 5. Якщо людина виявив яструбине перо (що трапляється дуже рідко), то таке «екстраординарне» подія означає тільки одне — успіх у всіх починаннях і реалізацію планів.

45644e876f47af0a486a3c016427def3 Прикмети про перо птаха: знайти на вулиці, вдома або на балконі

Від наших пращурів дійшли забобони і прикмети, пов’язані із знахідкою пташиного пір’я. У таких передбачень різний сенс. Можливо, в цих провісників і є частка правди. Проте вірити таким знакам долі чи ні — особиста справа кожної людини. У будь-якому випадку варто пам’ятати, що занадто сильна переконаність в істинності того чи іншого повір’я може притягти в життя події, про які говорить прикмета.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради