Томат холодостійкий Крайній Північ: урожайність, опис, агротехніка та відгуки

Томатоводам з регіонів з холодним кліматом і коротким теплим сезоном важливо мати страховку на випадок поганої погоди. У сорту Крайній Північ — достатня стійкість, щоб зав’язувати плоди навіть в несприятливих умовах. Згідно опису це дрібний томат зі своїми плюсами і мінусами. Дізнайтеся про них більше.

tomat kholodoustojjchivyjj krajjnijj sever: urozhajjnost, opisanie, agrotekhnika i otzyvy12 Томат холодостійкий Крайній Північ: урожайність, опис, агротехніка та відгуки

Опис сорту, його особливості

Крайній Північ вивели петербурзькі селекціонери з компанії Біотехніка. У 2007 р. сорт включили до Держреєстру РФ. Томат допущений до вирощування в усіх с/х регіонах країни, у відкритому або захищеному грунті. Сортовий кущ — штамбовий сренеоблиственный детермінант. Листя середнього розміру, суцвіття простого типу.

Плоди середньої величини, як на фото. Окремі екземпляри досягають маси в 150 р. Але зазвичай урожай важить менше. Шкірка помідора тонка, іноді тріскає під час дозрівання.

Увага! Це не гібрид. Смак вважається хорошим для скоростиглих томатів. Солодощі в ньому порівняно небагато.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (80-95 днів) Детермінанти-нантный (близько 50-65 см) Універсальний Універсальний 60-80 12-16 при будь-якому способі вирощування Червоного забарвлення, сферичний, слаборебристый або гладкий, кількість гнізд — 4-6

Переваги і недоліки сорту

Отримати ранній урожай томатів в північних регіонах дуже непросто. Тепло сюди приходить пізно. Тому садівники укорінюють розсаду на грядці набагато пізніше колег з більш теплих місць. Томат цього сорту дозволяє скоротити терміни очікування. В умовах Ленобласті перші помідори на сортових кущах встигали на початку липня.

Знижена сприйнятливість до холодів і їх наслідків — не єдине достоїнство томату:

 • Скоростиглість.
 • Урожайність. З одного куща в сприятливих умовах за сезон зривають до 2 кг.
 • Універсальність застосування. Томат використовують для будь-яких кулінарних завдань. Але краще всього є ранньостиглі плоди у свіжому вигляді.
 • Компактність на ділянці. Кущі не потребують пасинкування та формування, тому що від природи не розкидисті.
 • Тривалий для детермінантних томатів період плодоношення. Рослини способи зав’язувати плоди понад 1 міс.
 • Генетичний імунітет до кореневої і верхівкової гнилі. Тимчасової — від фітофторозу.
 • Можливість самостійного розмноження.
 • Мінуси томату:

  • недостатньо хороший смак;
  • невисокий вихід товарної якості плодів — не більше 50%;
  • нетривалість зберігання і схильність пошкоджень при перевезенні.

  tomat kholodoustojjchivyjj krajjnijj sever: urozhajjnost, opisanie, agrotekhnika i otzyvy13 Томат холодостійкий Крайній Північ: урожайність, опис, агротехніка та відгуки

  Особливості агротехніки та відгуки дачників про помідорах

  Посів насіння рекомендують виконувати в березні або квітні, за 60-65 днів до запланованого вкорінення томата в саду або в теплиці. Пікіровку проводите за наявності пари листочків. Точну дату висадки визначайте з урахуванням погодних нюансів конкретної місцевості. У грунті розсаджуйте рослини з розрахунку 6-8 шт. на 1 кв. м.

  Рада. Фахівці радять розташовувати кущі за схемою 30-40?70 див.

  В коментарях і відгуках городники розходяться в думках щодо характеристик сорту. Насіння не входять в категорію дешевих, проте томат не завжди виправдовує очікування. У Людмили (Санкт-Петербург) рослини не витримали раптового похолодання на початку червня. А от у Юлії (Омська обл.) кущі перенесли всі кліматичні випробування травня і червня і дали в теплиці ранній, якісний і хороший урожай. Але потім грядку накрила фітофтора. З-за дощового літа збудник атакував томати на 2-3 тижні раніше, і культура не впоралася.

  Деякі відмовляються від посадки з-за чуток про зайвої кислоти врожаю. Світлана з Єкатеринбурга заперечує це. Жінка стверджує: частка кислинки в помідорах невисока. Їх смак прийнятний.

  Крайній Північ — незвичайний томат. Холодостійкість і ранньостиглість зробили його популярним серед хліборобів. Але не всім вдалося отримати повноцінний урожай.

  Сорт Крайній Північ: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради