Опис гібридного томату Імпала F1: плюси і мінуси, відгуки

Багато городники вирощують помідори не тільки для особистого споживання, а й на продаж. Для цього частіше вибирають врожайні і невибагливі сорти. Такими якостями, якщо судити за описом, володіє і томат Імпала, за що він і популярний у садівників.

opisanie gibridnogo tomata impala f1: plyusy i minusy, otzyvy68 Опис гібридного томату Імпала F1: плюси і мінуси, відгуки

Опис культури

Томат Імпала F1 – середньоранній гібридний від французьких селекціонерів. Виробник – компанія Вильморин (Vilmorin). Підходить для вирощування в більшості регіонів нашої країни. Призначений для відкритого ґрунту, а також для вирощування в теплицях або з використанням тимчасових укриттів з плівки.

Загальний опис томату:

 • Помідорний кущ невисокий, компактної форми, детермінантного типу, добре облиствений, з короткими міжвузлями.
 • Суцвіття просте.
 • Плоди вирівняні, однорідні за розміром, внизу куща зазвичай крупніше. Достигли помідори яскраво-червоного забарвлення, ароматні.
 • Смак плодів насичений, помірно солодкий, але без зайвої цукристості. М’якоть помідорів середньої щільності, соковита, шкірка не схильна до розтріскування.
 • Застосовуються для консервації, приготування соку, свіжих салатів, переробки на пасту, соуси.
 • Зовнішній вигляд рослини і плодів можна подивитися на фото, а основні характеристики цього гібрида представлені в таблиці.
 • По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
  Середньо-ранній (95-110 днів) Детермінанти-нантный (60-100 см) Універсальний Для відкритого грунту, теплиць, плівкових укриттів 180-200 Теплиця – до 20-24 кг, грядка – близько 15 кг Червоний. Помірно щільний, з міцною шкіркою. В кисті по 3-5 штук

  Переваги і недоліки

  Серед основних плюсів гібрида Імпала можна назвати хороше плодоношення томату практично в будь-яких умовах, навіть при несприятливій погоді. Зазвичай кущі бувають густо обвішані зреющими помідорами.

  До інших достоїнств томату відносять:

  • відмінну врожайність;
  • непогану стійкість до хвороб;
  • загальну невибагливість у вирощуванні;
  • тривалий період плодоношення;
  • гарний товарний вигляд плодів;
  • транспортабельність і можливість тривалого зберігання – до 2-х місяців.

  Увага! Збір насіння з доспілих плодів для подальших посадок не проводиться, так як вони не зберігають батьківських властивостей.

  Особливих мінусів у цього томату не відзначено. До недоліків можна віднести лише неможливість заготовки власних насіння.

  opisanie gibridnogo tomata impala f1: plyusy i minusy, otzyvy69 Опис гібридного томату Імпала F1: плюси і мінуси, відгуки

  Особливості агротехніки та відгуки

  Помідори Імпала вирощують через розсаду з подальшим переміщенням рослин у підготовлений грунт в саду або тепличному споруді. На півдні країни ці томати найчастіше культивують на відкритій місцевості. Але в регіонах з прохолодним кліматом для отримання високих показників врожайності цілком виправдане застосування теплиць.

  Помідорні кущі формують у 1-2 стебла. Підв’язка їм зазвичай не вимагається. Але якщо на томаті багато плодів, краще підстрахуватися і підв’язати рослина.

  Рада. Рекомендується на 1 м2 висаджувати не більше 5-6 кущів.

  Садівники дають томату Імпала хороші відгуки:

  • У Марини Анатоліївни з Москви був перший досвід посадки томатів, який виявився вдалим. Вся її сім’я оцінила смак плодів Імпала F1, які пішли на салати і приготування соку.
  • Наталії Євгенівні з Воронежа сорт теж сподобався. Рослини не хворіли, а томати виявилися великими і смачними. Вони були помірно солодкими, без надлишкової цукристості.
  • Великі і соковиті помідори зросли і у Ігоря Петровича з Твері, який займається вирощуванням томатів на продаж. Він пробує різні сорти і про гібрид Імпала може сказати тільки хороше.

  Врожайні, смачні, придатні для заготовок і свіжого споживання – всі ці якості роблять помідори Імпала дуже привабливими в очах садівників. Особливо ж добре томат підходить для початківців городників, так як він невибагливий до догляду та погодних умов.

  Імпала F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради