Чому закривають (завішують) дзеркала, коли помирає людина – коли знімати покривала після похорону

З давнього часу прийнято закривати всі дзеркальні поверхні в будинку, де є померлий. Забобонні сприймають як дзеркало отакий портал – кордон між двома світами. Є ряд прикмет, які пояснюють, чому потрібно закрити в будинку всі дзеркала після смерті людини.

48047567e7022ad482f21a0db14e57f5 Чому закривають (завішують) дзеркала, коли помирає людина – коли знімати покривала після похорону

На похороні покладається закривати всі дзеркальні поверхні. Трактування забобонів таке:

 • Прийнято вважати, що після смерті людини її душа бродить по землі протягом 40 днів, а після відходить в інший світ і заспокоюється. Потрапивши в Задзеркаллі через незанавешенный предмет, вона вже не знайде дорогу назад.
 • Згідно з прикметами, Задзеркалля вважалося місцем проживання диявола. Якщо його не завішувати після смерті людини, темні сили можуть спробувати потягти за собою її душу. Це особливо актуально, якщо покійний за життя був світлим, позитивним і дуже доброю людиною.
 • За деякими версіями, родичі закривають дзеркала, так як душа може злякатися свого відображення. Це зумовлено думкою, що часто люди не розуміють і не приймають факту своєї смерті.
 • В незакритих своєчасно відображають поверхнях надалі можна побачити примар і привидів.

Старожили дають своє тлумачення прикмети. Завішують дзеркала, так як при веденні служби вони відображають хрест у зворотній проекції.

Зверніть увагу: в храмах і церквах немає предметів, в яких можна побачити відображення. Вважається, що така поверхня забирає всю благодать, а отже, молитва не матиме справжньої сили.

Деякі прикмети застерігають живих від користування дзеркалом в домі померлого. Згідно тлумаченням, це може викликати серйозні біди на баченого, аж до відходу з життя.

Не можна дивитися в дзеркало людям з нестійкою психікою і багатою уявою. Якщо подивитися спочатку на відображення небіжчика, а після безпосередньо на померлого, можна подумати, що він посміхається.

Більш приземлена точка зору свідчить, що, коли людина вмирає, його рідних немає часу і бажання на користування дзеркалом. Коли в хаті покійник, відображають поверхні закривають, щоб вони не привертали увагу.

9361d912ead0c81019734c9c226adacb Чому закривають (завішують) дзеркала, коли помирає людина – коли знімати покривала після похорону

Чим і як закривати

Щоб закрити всі дзеркальні поверхні в будинку покійного, слід використовувати щільну непрозору тканина. Кращим варіантом буде чорна матерія, однак, така знайдеться далеко не в кожному будинку.

Деколи їх закривають простирадлами або ковдрами. Допустимо використання скатертини і покривал.

Зазвичай процедуру занавешивания починають відразу після звістки про смерть. Якщо людина померла в лікарні від тривалої хвороби, можна знехтувати цією прикметою.

На скільки днів закривати

Тканину можна зняти після закінчення певного часу. Прикмети говорять про такі терміни:

 • Всі дзеркальні поверхні повинні бути закриті весь час, що небіжчик знаходиться в будинку. Причому слід накрити і телевізор, монітор комп’ютера. Тканину можна знімати після похорону, коли померлого вже не буде в приміщенні. Попередньо слід вимити кімнату, де стояла труна.
 • За іншими переказами термін, на який завішують дзеркала, не менше 9 днів. Після закінчення цього часу душа покидає наш світ, а святі ведуть її до Господа. Це означає, що можна дивитися на своє відображення без побоювання.
 • Старожили і особливо релігійні люди пропонують знімати покривала з дзеркал і поверхонь, що відбивають через 40 днів після смерті.
 • Точного часу не встановлює ні одне повір’я. Кожен дотримується найбільш близьке для себе тлумачення.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради