Прикмети про двері: стук або дзвінок, чому скрипить, що означає її відкрити

Дверний отвір здавна вважався межею між двома світами. Він поділяє зовнішній світ і рідний дім. Іноді двері вважалися проходом в потойбічну реальність. Тому виникло безліч забобонів, пов’язаних з захистом від бід і небажаного вторгнення. Є прикмети про стукіт у двері, коли нікого не виявляється за порогом, про дивних скрипи. Всі ці знаки багато розкажуть про майбутньому, якщо правильно їх тлумачити.

752decca2f685152ac87b4d25ddf300b Прикмети про двері: стук або дзвінок, чому скрипить, що означає її відкрити

Прикмети, пов’язані з дверима

Вхід в будинок — завжди важливе місце, яке визначає долю мешканців. Це в першу чергу стосується таких подій, як весілля, похорону та народження дитини. Відкрита навстіж двері допомагала душі померлого спокійно покинути цей світ, а душі новонародженого — потрапити до сім’ї. Причому треба відкривати всі в будинку — шафи, комоди і так далі.

Заборонялося голосно плескати стулкою, якщо тільки людина не збирався одружитися. Незаміжні дівчата завжди повинні замикати двері за собою, щоб майбутній чоловік зберігав вірність. А якщо молода людина, прийшовши на побачення, доторкнеться до косяка лівою рукою і лише потім постукає, то любов буде довгою і міцною.

Все, що знаходиться біля входу, теж має значення. Підкова, прибита зверху, принесе удачу. Шпильки, приколоті в непомітному місці, послужать захистом. Але якщо хтось інший залишив їх там, це ознака псування. Годинник поруч зі входом призведуть до непорозумінь і сварок, а з-за дзеркала навпроти отвору з дому витече позитивна енергія.

Двері, що відкривається сама собою, може символізувати і хороше, і погане. Можливо, в будинок проникла Смерть, і потрібно готуватися до похорону. Але таким же шляхом входить і удача, тому не варто відразу панікувати.

Трактування загадкового знака бувають наступними:

 • відчинилися перед людиною — до неприємного звістці;
 • якщо відкрилася двері були зачинені на замок, то незабаром доведеться переїжджати;
 • відкрилася вночі — така прикмета віщує смерть;
 • злетіла з петель — трапиться пожежа.

Якщо дверне полотно скрипить саме по собі, то хтось із мешканців скоро відправиться в дорогу. Але якщо таке сталося з новою стулкою, то варто чекати неприємностей. Крім того, скрипучі двері може означати, що по квартирі ходить домовик. Його можна задобрити яким-небудь ласощами.

Вхід в будинок потрібно правильно захищати від нечистої сили. З цієї причини не можна відкривати одночасно проходи всередині і зовні. Злі духи можуть проявляти себе і через стукіт, чутний, наприклад, вночі, коли нікого зовні немає. Для захисту читають молитви і хрестяться.

573d3be673a08d3ca659bbd7cdfb6e1c Прикмети про двері: стук або дзвінок, чому скрипить, що означає її відкрити

Що означає стук, дзвінок у двері

Прикмети попереджають, що злі сили можуть намагатися проникнути в будинок, змушують впустити їх. Тому іноді лунає звук, ніби хтось стукає зовні. Але, коли людина відкриває і намагається побачити стучащего, там нікого не відмовляється. Наші предки вважали, що таким чином нежить може спокійно перетнути кордон і принести лиха в сім’ю.

Тому, згідно приймете, не можна відкривати двері, якщо немає впевненості, що там хтось є. Краще прочитати молитву «Отче наш» і перехреститися. Навіть якщо потім знову будуть стукати або дзвонити, не можна наближатися до дверного отвору або навіть виходити в передпокій. Такі дії і страх можуть залучити біди і відкрити дорогу нечистій силі. Навіть якщо людина відімкнув двері, то молитву все одно треба прочитати, щоб прогнати непроханих гостей.

Негативні трактування

Чути, як стукають у двері, але не виявити нікого за порогом — погана прикмета. На сім’ю можуть обрушитися різні неприємності:

 • смерть когось із мешканців;
 • загибель домашнього вихованця;
 • розставання з коханою людиною;
 • хвороба;
 • зміни до гіршого;
 • розчарування;
 • проблеми на роботі.

Якщо людина чує три постукування або дзвінка, відкриває двері, а там нікого немає, то це напевно до смерті. Але в деяких випадках такий звук лунає вночі, коли хтось вже помер. Є повір’я, що це душа приходить прощатися з близькими людьми.

Дивний шум іноді з’являється за кілька тижнів до біди і все це час турбує мешканців. Бувають випадки, коли після смерті людини дзвінок згорає або ламається з-за впливу містичних сил.

Позитивні зміни

Іноді стукіт або дзвінок у двері — хороша прикмета. Наприклад, для дівчини це може означати швидку вагітність. Душа дитини приходить, щоб привітатися з батьками. Тоді замість страху майбутня мати буде відчувати натхнення, можливо, навіть зрозуміє, що вона вже носить під серцем дитя.

Дзвінок у двері, коли там нікого немає, означає переїзд або якісь позитивні зміни в житті. Якщо людина відчуває, що в його будинок і справді приходить щось приємне, то можна не боятися і відкривати. Тоді удача не затримається на порозі.

Враховуємо час доби

Прикмети майже завжди пов’язані з часом доби. Найгірше — почути нічний стукіт у двері, коли люди точно нікого не чекають. Не можна реагувати на такий шум. Швидше за все, це нечиста сила виманює мешканців. Потрійний стукіт у двері вночі — до смерті. Той, хто скоро покине цей світ, хоче попрощатися з рідними.

Якщо почулося, як стукають або дзвонять вранці, то варто чекати дрібних неприємностей та непорозумінь. Але мешканці легко з ними розберуться. Якщо подібне відбувається вдень, можливі серйозні проблеми і погані новини. Вечірній стукіт попереджає про фінансові втрати, злиднях, розорення.

Навіть якщо людина не вірить у прикмети, двері все одно залишається кордоном, грає велику роль в житті сім’ї. Знаки, які можна отримати з її допомогою, вказують як на біди, так і на зміни на краще. Якщо правильно розтлумачити їх, можна навіть відвести смерть від себе і близьких. У першу чергу це стосується ситуацій, коли лунає стукіт або дзвінок.

Як відвести біду

Перш ніж відкривати двері за дивні звуки, потрібно переконатися, що за нею хтось стоїть і що ця людина не несе небезпеки. Тим, хто все ж відкрив двері і нікого не виявив на порозі, радять обійти весь будинок з церковної свічкою. Особливу увагу приділяють входу в житло та іншим дверних отворів. Кути можна окропити святою водою.

Езотерики радять звертати увагу на дивні дрібниці, що відбуваються з дверима. Можливо, стукіт або скрип просто здалися, а, може бути, Всесвіт попереджає про небезпеку. Важливо концентруватися на позитивній трактуванні прийме, щоб не притягувати негатив. Для захисту від зла можна читати молитви, повісити над дверима оберіг або ікону.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради