10 грудня відзначають церковне свято Знамення – прикмети на цей день

Християни відзначають 10 грудня церковне свято Знамення. Прикмети цього дня пов’язані з народними промислами і пророкуванням майбутнього. А саме свято присвячений іконі Пресвятої Богородиці. Друга її назва – Знамення. 10 грудня також шанують Романа Антіохійського. Його вважають покровителем вагітних, йому моляться при безплідді. Тому свято ще називають Романовим днем.

Православний календар

Знамення – один з перших іконописних образів Діви Марії. Ця ікона знаходилася в Новгороді з XII ст. А ця назва закріпилася за нею після звершення дива.

В 1170 році місто був оточений ворожими військами. У жителів була тільки одна надія на порятунок – Божа допомога. 3 дні і три ночі новгородці молилися про захист свого міста. І на третю ніч Божественний голос дав вказівку єпископу Іліє. Він повинен був розмістити на кріпосній стіні образ Божої Матері.

ebecb7b63a1774853e186387874d81d9 10 грудня відзначають церковне свято Знамення – прикмети на цей день

А коли одна з ворожих стріл влучила прямо в ікону Пресвятої Богородиці, з її очей полилися сльози. Це привело в жах ворогів Новгорода. Вони з переляку почали битися один з одним. Новгородці скористалися цим і вступили в бій. В результаті вони здобули перемогу.

Через 3 дня єпископ Ілля заснував новий церковний свято – Знамення. Зараз така ікона є в багатьох містах Росії. І більшість з цих ликів також наділені чудодійною силою. Найпотужнішою з них вважається Курська ікона Знамення Діви Марії.

10 грудня також вважається днем пам’яті Святого Романа. Майже все життя він був відлюдником. Святий жив у сирійській пустелі і харчувався тільки водою і хлібом. А його молитви допомагали виліковувати будь-які хвороби.

Прикмети про десятому дні зими

Забобони 10 грудня мають тісний зв’язок з народними промислами та сезонною роботою. За народними прикметами, які характерні для свята Ознаки, можна спрогнозувати своє майбутнє і погодні умови на найближчий час:

  1. Свічка покриваються темним нальотом – скоро похолодає.
  2. Якщо корови цілий день голосно сопуть, пирхають – температура скоро знизиться.
  3. Схід сонця набуває насичено-червоний відтінок – це до вітряної погоди.
  4. Якщо 10 грудня народиться дитина, він буде упевнений в собі, легко зможе керувати своїми емоціями.
  5. Горобці шумлять і пустують – до потепління.
  6. Дим з печі в Романів день стелиться по землі – буде відлига. А якщо він піднімається стовпом, значить, наближаються морози.
  7. У свято Ознаки рибалка буде невдала. У цей момент риба поринає у вир на зимівлю.
  8. Якщо удосвіта встати обличчям до вітру, він понесе із собою всі неприємності.
  9. На небі в ніч Знамення багато яскравих зірок – незабаром сильно похолодає.

У Романів день слухали колодязі. За особливостями шуму визначали, чого очікувати в наступному році. Почути дзвін 10 грудня вважалося добрим знаком. Це символізувало багатство. Але якщо колодязь мовчав, це не віщувало серйозних змін.

З допомогою жмені монет, кинутої в замет у Романів день, судили про фінансове становище на найближчий час. Якщо першою попадалася дрібна монета – це до нестачі грошей, а якщо велика – буде достаток у всьому.

Традиції та обряди на Знак

Вранці прийнято відвідувати церкву і молитися про міцне здоров’я, просити захисту і допомоги Божої Матері, і Преподобного Романа.

10 грудня дозволялося працювати, якщо за вікном справжня зима. Але якщо погода на Знамення була тепла, заборонялося займатися шиттям, в’язанням або ремонтом речей. У народі вірили, що подібними діями можна перев’язати тепло, і тоді озимі загинуть.

За традицією Романів день починається сезон підлідної риболовлі. У цей час йдуть на нерест минь і ряпушка. А якщо 10 грудня ловиться щука з ікрою – це віщує негоду квітень.

7c7f496d64c0d856e9959788e7ed3112 10 грудня відзначають церковне свято Знамення – прикмети на цей день

У жителів лісу в Романів день відбувається зміна біоритмів. У лосів відпадають старі роги, а ведмеді готуються до зимової сплячки. Тому 10 грудня не рекомендується ходити в ліс. Якщо розбудити ведмедя тріском гілок або скрипом снігу під ногами, він більше не засне і перетвориться в шатуна. Тоді йому доведеться частіше підходити до людського поселення, щоб добути собі прожиток.

У свято Ознаки народ завжди чекає чогось особливого і сподівається розглянути в явищах природи знаки долі. Особливу увагу 10 грудня приділяється прикметами. Люди спостерігають за зоряним небом, придивляються до поведінки тварин. Це допомагає дізнатися, яким буде найближче майбутнє.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради