Фіранки на кухню: короткі моделі для інтер’єру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

При виборі фіранок на кухню, короткі розглядаються з особливою ретельністю. Необхідно вибрати такий дизайн, який впишеться в певні параметри.

Для початку краще спробувати самостійно розібратися в пропонованому ринком різноманітності. Зрозуміти, якими критеріями необхідно керуватися. Цілком ймовірно, що сподобався варіант можна зшити своїми руками. Треба лише розрахувати необхідну кількість тканини і дотримати рекомендації по виготовленню.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami57 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Переваги і недоліки використання коротких фіранок

В стандартних міських квартирах для кухні відведено невелике приміщення. З-за цього дизайнери намагаються облаштувати інтер’єр так, щоб все було логічно і відповідало запропонованим габаритами. Саме тому для кухонних вікон пропонуються короткі моделі.

Такі варіанти мають свої переваги:

 • дешевше (менше тканини для пошиття);
 • прості у догляді;
 • не збільшують простір;
 • не крадуть висоту;
 • довше залишаються чистими;
 • підвіконня відкритий, і доступ до нього полегшений;
 • зона навколо вікна доступна, можна поставити меблі.

Довгі завіси швидше збирають бруд з підлоги. Біля них можна буде поставити тумбу або стіл.

Але у коротких штор є свої недоліки:

 • вони шиються тільки під конкретне вікно, при переїзді доведеться залишити їх;
 • не маскують радіатори (якщо квартира розташована в старому будинку);
 • не годяться для кухні з низькими стелями.

Саме з-за того, що переваг більше, ніж недоліків, популярність коротких моделей тільки збільшується.

Вибираючи варіанти для себе, необхідно звернути увагу на простоту чищення і дизайн кухонних штор. Вони повинні бути доречні в приміщенні, де будуть висіти.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami58 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Вимоги до тканини для кухонних штор

Кухонний інтер’єр багато втрачає, якщо вікно погано оформлено. Без зайвого пафосу можна сказати, що воно є центральним елементом.

Велику увагу необхідно приділити вибору матеріалу.

Треба враховувати, що тканини повинні відповідати наступним вимогам:

 • бути простими у догляді;
 • пропускати сонячне світло;
 • вписуватися в загальне стильове оформлення приміщення;
 • підходити до розміру кухні.

Зазвичай вибирають наступні матеріали: льон, тюль, органза, тканинна сітка, серпанок або нитки. Легка фактура створює відчуття наповненості простору повітрям. Невелика асиметрія тільки вітається.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami59 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Види коротких штор

Різновидів коротких фіранок дуже багато. Дизайнерські альбоми рясніють пропозиціями. Насправді, все досить просто.

Розміщуються на вікнах вони двома способами:

 • на карнизі вгорі вікна (традиційний);
 • на самому вікні (рулонний).

В сучасному дизайні використовуються як традиційні моделі, звичні ще в селах, так і прийшли ще з античних часів і з інших країн. Природно, що вони повинні підкорятися вимогам сучасності.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami60 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Традиційні

Традиційні штори мають вигляд двох відкривних частин з тканини, прикріплених під стелею на кріплення. В якості останніх використовуються петлі, гачки, люверси, прищіпки.

Різновид міського типу схожа на укорочені гардини. В якості третього елемента може використовуватися тюль.

Такі штори відрізняються елегантним виглядом. Краща кольорова гама — однотонна, але можуть бути і принти.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami61 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Традиційні сільські

Для виготовлення сільських традиційних штор береться легка натуральна тканина (льон, бавовна).

За зовнішнім виглядом вони являють собою короткий елемент вгорі вікна і 1-2 — нижче, посередині. Нижні елементи можна прикріпити до стулок від середини донизу. В такому випадку прекрасно підходять для реалізації ідеї штор для кухні своїми руками.

Для декоративного оформлення використовуються стрічки, мережива, рюші, волани. В якості прикраси на полотнищі можна наносити вишивки.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami62 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Сучасні

Ця категорія включає в себе римські, рулонні, японські штори та жалюзі (плісе, вертикальні, горизонтальні). При їх виготовленні не вимагається дотримання традиційних історичних і національних канонів.

Найчастіше жалюзі просто стилізують під східні або історичні напрямки.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami63 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Австрійські

Це дуже вдала і остромодная комбінація французьких та римських штор. Від перших вони взяли пишність і розкішні складки. Від других — особливий механізм підйому. Коли ці штори розправлені, то зовні нагадують просте полотно. При їх виготовленні використовуються важкі декоративні шнури.

Австрійські штори можна назвати універсальними. Вони підходять і під розкішні кухні в особняках, і під скромні інтер’єри малогабаритних квартир.

Підбирати штори краще для кухні з великими вікнами. Їх необхідно виконати з легких, повітряних тканин, щоб не обтяжувати простір. Дані матеріали легко піддаються драпіровці і добре пропускають світло.

При виготовленні необхідно враховувати, що в розправленому вигляді штора довше підвіконня. Тоді при підйомі волани і складки будуть закривати більшу частину вікна.

Для оформлення вікна з еркером (об’ємним заскленим виступом частини кімнати через зовнішню стіну будівлі) можна з боків зробити довгі портьєри, а в центрі — укорочені. В таку модель відмінно впишуться ламбрекени.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami64 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Бамбукові

Бамбукові штори дуже популярні в Росії. Сьогодні вони прикрашають вікна квартир, особняків, установ, магазинів, кафе.

Їх головні переваги:

 • вони зручні;
 • екологічні і безпечні;
 • не бояться сонця;
 • недорогі;
 • ізолюють тепло;
 • легкі у догляді;
 • універсальні.

Такі моделі підходять і для звичайних кімнат, і для інтер’єрів в етнічному стилі. Їх можна розміщувати в дитячій кімнаті.

Бамбукові завіси повернулися завдяки моді на натуральні матеріали.

В інтер’єрі вони вирішують наступні завдання:

 • приховують житло від сонця і сторонніх очей;
 • підтримують екологічну атмосферу всередині приміщення;
 • пожвавлюють інтер’єр.

Такі завіси чудово підходять для приміщень, де живуть астматиків та алергіків. За зовнішнім виглядом вони дуже різноманітні: рольштори, рулонні, горизонтальні та вертикальні. Також шматочки бамбука можна нанизати на шнури як намисто.

При використанні треба пам’ятати, що бамбук боїться вологи. Тому не варто розміщувати такі завіси над раковиною.

Відтінки бамбукових штор можуть бути тільки натуральними. Тому яскравих акцентів на вікнах не буде.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami65 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Римські

Римські штори відмінно підходять для кухонь, розташованих на сонячній стороні. Вони захищають від інтенсивного сонця.

Зовні виглядають як тканина, що утворює гармошкообразные складки при регулюванні висоти шторки. Механізм можна регулювати вручну. Кріпляться на стулках вікна або до верхньої частини вікна на карниз.

Їх безсумнівні переваги:

 • доступ до підвіконня;
 • оригінальність;
 • стильність.

Є недолік: вони складні в обслуговуванні. Перед пранням опорну систему потрібно виймати. З таким завданням можуть справитися не всі.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami66 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Рулонні

Рулонні штори зовні являють собою щільну тканину, накручену на валик або планку. Так регулюється її висота.

На планці рулон тканини фіксується двома стрічками. Коли вона розгортається, то вікно може бути повністю закрита. Штора кріпиться або над вікном на карнизі, або в самому віконному отворі.

Може виготовлятися з тканини і у вигляді жалюзі. Тканина береться щільна, натурального складу. Вона повинна легко переносити прання або хімчистки. В такому випадку, можна такі фіранки повісити на кухню .

Рулонні моделі чудово поєднуються з іншими видами штор. А ось у жалюзі є великий недолік — їх не можна прати. Зате вони розгортаються: вручну або за допомогою електронного механізму.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami67 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Японські

Японські штори — стильні і ефектні тканинні елементи, схожі на панелі. Підходять для приміщень, оформлених у стриманих стилях: мінімалізм, хай-тек. Тим не менш, чудово будуть виглядати і в дизайнах, менше стислих умовностями: поп-арт, етно, еко.

Відмінно підійдуть для маленької кухні, так як візуально піднімають лінію стелі. При їх виготовленні використовуються різноманітні колірні рішення і текстури.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami68 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

З намистин

Загадкові шелестять фіранки з бус прийшли зі Сходу. Вони невагомі, яскраві та мальовничі. Їх роблять зі скла, пластику, бамбука, дерева.

Правила догляду:

 1. Пил з бусинок протирають вологою ганчіркою або струшують щіткою.
 2. Якщо забруднення серйозні, то шторку можна прополоскати в мильному розчині.
 3. Дерев’яні елементи можна обробляти тільки сухою ганчірочкою.
 4. Чищення проводиться регулярно.

Бруд на шторах шкодить здоров’ю і псує зовнішній вид декоративної обробки. Іноді її можна чистити пилососом.

Завіси з намистин можна виготовити самому, вивчивши ескізи і підібравши матеріали. Це прикрасить простір і зробить акцент на вікні. Штори з намистин відмінно підійдуть для квартир на північній стороні, де сонячне світло буває рідко. Вони будуть красиво виглядати над балконними дверима, візуально розділяючи простір.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami69 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Критерії вибору штор

При підборі штор на кухню необхідно враховувати, чи буде це приміщення постійно експлуатуватися за своїм прямим призначенням. Якщо господарі не обтяжують себе постійної випічкою і готуванням, то можна зупинитися на більш розкішних варіантах.

Критерії вибору:

 1. Простота обслуговування. Якщо немає витяжки, то необхідні матеріали і тканини, які легко прати і чистити.
 2. Стиль. Сільські лляні штори навряд чи впишуться в строгий хай-тек.
 3. Функціональність. Для сонячної сторони не підійдуть легкі декоративні варіанти.

Вибираючи шторки , слід враховувати розташування мийки, витяжки, печі, холодильника. На кухні краще розташовувати елементи, які легко чистити від кіптяви. Велику роль відіграють форма і розмір вікна, встановлена меблі.

Для маленької кухні відмінно підійдуть ледь помітні нитяні штори. Вони не будуть притягати до себе увагу і додадуть простору закінченість, не залишаючи віконні прорізи «голими».

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami70 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Як зробити своїми руками

Штори досить легко виготовити самостійно. Для цього не обов’язково бути досвідченою швачкою. Наприклад, сільські можна зробити без викрійки.

Що знадобиться для роботи:

 1. Швейна машинка. У моделі повинні бути спеціальна лапка для обметуванням петель і функція «зигзаг». Підійде і проста машина. Але тоді пошиття займе більше часу — деякі операції доводиться виконувати вручну.
 2. Лінійки. Необхідний косинець і кілька прямих різної довжини (20 см, 50 см, 1 м).
 3. Лекало. Для креслення заокруглених ділянок.
 4. Кравецький крейду або змилок.
 5. Сантиметрова стрічка.
 6. Гострі ножиці.
 7. Шпильки.
 8. Швейні голки для ручної роботи.
 9. Нитки.
 10. Розпорювач.
 11. Наперсток.
 12. Праска.
 13. Дошка для розкрою.

Навіть при мінімальних навичках в швейному справі можна зшити гарне виріб. Надалі, трохи «набивши руку, вже можна буде створювати більш складні варіанти.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami71 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Розрахунок кількості тканини

Щоб уникнути неприємних сюрпризів і не втратити гроші, необхідно для початку визначити кількість тканини на розкрій.

Для цього треба врахувати:

 • висоту виробу;
 • ширину кожної з фіранок;
 • кількість матеріалу для верхнього краю портьєри з урахуванням тасьми;
 • довжину штанги або рейки карниза;
 • раппорт малюнка.

Для штор немає єдиної формули розкрою. Спочатку розраховується витрата тканини на кожен окремий елемент. У сумі виходить метраж для конкретної моделі.

Слід звернути увагу на склад тканини. Наприклад, натуральний текстиль дає усадку після прання на 10 %. Для ламбрекену потрібно 1/5 або 1/6 частину від загальної довжини матеріалу.

zanaveski na kukhnyu: korotkie modeli dlya interera kukhni, rimskie i nityanye shtory, krasivye varianty oformleniya okon svoimi rukami72 Фіранки на кухню: короткі моделі для інтерєру кухні, римські і нитяні штори, красиві варіанти оформлення вікон своїми руками

Покрокова інструкція виготовлення

Для виготовлення асиметричних складних моделей краще скористатися готовими шаблонами, пропонованими в спеціалізованих виданнях.

Для початку необхідно зробити викрійку. Для цього підійдуть навіть старі шпалери. Потім перевести її на матеріал. Це робиться на дошці для розкрою або на підлозі. Викрійки обводяться крейдою. Додаються шви і припуски (2,5—3 см). Після можна приступати до роботи.

Робота по шиттю виконується за наступною схемою:

 1. Розкрій. Тканину розрізають по намічених лініях. Якщо шиються жабо або кокіль, то краще спочатку попрацювати на шматку непотрібної тканини.
 2. Підготовка декоративних елементів. Шнури, намистини, бахрома, тасьма. На лицьовій стороні тканини крейдою або милом акуратно відзначаються місця їх розташування.
 3. Зметування деталей. Нитками намічаються бічні краї і нижній край. Найзручніше деталі викрійки збирати на висить на стіні килимі.
 4. Підшити або обробка на оверлоці країв.
 5. Пришивання бахроми або тасьми.
 6. Проглаживание заготовок з вивороту, щоб не було складок.
 7. Сточування деталей на швейній машині.
 8. Видалення намітки.
 9. Розгладження деталей.
 10. Прикріплення зовнішніх декоративних елементів по заздалегідь нанесеною схемою.
 11. Готові штори можна вішати на вікно.

Досконально вивчивши послідовність виконання технологічних операцій при пошитті простих моделей, молода майстриня зможе зшити будь-які вироби.

Відео

З відео можна дізнатися, як зшити прості штори на кухню, не маючи досвіду.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради