Опис високоврожайного томата сорту Бізнес Леді

Нерідко садівники бувають розчаровані своїм вибором тих чи інших помідорів для посадки. Але таке навряд чи може трапитися з томатом Бізнес Леді. Він повністю відповідає опису. Цей сорт високопродуктивний і не дуже складний у вирощуванні.

opisanie vysokourozhajjnogo tomata sorta biznes ledi85 Опис високоврожайного томата сорту Бізнес Леді

 

Опис сорту

Томат під назвою Бізнес Леді виведений сибірськими селекціонерами, але зараз вирощується в багатьох регіонах. Призначений як для відкритого ґрунту, так і для тепличних споруд. Відноситься до середньостиглих сортів. Плоди дозрівають через 110-120 днів від моменту сходів до збору врожаю.

Рослина індетермінантного типу. У висоту зростає до 1,7-2 м. Листя великі, забарвлення темно-зелена. Плоди вирівняні, округлої форми, досить великі за розміром. Шкірка томатів гладка і пружна, а м’якоть м’ясиста. Колір достиглих томатів яскраво-червоний, смак солодкий, з приємною кислинкою.

Особливо добре стиглі плоди підходять для свіжих салатів. Але зібраний урожай може бути використаний і для консервування, приготування пасти, кетчупів.

Зовнішній вид томату можна подивитися на фото, а основні його характеристики – у таблиці:

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий Индетер-минантный Універсальний Для відкритого грунту, теплиць, плівкових укриттів 130-180 17-18 Червоний Округлий, гладкий, м’ясистий. В кисті до 5-7 штук.

Переваги і недоліки

Одним з достоїнств цього томату можна назвати прекрасну лежкість продукту. Помідори довго не псуються і не розтріскуються. Зібраний урожай може спокійно пролежати в місці зберігання протягом 2-3 місяців.

До інших достоїнств сорти садівники відносять:

 • високу врожайність;
 • відмінний смак плодів;
 • універсальність використання;
 • гарну транспортабельність;
 • міцний імунітет, стійкість до хвороб культури;
 • здатність формувати плоди навіть в умовах поганої погоди.

opisanie vysokourozhajjnogo tomata sorta biznes ledi86 Опис високоврожайного томата сорту Бізнес Леді

Серед недоліків даного томату виділяють наступне:

 • Високорослим рослинам потрібно підв’язка до міцних опорах.
 • Потрібно регулярно видаляти пасинки.
 • Неможливість цільноплідного консервування.
 • Рада. Так як помідори цього сорту великі за розміром, їх складно цілком помістити в банку. Але томати можна розрізати і законсервувати половинками.

  Особливості агротехніки

  Вирощують розсадним способом. З появою другого листочка проводиться пікіровка в окремі ємності. У віці 60 днів розсаду висаджують у теплицю, під тимчасові укриття з плівки або на відкритому просторі в саду. На кожному кв. м площі розміщують не більше 3-х рослин. Формування куща проводиться в 1-2 стебла.

  Увага! Регулярне пасинкування для цього томату обов’язково, інакше помідори будуть дрібними.

  Догляд за томатом звичайний. Добре реагує цей сорт на полив, розпушування грунту, внесення підгодівлі з використанням комплексних мінеральних добрив. Як і чим підгодовувати томати, пропонуємо дізнатися з докладною статті.

  Відгуки дачників

  Серед садівників томат досить популярний. Овочівники виділяють невибагливість сорту, відмінні смакові характеристики, високу продуктивність, стійкість до хвороб, можливість перевезення і тривалого зберігання. Ось для прикладу кілька таких позитивних відгуків:

  opisanie vysokourozhajjnogo tomata sorta biznes ledi87 Опис високоврожайного томата сорту Бізнес Леді

  • Насіння були придбані дуже недорого, але при цьому вони зійшли практично всі. Порадував смак і дружне дозрівання томатів. Врожайність ж була така, що ділилися своїми помідорами з сусідами по ділянці.
  • У родючій землі був дуже хороший урожай цього томату. Помідорів було стільки, що не знали, куди їх подіти. Але виявилося, що вони прекрасно зберігаються. Спокійно пролежали в темному місці два місяці і навіть не почали псуватися.

  З усього вищесказаного можна зробити висновок, що цей томат – справжня знахідка для городника-любителя. Прекрасні смакові характеристики і врожайність вдало поєднуються в ньому з лежкість, транспортабельність і загальної невибагливістю до умов вирощування.

  Сорт Бізнес леді: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради