Помідорний сорт Бананові ноги: характеристики, опис, особливості вирощування томата

Сорт Бананові ноги вважається екзотичним серед томатів. Нетипова форма плодів поєднується з яскравим жовтим забарвленням. В умовах м’якого або помірно прохолодного клімату сорт демонструє гідну врожайність. Ознайомтесь детальніше з описом і нюансами агротехніки цих помідорів.

pomidornyjj sort bananovye nogi: kharakteristiki, opisanie, osobennosti vyrashhivaniya tomata30 Помідорний сорт Бананові ноги: характеристики, опис, особливості вирощування томата

Опис сорту та його основні риси

Сорт Бананові ноги не знайти у вітчизняному селекційному Держреєстрі. Томат виведений в США і проходить за каталогами під ім’ям Banana Legs. Вирощують ці детермінантні помідори як у відкритому, так і закритому грунті будь-якого типу. У першому випадку висота куща складе не більше 80 см, у другому може досягти 1,5 м. Листки середнього розміру, тонкі.

Увага! Термін дозрівання врожаю томатів — 70 днів.

Помідори виростають щільними китицями по 8-10 шт. Вони однаково хороші в салатах, цілісної консервації або соусах. Споживачі відзначають у смаку виражену ноту цитрусових фруктів. На 1 кущі утворюється близько 5 кг плодів. На фото видно: з боку така рослина не відразу можна прийняти за томат.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-ранній Детер-минантный Універсальний Універсальний 80 у відкритому грунті, 95-130 в теплиці 20 Яскраво-жовтий, місцями переходить в помаранчевий Великий, форма — сливовидная, сильно витягнута

Досвід вирощування: переваги та недоліки

Серед плюсів цього сорту помідорів дачники та городники відзначають такі характеристики:

 • відмінна схожість насіння;
 • високі показники врожайності;
 • оригінальний смак;
 • щільна шкірка;
 • відмінний товарний вигляд;
 • хороші показники лежкості і збереження під час перевезення;
 • рівномірність врожаю;
 • стійкість до основних помідорним захворювань.

Увага! Важливим достоїнством є можливість безрассадной культивації в опалюваних теплицях або на відкритій грядці в південних областях.

До недоліків томату відносять потребу в опорі. Для нього краще всього підійде підв’язка до кілочків. Заздалегідь підберіть підходящий матеріал. Робити цю процедуру потрібно на початкових стадіях вегетації в грунті. Детальніше процес підв’язування описаний тут.

pomidornyjj sort bananovye nogi: kharakteristiki, opisanie, osobennosti vyrashhivaniya tomata31 Помідорний сорт Бананові ноги: характеристики, опис, особливості вирощування томата

Особливості агротехніки помідорів

При розсадному способі вирощування висаджуйте насіння за 60-70 діб до переміщення саджанців в грунт. Розташовуйте в теплиці або саду не більше 4 екземплярів на 1 кв. м. Дізнайтеся всі подробиці правильної висадки томатів у відкритий грунт з цієї статті.

Щоб отримати повноцінний урожай, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 • Не випробовуйте томати перепадами температур.
 • Забезпечте грядці хороший світло. Не допускайте загущення посадки.
 • Дотримуйтеся стандартної томатної агротехніки.
 • Необхідність в обов’язковому пасинкуванні томату немає. Але з досвіду вітчизняних городників, заокеанська культура краще адаптується при грамотному формуванні куща. Фахівці радять залишати 3-5 стебла. Після цього видаліть всі відгалуження.
 • Увага! Посадку насіння безрозсадним способом необхідно проводити в добре прогрітий і пухкий грунт. Догляд за томатом такий же.

  Підбірка відгуків садівників-любителів

  • Віра Сувора з Ленобласті висадила австрійські сортове насіння. З 15 шт. зійшло 10, на одній кисті рослини утворилося 5-6 томатів, урожай не вийшов дружним і рівномірним, частина кущів захворіла фітофторозом. З іншого боку, жінка підтверджує високу врожайність, стійкість до інших недуг. Стиглі томати красиві і довго зберігаються.
  • Мединилла з Костроми в своєму відгуку зазначила раскидистость куща. В її теплиці томату було тісно. Зав’язувалися плоди на культурі одночасно, але дозрівали нерівномірно. Помідори були не строго циліндричні — на їх кінці виростав тонкий носик. У цільноплодової консервації томати у цій господині потріскалися.
  • Bazhenaa з Брянська порівняла врожайність на пасынкованных і необроблених сортових кущах. У другому випадку плодів зросла більше. Жінка підтверджує високу врожайність культури. А зібрані помідори долежали у неї до Нового року.

  Томат Бананові ноги здатний здивувати садівників. Його популярність в останні роки неухильно зростає.

  Бананові ноги: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради