Чому не можна залишати одного небіжчика в будинку та інші заборони

Втрата близького родича або друга – завжди важке подія в житті кожної людини. У багатьох країнах СНД існують традиції, пов’язані зі смертю близького. Однією з них є ночівля помер у своїй квартирі в першу ніч після смерті. Розглянемо історію традиції, корисні поради по перебуванню в квартирі з тілом покійного і те, чому не можна залишати одного небіжчика в будинку.

Традиція ночівлі помер у своєму будинку

Історія традиції сягає корінням в язичницькі обряди. Стародавні слов’яни вважали, що небіжчик, залишився один в приміщенні, може «повстати з мертвих» і прийняти образ духа або вампіра. Тому померлого потрібно було протримати в його будинку не менше трьох діб.

 Чому не можна залишати одного небіжчика в будинку та інші заборониУ наш час традиція прийняла трохи інший вигляд. Ніхто вже не тримає труп у квартирі три доби. Максимум, що виконується, – знаходження разом покійним в його квартирі протягом однієї ночі. При цьому дуже важливо не спати. Після такого обряду тіло відвозять в морг і перед похоронами поміщають в труну.

Стародавній звичай зобов’язує провести всю ніч поруч з покійним. Не можна було залишати тіло без нагляду. Поява такого обряду пов’язано також і з тим, що в той час на Русі люди ще не могли відрізняти кому або летаргічний сон від дійсної смерті, в силу недостатніх знань в медицині.

Необхідно було стежити за речами, з якими контактував мрець, і за предметами, які були використані для підготовки до поховання – їх могли вкрасти маги, які проводять обряди на кладовищах. Люди боялися, що чаклуни зможуть маніпулювати їх свідомістю, навести порчу або накласти прокляття з допомогою речей загиблого родича. Тому без сперечань погоджувалися провести ніч з небіжчиком.

Що робити вночі в кімнаті з небіжчиком

Існує ряд побажань та обов’язкових дій для знаходження в квартирі з тілом родича:

  1. Насамперед необхідно якомога швидше перевезти домашню тварину (якщо воно є) в іншу квартиру. Тому що енергетика смерті може погано позначитися на здоров’ї вихованця і негативно вплинути на душу, що знаходиться в квартирі.
  2. Не можна залишати дзеркала відкритими. Їх завішують тканиною, щоб душа покійного не потрапила в дзеркальне вимір. В іншому випадку вона може залишитися там назавжди і лякати інших родичів довгі роки.
  3. Прибиратися, мити підлогу або підмітати можна тільки після того, як труп буде вивезений на кладовищі. Це пов’язано з прикметою, яка свідчить, що убираючись в квартирі, де перебуває тіло померлого, прибирають на цвинтар живих людей.
  4. Воду, якою обмивали загиблого, виливають у землю, щоб ні у кого не було можливості заволодіти нею.
  5. Вдова або вдівець, що залишився з небіжчиком на ніч, повинен зняти обручку з мерця, інакше живий чоловік може дуже серйозно захворіти або загинути найближчим часом.
  6. Не можна впускати в квартиру незнайомих або малознайомих людей. Вони можуть бути пов’язані з чорною магією. Вони можуть увібрати енергетику смерті, побувавши в спальні небіжчика, після чого насилають псування або прокляття на весь рід мерця. Виняток – лікарі та поліцейські.
  7. Не можна залишати в квартирі з померлим дітей і вагітних жінок. Цьому є цілком логічне пояснення – світло запаленої для молитви свічки може спотворити обличчя покійника і налякати без того слабких людей.

 Чому не можна залишати одного небіжчика в будинку та інші заборониЗа традицією, тіло поміщається в труну і знаходиться в квартирі до трьох діб. При цьому кришку труни виносять з квартири, тому що залишати її в приміщенні не можна – це приваблює потойбічні сили, що несуть нещастя живим.

Щоб залишитися з тілом друга або родича, потрібно бути дуже сильним і непохитним людиною. На жаль, літні люди часто не розуміють родичів, які відмовляються від перебування в одній квартирі з померлим. Вони вважають, що це показує неповагу до загиблому і засуджують подібну поведінку. Аргументується це поведінку тим, що родич відмовляється допомагати душі небіжчика заспокоїтися і звикнути до нового стану.

Чи можна спати, коли в хаті покійник

З давніх часів люди дотримуються думки, що спати в одному приміщенні з покійним не можна. Вважалося, що чаклуни і маги можуть скористатися тілом покійного чи його речами для темного чаклунства. Вони також можуть підкласти в труну фотографії та атрибути чорної магії. Побутує думка, що люди, зображені на фотографії, похованої з тілом, помруть незабаром.

В оселі мерця проникає нечиста сила, яка може нашкодити живим. Для її знешкодження розкладають ялинові гілки навколо труни і на вході в будинок.

Православна церква також дотримується думки, що спати в одному приміщенні з покійним не можна. Священнослужителі наполягають, що для упокоєння душі потрібно читати спеціальні молитви, тому що душа дуже стурбована і не розуміє, що відбувається з нею в першу добу. У зв’язку з тим, що родичі не завжди можуть знаходитись поряд з покійним вночі, вони наймають спеціальних людей, які будуть практично безперервно читати молитву для підтримки душі.

На тіло мерця надівають дерев’яний, пластмасовий або металевий хрест. Але не можна допускати, щоб хрест був виготовлений зі срібла, оскільки воно може притягти потойбічні сили.

На тіло загиблого ні в якому разі не можна надягати власний хрест або класти особисті речі. Це може завдати непоправної шкоди власнику речей і привести до смерті незабаром.

Писання стверджують, що душа знаходиться в будинку ще 40 днів після смерті людини. Родич чи близький друг, що знаходиться вночі в квартирі, допоможе душі усвідомити загибель тіла і дозволить прийняти її новий вигляд.

Психологи теж вважають, що не варто спати вночі в одній квартирі з покійним. У родича або близької людини залишається остання можливість провести час з покійним, висловити всю біль і постаратися змиритися з втратою.

Залишатися в квартирі з покійником на ніч чи ні – справа кожного. Ніхто не може примусити родичів до проведення такого обряду. В сучасному світі не так сильно шанують традиції, як раніше, тому тіло перевозять в морг в день і забирають його в труні в день похорону.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради