Парова швабра: різновиди, як користуватися

Такий винахід, як парова швабра, призначене для того, щоб полегшити працю домогосподарок при прибиранні будинку. Це особливо важливо в сім’ях, де є маленькі діти або люди, які страждають від алергії. Пристосування з допомогою пара здатна знищувати шкідливі бактерії і пилові кліщі. Експлуатація цього приладу не вимагає спеціальних навичок, досить наповнити резервуар водою, включити прилад і через 30 секунд можна починати прибирання.

parovaya shvabra: raznovidnosti, kak polzovatsya8 Парова швабра: різновиди, як користуватися

Плюси і мінуси

Використання парової швабри є допоміжним засіб, але не варто чекати від пристрою виведення плям фарби, так як в арсеналі апарату є тільки пар.

Реклама цього приладу спрямована тільки на його позитивні сторони, тому деякі споживачі, купивши прилад, залишаються розчарованими. Тому перед вибором «помічниці» необхідно враховувати всі плюси і мінуси пристосування. Навіть найкраща парова швабра після покупки може припадати пилом в коморі, так як не виправдала надій господині. У таблиці представлені позитивні і негативні сторони пристрою.

ДостоинстваНедостатки
Широка функціональність і наявність додаткових можливостей Прилад не призначений для догляду за паркетними покриттями та виробами з дерева
Зручність у використанні, так як робоча частина обертається навколо осі на 360 градусів Неможливість прибирання шваброю у важкодоступних вузьких отворах
Дезінфікуючі здібності без застосування миючих засобів Відсутня функція збору води
Сприяє виведенню плям рослинного походження Плями від зеленки, фарби та інших стійких забруднень необхідно виводити, використовуючи хімічні засоби
Можливість використання приладу для миття пластикових вікон, м’яких меблів або салону автомобіля Перед прибиранням шваброю необхідно зібрати сміття за допомогою віника або пилососа

Різновиди приладів

parovaya shvabra: raznovidnosti, kak polzovatsya9 Парова швабра: різновиди, як користуватисяДля прибирання малогабаритних приміщень найчастіше застосовується трикутна парова швабра.

Залежно від функціональності, парова швабра класифікується на такі види:

 • Класична. Розрахована тільки на прибирання підлогових покриттів, тому оснащена мінімальною кількістю додаткових насадок.
 • З підставою трикутної форми. Є зручним засобом для прибирання у малогабаритних приміщеннях.
 • Багатофункціональна. Призначена для догляду за підлогою, побутовими кухонними приладами, вікнами, м’якими меблями, дитячими іграшками та одягом.
 • Підтримує функцію «суха прибирання». Найчастіше використовується в офісних будівлях, при її використанні не потрібна додаткова процедура віником або пилососом.

При виборі продукту необхідно керуватися очікуваними результатами, а також умовами роботи і якістю прибирається поверхні. Перед використанням на синтетичних тканинах рекомендується провести тестове очищення на малопомітних частинах.

Популярні фірми

Більшість покупців шукають інформацію про те, яка парова швабра краще і якого виробника вибрати. На ринку представлені продукти таких фірм:

 • Kitfort. Модель KT-1001 цього російського виробника оснащена додатковими насадками для миття підлоги, вікон, меблів, швів і навіть одягу. Така багатофункціональність дозволяє проводити догляд за поверхнями у всіх куточках будинку.
 • Philips. Парова помічниця моделі FC7028/01 оснащена спеціальними фільтрами для води, що дозволяє використовувати водопровідну воду. Вона також добре очищає підлогу від забруднень і патологічних мікробів. Оснащена додатковими насадками для скла, кухонних поверхонь і м’яких меблів.
 • H2O. Вибір парової швабри X5 цього виробника надасть покупцеві чудову помічницю по догляду за гладкими і килимовими поверхнями приміщення, а функція парогенератора дозволить заощадити час вигладжування одягу.
 • Black & Decker. Апарат FSM1630 цього виробника володіє високою потужністю і дозволяє почати прибирання вже через 15 сек. після включення приладу. Ця характеристика сприяє зменшенню безперервної роботи пристрою до 20 хвилин.
 • ENDEVER. Модель Odyssey Q-606 цієї фірми має місткий резервуар для води і високу потужність роботи, що дозволяє прибирати будь-які куточки будинку вже через 30 секунд після включення апарату і продовжувати процес до 45 хв.
 • BORK. Парову швабру V602 вважають виробом преміум класу, вона дозволить очистити будь-які куточки квартири.
 • Vax. Особливістю моделі S 86-SF-C-R є спеціально оснащений резервуар для миючих засобів, що дозволяє видаляти найстійкіші забруднення.

Як правильно користуватися?

parovaya shvabra: raznovidnosti, kak polzovatsya10 Парова швабра: різновиди, як користуватисяПеред застосуванням апарату необхідно зібрати сміття за допомогою віника або пилососа.

Правильне застосування парової швабри за призначенням вбереже апарат від передчасного виходу з ладу, тому при його експлуатації необхідно дотримуватися такої послідовності в роботі:

 • Перед використанням пароочисника необхідно зібрати сміття за допомогою пилососа або віника.
 • Включити прилад в розетку, вибрати необхідний режим і дочекатися пароутворення.
 • Не можна залишати парову швабру без нагляду у включеному стані.
 • При необхідності доливання води виробник рекомендує дочекатися охолодження нагрівальних елементів і після цього проводити необхідні маніпуляції.
 • Після закінчення всіх збиральних процедур вода з бачка зливається.

Виконання правил по експлуатації допоможе прибирати будинок без спеціальних хімічних засобів, що важливо для сімей, в яких є діти або алергіки. Рекомендується розподілити процес прибирання, щоб не перегріти апарат. При великому обсязі роботи краще чергувати сухе прибирання з паровим очищенням в кожній кімнаті.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради