Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

Чи Любите ви збирати гриби? Що робити з великим урожаєм? Їх можна заготовити різними способами. Наприклад, опеньки, я мариную, білі сушу, відварюю, смажу, заморожую. Сьогодні хочу розповісти про правильній сушці, без втрат.

Лісові дари насичені поживними речовинами, дозволяють урізноманітнити раціон і надати улюбленими страв насичений смак і аромат.

Щоб запастися лісовими дарами природи важливо правильно вибирати гриби, приділяти особливу увагу підготовчим етапам, а також знати способи сушіння цього чудового продукту.

95ecc4cc3f804fcba839d86f4a246d48 Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

Дуже люблю супчик з цим сушеним продуктом. Саме цей спосіб дозволяє зберегти лісовий урожай, і зберігатися дуже добре, і готувати дуже просто.

Які гриби можна сушити

Щоб не завдати шкоди здоров’ю своїм близьким необхідно запам’ятати всі види лісових продуктів, які можна брати для подібних цілей.

1. З групи трубчастих грибів підійдуть підосичники, білі гриби, маслюки, дубовики, моховики, козенята, а також польський гриб.

483867a50efb17dcef4eb330d5f1f229 Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

2. Сумчасті сморчки рекомендовано обробляти природним методом. Найкраще робити це на свіжому повітрі, шляхом підвішування продукту в полотняних і марлевих мішечках на 4-5 місяців.

По закінченні цього часу продукт звільняється від токсинів. Тільки після цього етапу він придатний в їжу, так як ризик отруєння шкідливими речовинами знижується.

3. Для заготовок підійдуть і пластинчасті гриби, а саме: рижики, зібрані в різний час року, строкаті гриби-парасольки, подвишенники, оленячі гриби, печериці.

2b004d8ab15a12fd6b4e0b1fef4f8bc4 Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

4. Лисички звичайні також підходять для подібних процедур. Цей тип єдиний для обробки подібним чином. Інші продукти можуть трохи гірчити у багатьох рецептах.

Підготовка до сушіння (важливі правила)

Лісові дари збирають переважно в суху і ясну погоду, вибирають тільки щільні гриби, без частинок бруду та інших пошкоджень.

Майстри грибного справи краще не мити продукт, щоб він не ввібрав в себе додаткову вологу і не втратив характерний аромат після висушування.

b6741d0e9053d3e8b1afb53427d82089 Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

Вручну, використовуючи вологу ганчірку або ніж, ретельно видалити залишки бруду, хвої, прибрати налиплу землю. Необхідно позбутися від грибниці, зрізавши її ножем.

Червиві і зіпсовані екземпляри слід відправляти у відро для сміття.

Капелюшки рекомендовано просушувати окремо від ніжок. Лісові продукти потрібно розсортувати. Для сушіння знадобляться середні за розміром гриби, дрібні можна відкласти для консервування, а більш великі посмажити або протушкувати на сковороді. Ніжки нарізати на брусочки невеликого розміру.

Великі заготовки можна порізати на пласти, товщиною 5 мм Для краси можна зробити поперечні розрізи на заготовках з ніжками.

b42094471e715ae94c80101dd4c49b9b Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

Вага вихідної сировини зменшується після обробки, наприклад, з 10 кг лісових дарів рідко коли виходить 1 кг заготовок, в основному вдається зберегти лише 600-700 р.

У зимовий час року готовий продукт необхідно оберігати від пахучих речовин, вологи та інших факторів, що негативно впливають на термін зберігання продукту.

Температура і час висихання

Температурний режим визначається відповідно до обраним способом висушування, кількістю сировини, ступеня підготовки, а також враховується час, який слід витратити на процес.

Який би не був обраний метод, всі заготовки розкладають тонким шаром, окремо один від одного, так як якщо їх покласти один зверху іншого, то всі сировину просушится нерівномірно і не буде досягнутий бажаний результат.

6ab7f54c18f860e8a65e1553bbd784d9 Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

Необхідно регулювати температуру і тримати її на рівні від п’ятдесяти п’яти до сімдесяти градусів. Тривалість обробки в середньому становить приблизно шість — вісім годин.

Як сушити білі гриби на нитці в домашніх умовах

Такий метод є найбільш поширеним, займає порівняно небагато часу, приблизно добу, для одержання заготовок, які при необхідності можна додатково просушити в будь-якому іншому обладнанні.

44fc866dfd388a81a3e4d3010446e8c3 Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

Два способи заготовок:

1. На міцну нитку нанизати гриби, роблячи при цьому невеликі відступи один від одного. Кінці ниток необхідно скріпити між собою. Сушку проводять в добре вентильованому приміщенні.

Для захисту від комах і пилу всі заготовки прикривають відрізу марлі. На шматочки не повинна потрапляти волога. У нічний час доби всі продукти переносяться у приміщення.

2. Також можна розкласти пластинки на аркушах паперу або м’якої тканини, можна взяти газету. Розкладене сировину сушать під прямими сонячними променями не менше двох діб. Якщо знехтувати цим пунктом, то заготовки можуть поміняти колір і стати темними.

Загальна тривалість обробки сировини становить 2-7 діб.

d2e66e973e1a0f30fb9f0b0cab5187ad Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

Приблизно двічі на день продукти перевертають для рівномірного просихання.

Сушка грибів в мікрохвильовці

Для даного методу сушіння здійснюється в кілька підходів. Перед обробкою продукт варто попередньо очистити і подрібнити. Після чого можна приступати до приготування.

Якщо на вулиці видався сонячний день, то шматочки можна потримати пару годин на повітрі і приступити до сушінні обраним методом.

Етапи сушіння:

1. В плоску ємність, придатну для СВЧ-печі, розкласти пластинки грибів, простежити за тим, щоб вони не з’єднувалися разом. Встановити тару в пристрій, встановити потужність в 100-150 Вт. Потрібно 20 хвилин.

2. Далі витягти ємність, злити утворилася рідина. Залишити мікрохвильовку з відчиненими дверцятами на 5-10 хвилин. Потім весь процес повторюється. Потужність і час приготування залишаються колишніми.

b8bc6c7d1168ca5c9774544a437a66bf Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

Такі маніпуляції слід повторювати кілька разів для досягнення потрібного ефекту, поки вся рідина з грибів не випарується, вони стануть сухими, але пластичними. Для повної просушки знадобиться 3-4 підходи.

Як висушити гриби правильно в електричній духовці

Даний спосіб затребуваний для міських квартир для духовок, мають електричні тени. Дозволяє в короткий проміжок часу висушити потрібний продукт, заготовити його для тривалого зберігання.

Деякі електронні прилади обладнані режимом конвекції, значно прискорює приготування страв.

  • Добре очищені і при необхідності подрібнені шматочки розкладають на решітці. Також для цих цілей стануть в нагоді і листи, застелена пергаментом. У процесі приготування шматочки слід міняти сторонами.
  • Встановлюється температура 45-50 градусів.
  • Якщо відсутня режим конвекції, то двері відкривають, щоб виділилися в процесі сушіння волога змогла безперешкодно випаруватися.
  • Коли продукт стає підв’яленим, температуру збільшують до 75 градусів і готують ще кілька годин.

95f7ccf380a61176168a16f553495254 Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

Шматочки вважаються повністю готовими, коли вони трохи згинаються і при цьому не розфарбовуються.

Засушка грибів у електросушарці

Багато господинь обзавелися подібним приладом і застосовують його для створення запасів ягід і фрукт як в сухому, так і у в’яленому вигляді. В даному пристрої також можна проводити обробку грибів, достатньо правильно визначити температуру.

У зйомні піддони закладають підготовлену сировину і встановлюють їх на місце. Температурний режим визначається відповідно до кількості сировини і товщиною нарізки.

d2282397313cf19c993fa88469d021bd Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

За замовчуванням можна ставити від 30 до 70 градусів. Якщо в моделі передбачено наявність вентилятора, даною функцією неодмінно варто скористатися, для запуску циркуляції теплого повітря.

Таким чином вдасться знизити ймовірність пережарювання і суттєво прискорити весь процес.

Як сушити гриби в духовці газової плити

Підготовлений продукт розміщують на гратах або на самостійно виготовлених гратчастих деках. Задають температуру 60-70 градусів, залишають дверцята незакритого для вільного проходження повітря всередину духовки. Просохлі партії міняють місцями і перевстановлюють з верхнього положення в нижню.

Такий варіант найбільш оптимальний для квартирних умов, де немає можливість заготовити сировину іншими способами. Для цієї задачі знадобиться безліч решіток. Якщо їх недостатньо, то можна виготовити свої, придбавши для цього великими комірками дротяну сітку.

Озброївшись потрібними пристроями, підготувавши лісові продукти, можна приступити безпосередньо до самої готуванні.

Листи можуть замінити решітки. Аналогічно з попередніми способами сировину розкладається на наявні решітки і закладаються в пристрій, двері залишаються відчиненими.

Попередньо продукт підв’ялюють при 45 градусах.

f0c1f7d11369eb1537f0ada546fce0c1 Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

Якщо на першому етапі встановити занадто високу температуру, то існує ймовірність того, що на поверхні грибів виділяться білкові речовини, які надалі засохнуть, що може зіпсувати весь процес сушіння і надати сировини темну забарвлення.

При цьому шматочки набувають м’якість, на їх основі неможливо створення страв. Тому важливо контролювати вологу і спостерігати за тим, щоб липкість грибів зникла і тільки після часткового висихання можна піднімати температуру до 75-80 градусів.

Точно визначити тривалість готування неможливо, необхідно періодично перевіряти капелюшки і пластинки, рівні за розміром, вони висохнуть приблизно через однакову кількість часу. Сухі заготовки витягують, а всі інші піддають додаткової сушінню.

Можна сушити гриби в російської печі

Російська піч не так затребувана, як інші електроприлади в будинку. Щасливі власники даного агрегату мають унікальну можливість створити будь-які види заготовок з доступних фруктів і овочів.

dc0645783bacd1c736803362da77af01 Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

Перед початком обробки піч прочищають від пилу, видаляють накопичилася бруд. Витягають сторонні продукти.

Попередньо гарненько протопите грубку, дочекайтеся її охолодження до 70 градусів, при цьому угольки починають згасати. Утворені вуглинки необхідно розгребти по боках, центр пічки поставити деко з сировиною. Щільно закрити заслінку і почекати 15 хвилин, поки весь жар як слід вляжеться.

Таку температуру намагаються підтримати на протязі всього процесу засушування. Відкривають на три чверті і знову закривають заслінку.

Варіанти приготування:

1. Розкладені капелюшками вниз заготовки на листи або сітки помістити на цеглу.

2. Лісові дари нанизати на шпажки і спорудити курінь, закласти всю конструкцію всередину печі.

Висушуємо гриби на сонці правильно

Приблизно сім днів в ясну погоду лісові продукти сушать до повного приготування. Для цих цілей на грубу нитку набирають цілісні шматочки, дотримуючись відстань між один одним.

bd479ebf477c7a6898c967bae6178c41 Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

Мотузку підвісити під прямими сонячними променями. Всю підвісну конструкцію можна накрити відрізу марлі для перешкоди осідання пилу і захисту від мошкари.

Підсушені продукти можна відправити для додаткового просушування в піч або будь-яке інше пристрій. Для цього їх переміщують на плоскі поверхні і закладають всередину обраного приладу.

А чи знаєте ви, що лісові дари можна сушити в бані? Виявляється, так, їх сушать нанизуючи на нитки і підвішуючи. Таким чином вони класно висихають. Розрізати на частини чи ні, це залежить від розміру.

Щоб подивитися, як сушити в лазні, запускайте відео, і дивіться. Якщо у вас немає іншого підходящого місця для сушіння, то їм може виявитися парилка.

Зберігання сушеного продукту

Важливо не тільки добре приготувати відповідним чином сировину, але і створити належні умови для зберігання. Висушені заготовки добре вбирають в себе непотрібні запахи, тому їх укладають у скляні (банки) або глиняні горщики.

f1c039e35f614faad5a1651419abb787 Як правильно сушити гриби (7 способів в домашніх умовах)

Щоб зберегти заготовки більш тривалий період часу, їх відправляють в добре вентильоване приміщення з вологістю не більше 70 %.

Багато поміщають готовий продукт в полотняні мішечки, але в такому вигляді може завестися моль, гриби швидко вбере вологу з атмосфери, а також неприємні запахи. Внаслідок цього може завестися цвіль. Всю партію доведеться викинути.

Бляшані ящики і пластикові контейнери для харчових продуктів допоможуть зберегти продукт, не пропустять вологу і зайві запахи, які виходять з кухні або коморою.

Весь запас необхідно періодично перебирати і досушувати потрібні екземпляри.

Процес сушіння лісових продуктів досить трудомісткий і кропіткий, але результат неодмінно порадує протягом усього року.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради