До чого залітає горобець в будинок — значення ознаки в залежності від поведінки птиці

Ще з давніх часів вважалося, що птахи — це вісники Богів, через яких з нами говорить саме Небо і Доля. Пернаті були ніби «небесними листоношами», які знаменували важливі зміни і новини у житті земному. Традиційно одних птахів пов’язували з добрими звістками, а інші вважалися символами майбутніх проблем і розбрату. Сьогодні ми розповімо вам про витоки цієї прикмети, до чого залітає горобець в будинок, її традиційному трактуванні і способи захисту від негативних наслідків передбачення.

Витоки поява прикмети

Наші предки часто спостерігали за природою. З часом вони стали пов’язувати події навколишнього світу з ситуаціями у своєму житті. Так і стали народжуватися легенди і прикмети, в тому числі і про залітати птахів. Також багато в чому на формування даної прикмети вплинула віра в переселення душ. Люди вірили, що у пташках знайшли своє нове втілення душі їхніх батьків і дідів, і таким способом намагаються попередити свою сім’ю про негаразди або майбутніх радощах.

k chemu zaletaet vorobejj v dom  znachenie primety v zavisimosti ot povedeniya pticy2 До чого залітає горобець в будинок — значення ознаки в залежності від поведінки птиці

Думка про те, що горобці несуть негативну енергію прийшов із стародавньої біблійної притчі. Кажуть, ніби горобці, злодійкуваті птиці, тягали по Стародавньому Риму цвяхи і приносили їх до розп’яття Христа. Саме цими цвяхами був прибитий до хреста. Також багато хто впевнені, що саме з вини воробйов римляни знайшли Христа — ці маленькі пташки дуже бурхливо і голосно чирикали близько його укриття, що і привернуло до нього зайву увагу.

Горобці — спритні і ненажерливі пташки, тому і в буденному житті вони доставляли селянам багато проблем: їли посіви, не упускали можливість чого-небудь вкрасти.

Поєднання цих факторів і лягло в основу сформованого стереотипу про те, що воробей — вісник печалей і трагічних змін в житті.

До чого залітає горобець в будинок

Залетів горобця майже всі без винятку асоціюють з проблемами, негараздами, хворобами і, часом, навіть смертю. Але багато в чому це лише стереотип: езотерики кажуть, що птах не просто так залітає в будинок — в цей момент в ній знаходиться душа вашого померлої близької людини, яка хоче вам щось повідомити. Тому не варто бути таким категоричним: іноді воробей може принести і добрі вісті.

Трактування даної прикмети багато в чому залежить від того, як горобець потрапив у приміщення. Розберемо кожен метод окремо.

У вікно

Якщо горобець залетів у будинок через відчинене навстіж вікно (наприклад, коли ви мили вікна), то слід чекати поломок і дрібних, але докучають неприємностей. Наприклад, може в самий невідповідний момент зламатися техніка, припиниться подача газу в будинок або ж сусіди влаштують потоп.

k chemu zaletaet vorobejj v dom  znachenie primety v zavisimosti ot povedeniya pticy3 До чого залітає горобець в будинок — значення ознаки в залежності від поведінки птиці

Якщо ж птах потрапила в приміщення через кватирку, варто перестати покладати великі очікування на найближчі плани, швидше за все, вони не збудуться. Обміркуйте свій шлях і прикладіть зусилля в іншому напрямку.

Поганою прикметою вважається, якщо горобець починає битися в скло. Це обіцяє труднощі у всіх сферах життя мешканців будинку. Якщо на склі залишилися сліди від крові птиці — ваші вороги приступають до активних дій проти вас, будьте гранично уважні і акуратні, довіряйте лише перевіреним людям.

Важливим також є той факт, залетів горобець в квартиру або приватний будинок:

 • якщо пернатий став гостем приватного будинку, то варто чекати звісток від рідні з іншого міста або навіть країни;
 • якщо горобець залетів у міську квартиру — до вас поспішають непрохані гості, будьте напоготові.

Пернатий, що залетів у вікно автомобіля, віщує швидку аварію або поломку. У найближчі дні краще відмовтеся від автомобіля і пройдіться до роботи пішки. Якщо поїздки не уникнути, використовуйте громадський або міжміський транспорт.

Найстрашнішою вважається, якщо горобець влетів у вікно і одразу сів на вікно. Це віщує швидкий траур по одному з мешканців будинку.

Через балкон

Воробей, який відвідав ваш балкон, — теж провісник явно непозитивных змін в житті. Багато намагаються відразу всіма силами прогнати пташок, однак робити цього не варто — краще поспостерігайте за їх поведінкою.

Якщо на балкон залетіла пара горобців, зателефонуйте своїм близьким і справьтесь про їх здоров’я. Часто це провісник хвороб або несподіваної смерті родича мешканців квартири або будинку.

k chemu zaletaet vorobejj v dom  znachenie primety v zavisimosti ot povedeniya pticy4 До чого залітає горобець в будинок — значення ознаки в залежності від поведінки птиці

Пташки нервово цвірінькають і метушаться по балкону, не уникнути нервових потрясінь в найближчому майбутньому.

Воробей залетів через балкон в будинок і намагається всіма силами вибратися — будете довго лити сльози після втрати.

Проте, в даній ситуації, прикмета не така категорична. Існує і кілька позитивних трактувань цієї прикмети:

 • воробей, який залетів на балкон або веранду незаміжньої дівчини, — провісник швидкого заміжжя, поліпшення ситуації на особистому фронті;
 • воробей зіпсував поверхні балкона — несподіване поповнення гаманця.

Через двері

Воробей, залетів в будинок через двері, — вісник нещасть, які прийдуть через проблеми, чиє рішення ви відкладали не один місяць. У цьому випадку спрацював коло карми, і вам б’є ваша ж лінь і байдужість.

Щоб запобігти неприємності, проаналізуйте свої дії в найближчі місяці, постарайтеся незабаром вирішити всі питання і справи. Це допоможе уникнути негативного впливу передбачення.

Залетів горобець офіс

Природно, воробей може залетіти не тільки в житлове приміщення, але і в офіс. В цьому випадку існує декілька трактувань прикмети:

 • Незабаром прийде новину, яка схвилює увесь колектив, але в підсумку не виллється в який результат. Це може бути плітка про розпуск того чи іншого відділу або підвищення заробітної плати.
 • Якщо горобець залетів у робочий простір і зіпсував столи і паперу, то не варто лаяти його. Швидше за все, він приніс звістку про кращому фінансовому становищі компанії, а також про наближення преміях.
 • Воробей може розповісти і про зміни на особистому фронті. Наприклад, він може стати вісником вагітності однієї із співробітниць.

k chemu zaletaet vorobejj v dom  znachenie primety v zavisimosti ot povedeniya pticy5 До чого залітає горобець в будинок — значення ознаки в залежності від поведінки птиці

Як вчинити з птахом

Як вже говорилося, воробей — це душа, яка хоче вам допомогти попередити про погане або розповісти про хороше. Тому не ставтесь до птиці агресивно: не пихайте її, не лякайте, не намагайтеся вдарити. І, звичайно, не намагайтеся її вбити. Не натравливайте на бідолаху та інших тварин (собаку, кішку). Це може викликати ще більші неприємності.

Деякі ловлять горобця в пастку або клітку і залишають жити в сім’ї. Робити це категорично заборонено! Якщо птах принесла з собою погані вісті, вони залишаться і збільшаться в будинку.

Краще всього, якщо птах сама знайде вихід з приміщення. Таким чином вона виконає свою місію і спокійно полетить геть.

Слід постаратися, щоб пернатий покинув приміщення так само, як він туди потрапив. Для залучення пташки на вікно, кватирку або балкон використовуйте ласощі — розсипте трохи крупи або хліба на найближчі поверхні, і горобець швидко зрозуміє, де вихід і полетить геть, попередньо підкріпившись вашим подарунком.

k chemu zaletaet vorobejj v dom  znachenie primety v zavisimosti ot povedeniya pticy6 До чого залітає горобець в будинок — значення ознаки в залежності від поведінки птиці

Способи захисту від поганої прикмети

Щоб не накликати біди, ніколи не ставитеся до птиці погано. Можливо, вона і не віщує страшних бід, а просто голодна: підкиньте їй трохи пшона або почастуєте невеликим шматочком сала. Пташка буде рада і вдячна вам, а ви зробите добру справу, яка зарахується вам.

Якщо горобець був у будинку, найкраще очистити приміщення після того, як птах його покине. Проведіть генеральне прибирання, обійдіть квартиру або будинок три рази з церковної свічкою, повторюючи молитву. Кожен коло завершуйте фразою: «Приходь за їжею, а не за душею». Після цього окропіте приміщення святою водою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради