Як працює Місячний календар городника. Вірити йому чи ні?

kak rabotaet lunnyjj kalendar ogorodnika  verit emu ili net 136 Як працює Місячний календар городника. Вірити йому чи ні?

Місячний календар давно вже є предметом спору у городників. Одні стверджують, сіяти і проводити роботи на ділянці потрібно, дотримуючись тільки його рекомендацій. Інші ж стверджують, він придуманий для тих, кому потрібні відмовки, щоб нічого не робити. Багатьом, напевно, цікаво дізнатися, у чому все-таки полягає сенс Місячного посівного календаря, яка існує взаємозв’язок між рослиною і Місяцем? Зараз, перед початком посівних робіт, самий час розібратися з цими питаннями.

Місячний цикл та фази Місяця

Повний цикл Місяця – місячний місяць протікає за 29,5 днів. Виходить, місячний місяць коротше звичайного календарного. При цьому місячні добу порівняно з сонячними теж відрізняються. Вони складають 24 години 50 хвилин. Це час, за який Місяць робить повний оборот навколо Землі.

Далі, ми знаємо, що Місяць має фази:

  • молодик,
  • зростаюча Місяць,
  • повний місяць,
  • щербатий Місяць.

Кожна фаза Місяця триває близько 7 днів. Протягом місячного місяця Місяць постійно змінюється, оновлюючись кожен день. Але 2 рази в місяць вона змінюється кардинально, в повню й молодик.

Як швидко визначити фазу Місяця?

Ще з уроків природознавства (в мої шкільні роки цей предмет називався саме так) я пам’ятаю, що визначити фазу Місяця досить просто. Для цього достатньо всього лише подумки підставити до серпу Місяця вертикальну паличку.

Якщо після цього вийшла буква «Р», значить Місяць росте, тобто молода. А якщо буква «Р» не виходить, а серпик нагадує букву «С», Місяць стара, щербатий.

kak rabotaet lunnyjj kalendar ogorodnika  verit emu ili net 137 Як працює Місячний календар городника. Вірити йому чи ні?

Як фази впливають на ріст рослин

Зростаюча Місяць викликає активне зростання все, що знаходиться над землею – стебла, листя, квіти, плоди, одним словом – вершки. А щербатий – все знаходиться під землею: бульби, цибулини, коренеплоди – корінці. А молодик і повний місяць – періоди особливої уразливості.

Зростаюча Місяць

Що стосується самих посадок на зростаючу Місяць, то в цей період рекомендується

  • пересаджувати рослини,
  • обробляти і розпушувати грунт.

Це найсприятливіші дні, коли роблять всі підземні справи. В даний час життєві процеси у коренях сповільнюються і ризик їх пошкодження – мінімальний.

І все з точністю навпаки. Для обрізки рослин, щеплень це будуть несприятливі дні. Оскільки будь-які, навіть мікротравми рослин викликають хвороби та інші ускладнення. До речі, в цій фазі радять сіяти і садити, що цінно надземною частиною: плодові дерева, ягідні кущі, квіти, зелень, газон.

Щербатий Місяць

А ось на убуваючу Місяць основні життєві процеси протікають в кореневій системі, в підземній частині рослини. Ці дні будуть несприятливими для пересадки, пікірування, глибокого розпушування грунту.

Але зате це сприятливий час полоти бур’яни, або проріджувати загущені посадки. У цей період рекомендують робити наземні роботи: обрізання, щеплення. Добре також садити картоплю, цибулю на ріпку, інші коренеплоди.

Молодик і повний місяць

В новолуння і повнолуння краще зовсім відмовитися від робіт на ділянці від будь-яких маніпуляцій з рослинами. Не важливо, які роботи ви плануєте: посадка або пересадка, обрізання або пасинкування, посіви, розпушування грунту.

У перші дні після повного місяця найбільш сприятливі для збору плодів і ягід. А за день до молодика й день після нього – найвдаліший час для боротьби з шкідниками, видалення хворих, пошкоджених рослин, дикої порослі.

Так вірити чи ні календарем?

Тепер з розподілом робіт за Місячним календарем начебто все зрозуміло і ясно. Але казус ситуації полягає в наступному. При наявності єдиної Місяця, одного і того ж місячного циклу, існує кілька місячних календарів, які суттєво суперечать один одному. Якими з них користуватися, на який з них орієнтуватися – не зрозуміло.

На щастя, людина влаштована так, у нього працює все те, у що він вірить. Тому не важливо, у який спосіб посадки ви вірите, на який календар ви будете орієнтуватися. Найголовніше, щоб дачний праця була для вас задоволення. Тоді і результати вас обов’язково будуть радувати.

Особисто я належу до тієї категорії людей, які садять і доглядають за насадженнями, коли мені зручно. Не важливо, яка фаза Місяць у цей день. Для мене важливо, насамперед, щоб був гарний настрій. Саме вона надає легкість і ту позитивну енергетику, необхідну для інших живих істот – рослин.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради