Вирощування розсади у торф’яних таблетках – переваги і недоліки

vyrashhivanie rassady v torfyanykh tabletkakh – preimushhestva i nedostatki151 Вирощування розсади у торфяних таблетках – переваги і недоліки

Останнім часом багато городники використовують для початкового посіву торф’яні таблетки. І це не дивно, це дуже зручно, оскільки без процес пікіровки розсади. Часто пікіровку і пересадку розсада переносить дуже болісно, оскільки сама процедура досить травматична для рослин і потім це позначається на подальшому розвитку рослин. Сьогодні піде розмова про те, як правильно вирощувати розсаду у торф’яних таблетках і які помилки при цьому часто роблять городники.

Торф’яні таблетки – що це таке?

Торф’яні таблетки – одне з останній винаходів, що дозволяють полегшити працю городникам і заощадити час. Виготовляються вони їх верхнього шару торфу, або з торф’яної суміші і містять багато поживних речовин, так необхідних на першому етапі пророщування насіння.

Сама таблетка являє пресований висушений торф’яної субстракт, що володіє гарною повітро– і водопроникністю. Торф’яний ґрунт містить корисні речовини і мікроелементи, які дозволяють добре розвинутися кореневій системі. Тому з дрібного насіння виростає сильне і міцне рослина зі 100% приживання.

Сама торф’яна субстанція загорнута з сіточку з дрібними осередками, що не дозволяє розвалитися таблетці і розірватися при збільшенні розмірів при набуханні.

Ширина торфотаблеток від 24 до 90 мм, висота не більше 3 см При вбиранні води розміри таблетки збільшуються в кілька разів.

vyrashhivanie rassady v torfyanykh tabletkakh – preimushhestva i nedostatki152 Вирощування розсади у торфяних таблетках – переваги і недоліки

Для чого потрібні торф’яні таблетки

 • Торф’яний грунт призначений для посіву дуже дрібних насіння, наприклад, петунії, віоли, суниці та ін, так як вони дуже погано переносять пікіровку з-за дуже ніжних і тендітних паростків;
 • З метою економії дорогих і рідкісних насіння, при звичайному вирощуванні розсади пікіровка може бути для них згубним;
 • Для посіву розсади перцю, томатів, баклажанів, цвітної капусти, броколі та ін.;
 • У таблетках дуже добре відростає живці кімнатних рослин.
 • Переваги і недоліки

  Як у будь-якого нововведення, насамперед з’ясовують його переваги і недоліки.

  Переваги

  • Моментально отримують посадкову ємність;
  • Відсутність бруду на робочому місці;
  • Без праці визначається термін пересадки в іншу ємність або висадки у відкритий грунт;
  • У пухкому торф’яному грунті у рослини набагато швидше розвивається коренева система, а це запорука майбутнього міцного рослини і гарного врожаю.
  • Грунт в таблетці має нейтральну кислотність, що підходить для вирощування розсади.

  Недоліки

  Головним недоліком торф’яних таблеток є відносно дорога ціна. Але якщо перекласти на інші витрати, то в результаті вийде, що це не так вже і дорого.

  До інших недоліків можна віднести швидке пересихання грунту в таблетках.

  Як правильно користуватися таблетками торф’яними

  Підготовка таблеток до посіву

  Таблетки дістають з упаковок і розкладають у контейнері виїмками догори. В якості контейнерів можна використовувати

  • спеціальні ящики для розсади,
  • непотрібні лотки для котячого туалету (потрібно прибрати сітку),
  • лотки з-під замороженого м’яса,
  • коробки з-під тістечок і т. п.

  Розкладені в контейнерах таблетки заливають водою. Найкраще взяти талу воду або відстояну водопровідну. Вода повинна бути тепла, можна використовувати навіть гарячу. Додайте у воду кілька крапель стимулятора росту (ЕПІН, Энерген, НВ, НВ101 або будь-які інші) або біофунгіцид. Розмішайте розчин.

  Для поливу можна скористатися гумової спринцівкою, шприцом без голки або маленьким заварювальний чайник. Спочатку невеликою кількістю розчину поливають таблетки і наливають трохи розчину близько бортиків контейнера. Зачекайте, поки розчин не вбирається. Відразу багато води не наливайте. Коли вода вбирається поступово, в ґрунті залишається кисень. У міру вбирання води, її потроху підливають.

  Якщо ненавмисно перелили воду, по можливості злийте зайву воду або покладіть туалетний папір або серветки, щоб зайва вода в них вбралася. Воду краще не долити, ніж перелити. Вода додасться, так як після посіву насіння зазвичай потрібно зволожувати посіви за допомогою пульверизатора.

  Посів насіння

  У напитавшиеся водою таблетки не поспішайте відразу класти насіння. Торф’яної субстракт спочатку ущільнюють. При їх виготовленні пресування в середині утворюється якийсь простір, порожнеча. І багато дачники думають, що це зроблено спеціально для посіву насіння. В принципі, все вірно. Але якщо туди встромити паличку, то вона проходить вільно до самого дна. Посадивши туди насіннячко, то воно 100% не зійде.

  Далі цією ж паличкою порожнечу заповнюють грунтом з боків, а потім його злегка ущільнюють пальцем, роблячи своєрідне ложі. Саме туди і кладуть насіннячко.

  • При посіві дрібних насіння (петунія, віола, суниця) насіння не засипають грунтом, а зволожують з пульверизатора. Коли з’явиться росток, ложе підсипають вермікулітом. Ніжний пагін буде рости прямо і не завалиться набік. Крім цього, вермикуліт буде перешкоджати розвитку чорної ніжки, грибкової хвороби розсади.
  • Насіння перців, томатів, баклажанів садять на глибину 1 см, верх присипають поживним ґрунтом (купують в магазині для вирощування розсади). Причому, насіння цих овочів сіють, укладаючи їх плазом, так вони краще скидають оболонку.

  vyrashhivanie rassady v torfyanykh tabletkakh – preimushhestva i nedostatki153 Вирощування розсади у торфяних таблетках – переваги і недоліки

  Пророщування насіння

  Після посіву насіння ємності прикривають кришкою (якщо вона є), або поміщають в поліетиленовий пакет, ставлять у тепле місце на кухонні шафи, на батарею або ззаду холодильника. Оптимальна температура для проростання насіння +25?С.

  Періодично оглядайте ємності з таблетками, при необхідності підливайте воду в піддон, але не таблетки. Посіви краще обприскувати зверху їх пульверизатора, щоб не вимити насіння.

  Як тільки з’являться перші сходи, розсаду у таблетках треба поставити на світло. Причому в умовах короткого світлового дня їх потрібно буде досвічувати з допомогою фитоламп або ж простих люмінесцентних.

   Вирощування розсади у торфяних таблетках – переваги і недоліки

  Помилки при посіві насіння в торф’яні таблетки

 • Насіння не сходять. Це відбувається з-за дуже глибокого висіву насіння, коли серединку субстракта не заповнюють грунтом.
 • Торфотаблетки замочують у великій кількості води, наприклад, в тазу. Таким чином з них вимивається живильний грунт.
 • Після рясного набухання, таблетки віджимають від зайвої води, так вимиваються всі поживні речовини і кисень.
 • Ще одна проблема, з якою стикаються при вирощуванні розсади в таблетках – земля швидко пересихає. Є один дуже нехитрий прийом, про який розказано в цьому відео.


  Дорогі читачі, знаючи всі переваги і недоліки такого вирощування, сподіваюся, що у вас в майбутньому буде хороший урожай з розсади, вирощеної на торф’яних таблетках.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради