Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Кухня давно перестала бути місцем, призначеним тільки для приготування їжі. В наш час вона успішно поєднує в собі функції їдальні і вітальні, але все так само залишається вразлива в плані виникнення сторонніх запахів і зайвих випарів.

Потреба в коректній роботі вентиляції тут особливо висока. Одним з варіантів вирішення цієї проблеми можна вважати установку на кухні рециркуляційної витяжки без воздуховода.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni480 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Особливості витяжки без воздуховода

Від роботи витяжки залежить свіжість і чистота повітря не тільки на кухні, але і у всьому будинку.

Існує два види цього пристрою:

 • проточні;
 • рециркуляційні.

Якщо установка проточного типу з якихось причин неможлива, вдаються до рециркуляційним моделей для очищення повітря.

Принцип дії

Витяжка традиційно розміщується над варильної поверхнею.

Проточні моделі виводять важке повітря в систему вентиляції будинку, звідки він потрапляє на вулицю. Виведений повітря замінюється свіжим, що надходять в кухню через вікно.

Принцип роботи рециркуляційної витяжки дещо інший. Вона не замінює, а очищає повітря в приміщенні. Забруднений повітряний потік втягується в пристрій і проходить систему фільтрації, після чого знову повертається в кімнату.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni481 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Переваги

Прийнято вважати, що проточна кухонна витяжка краще. Вона дійсно володіє більшою потужністю. Але і рециркуляційна модель також має ряд переваг.

Рециркуляційна витяжка:

 • не порушує роботу вентиляційної системи будинку;
 • видає менше шуму, ніж проточна;
 • легка в установці;
 • компактна, добре вписується в будь-який інтер’єр і може бути встановлена не тільки на кухні.

Крім того, пристрій рециркуляційного типу здатне працювати там, де проточна модель функціонувати не може.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni482 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Недоліки

Як і будь-яке інше пристрій, при певних умовах фільтраційні витяжки виявляють свої недоліки.

Мінуси такої витяжки:

 • не володіє потужністю проточною витяжки;
 • потребує регулярного чищення та заміни фільтрів, інакше ККД (коефіцієнт корисної дії) пристрої падає.

Фільтри можна замовити в більшості магазинів електротехніки.

Регулярний догляд необхідний усіх побутових приладів. І якщо навантаження на витяжку не настільки інтенсивна, то переваги рециркуляційної фільтрації переважують недоліки.

Види моделей

Проточні і рециркуляційні пристрої відрізняються один від одного не тільки принципом роботи, але й зовнішнім виглядом.

Проточні моделі являють собою досить громіздку конструкцію. Невеликі розміри та відсутність масивних вентиляційних труб електричної витяжки для кухні без воздуховода дають їй деяку свободу у варіантах дизайну і способу розміщення.

Існують два види рециркуляційних моделей:

 • плоска;
 • вбудована.

Вибір моделі залежить від розмірів і дизайну приміщення, а також від особистих переваг і фінансових можливостей.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni483 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Плоска

Плоскі витяжки завдяки своїм невеликим розмірам легко кріпляться над варильної поверхнею.

За способом кріплення вони бувають:

 1. Горизонтальні. Це найбільш поширений варіант. Пристосування розташовується паралельно поверхні плити.
 2. Вертикальні. Кріпляться вертикально по відношенню до варильної поверхні. Мають більш привабливий сучасний вигляд. Зручні для великих кухонь. Але і коштують дорожче.

Крім того, існує безліч дизайнерських варіантів фільтраційних витяжок. В тому числі, круглі витяжки для кухні, які часто розміщуються над варильною поверхнею, розташованої на острові (робочій зоні).

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni484 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Вбудована

Пристрій такого виду закривається корпусом навісної шафи або спеціальною панеллю. Її присутність не кидається в очі і не навантажує інтер’єр додатковими деталями.

Для економії простору створені компактні телескопічні витяжки. Екран цих пристосувань висувається по мірі необхідності. У вимкненому стані він засунутий і практично не видно.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni485 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Критерії вибору

Перед тим як зважитися на придбання моделі рециркуляційного типу, потрібно добре зважити всі «за і проти».

Таку систему фільтрації має сенс встановлювати, якщо:

 1. Слабка, засмічена вентиляційна система не може забезпечити відведення забрудненого повітря через проточну витяжку.
 2. Якщо навантаження на пристрій не настільки інтенсивна. І немає сенсу в потужному обладнанні.
 3. Якщо плита знаходиться далеко від вентиляційної шахти і немає можливості провести необхідні комунікації для відводу повітря.
 4. Якщо з якихось причин не варто порушувати природний повітрообмін в квартирі. Зазвичай в проточній моделі заслінка перекриває повітропровід, відкрита тільки тоді, коли витяжка включена. У вимкненому стані вентиляція не функціонує.
 5. Якщо комунікації для відведення повітря не вписуються в інтер’єр приміщення.

Присутність острови або півострова з варильною панеллю в інтер’єрі кухні робить фільтраційну модель більш кращою. Вона компактна, функціональна і не порушить стилістики інтер’єру.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni486 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Потужність

Зупинившись на рециркуляційному тип пристрою, необхідно пам’ятати, що ці пристосування не відрізняються великою потужністю. Вибирати їх треба, виходячи з площі приміщення, інакше техніка може не впоратися зі своїми обов’язками.

Для визначення потужності витяжки площа приміщення множать на його висоту і на 12 — стільки разів повинен оновлюватися повітря в кімнаті протягом години при нормально працюючій фільтрації.

Наприклад:

 • S = 12 кв. м;
 • H = 2,5 м;
 • Тоді, 12 ? 2,5 ? 12 = 360 куб. м на годину.

Таким чином, для кухні площею 12 кв. м треба підбирати рециркуляційний модуль з продуктивністю не менше 360 куб. м на годину.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni487 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Фільтри

Конструкція фільтраційної витяжки не відрізняється складністю.

Як правило, вона складається з:

 • двигуна і вентилятора, завдяки яким здійснюється забір повітря;
 • фільтрів, проходячи крізь які повітря піддається очищенню;
 • корпусних панелі з системою кнопок включення і вимикання того чи іншого режиму і пристрою в цілому.

Особливу роль тут відіграють фільтри.

Потрапляючи в систему, повітря проходить через два ступеня очищення:

 • жировловлювач;
 • вугільний фільтр.

На жироуловителе осідають не тільки жирні випаровування, але і кіптява з частинками пилу. Він являє собою алюмінієву або сталеву сітку багаторазового використання. Періодично її необхідно промивати з допомогою абразивних чистячих засобів. Також для цієї ступені очищення випускають одноразові фільтри з паперу або флізеліну.

У вугільному фільтрі повітря очищається від запахів і більш дрібних частинок, з якими не впорався жировловлювач. Фільтр являє собою пристосування касетного типу, що містить активоване вугілля, як відповідник для тонкого очищення повітря.

Заміну вугільного фільтра необхідно робити раз в 3-6 місяців залежно від інтенсивності використання пристрою. Термін придатності зазвичай вказаний в інструкції. Старі фільтри не тільки марні, але і знижують продуктивність пристрою.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni488 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Матеріал поверхні корпусу

Матеріал корпусу — один з факторів, що впливають на ціну.

Найчастіше при виготовленні використовується:

 1. Метал. Основний корпус може бути виготовлений з недорогого сплаву в бюджетних моделях і нержавіючої сталі в моделях більшої вартості.
 2. Скло. Гарний матеріал. В основному використовується для вертикальних моделей. Такі пристрої коштують значно дорожче за рахунок незвичайного дизайну.

Не можна забувати стежити за чистотою поверхні витяжки. Корпус із скла — найбільш примхливий в цьому плані. На ньому видно всі бризки і патьоки. При виборі засобів догляду краще дотримуватися рекомендацій виробників.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni489 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Додаткові функції

Вибираючи рециркуляційну модель, необхідно звернути особливу увагу на зручність управління пристроєм.

Управління може бути:

 1. Механічним. В основному таке управління зустрічається в бюджетних моделях. Включення і виключення, а також вибір режиму роботи здійснюється за допомогою натискання кнопок, розташованих на корпусі. Найчастіше це регулювання потужності роботи.
 2. Електронним. Дорогі моделі можуть бути оснащені сенсорним або дистанційним керуванням. Дані про стан пристрою виводяться на дисплей або панель з індикаторами, що сигналізують про включення тієї чи іншої функції. Управління можна здійснювати за допомогою пульта. Крім основних функцій у програмі закладені додаткові.

Додаткові опції роблять управління роботою техніки ще більш зручним та зрозумілим.

Додаткові опції:

 1. Індикатор стану фільтра сигналізує про необхідність заміни або чищення деталі.
 2. Таймер дозволяє налаштувати включення і виключення в певний час.
 3. Підсвічування зустрічається як в бюджетних, так і в дорогих моделях. Ця зручна функція створює додаткове джерело світла, який досить добре висвітлює робочий простір плити і захоплює прилеглу зону.

Навіть недорогі моделі володіють всіма необхідними можливостями, щоб можна було підібрати оптимальний режим роботи пристрою під конкретні умови експлуатації.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni490 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Популярні марки

Сьогодні великі магазини побутової техніки пропонують величезний вибір рециркуляційних витяжок виробництва відомих брендів. Функції і потужність цих пристроїв варіюються в залежності від моделі і марки виробника так само, як і ціни на них.

Bosch

Німецька фірма, відома своєю якістю, користується великою популярністю на вітчизняному ринку.

Bosch DFR067E51 являє собою вбудований модуль з наступними характеристиками:

 • продуктивність — 730 куб. м на годину;
 • споживана потужність — 146 Вт;
 • рівень шуму — 54 дБ;
 • два двигуна;
 • три швидкості;
 • висувна конструкція;
 • вид управління — сенсор;
 • дисплей;
 • індикатор забруднення фільтру;
 • світлодіодне підсвічування;
 • матеріал корпусу — метал.

Ціна: 34 999 руб. на сайті інтернет-магазину DNS.

 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

DeLonghi

Італійська фірма добре відома надійністю своєї продукції.

Модель DeLonghi KT-T 90BF являє собою вертикальну систему, яку відрізняє:

 • продуктивність — 1000 куб. м на годину;
 • рівень шуму — 56 дБ;
 • один двигун;
 • три швидкості;
 • вертикальна конструкція;
 • вид управління — сенсор;
 • дисплей;
 • таймер;
 • світлодіодне підсвічування;
 • матеріал корпусу — скло.

Ціна: 19 999 руб. на сайті інтернет-магазину DNS.

Electrolux

Шведська компанія, провідний виробник побутової техніки.

Electrolux EFT 535 X плоска витяжка з наступними показниками:

 • продуктивність — 710 куб. м на годину;
 • споживана потужність — 237 Вт;
 • рівень шуму — 69 дБ;
 • один двигун;
 • чотири швидкості;
 • вбудована конструкція;
 • вид управління — повзунковий механізм;
 • галогенна підсвічування;
 • матеріал корпусу — метал.

Ціна: 14 999 руб. на сайті інтернет-магазину DNS.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni492 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Samsung

Популярна південнокорейська компанія. Її продукція виділяється доступними цінами і якістю.

Samsung HDC6145BX має наступні технічні характеристики:

 • продуктивність — 400 куб. м на годину;
 • споживана потужність — 150 Вт;
 • рівень шуму — 62 дБ;
 • один двигун;
 • три швидкості;
 • вид управління — кнопки;
 • галогенна підсвічування;
 • матеріал корпусу — метал.

Ціна: 8 999 руб. на сайті інтернет-магазину DNS.

Всі пристрої обрані з одного каталогу магазину невипадково. Це дозволяє порівняти технічні характеристики різних моделей відомих фірм, зіставити ціни на них і ознайомитися з коментарями покупців, що також важливо.

Для повноти картини цей перелік можна доповнити бюджетними витяжками з хорошими відгуками.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni493 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Gefest

Популярний білоруський виробник, добре зарекомендував себе на російському ринку.

Модель BO 2501 відрізняється наступними показниками:

 • продуктивність — 300 куб. м на годину;
 • споживана потужність — 120 Вт;
 • рівень шуму — 65 дБ;
 • один двигун;
 • три швидкості;
 • плоска конструкція;
 • вид управління — кнопки;
 • тип освітлення лампа розжарювання;
 • матеріал корпусу — метал.

Ціна: 3 750 руб. на сайті інтернет-магазину DNS.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni494 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Shindo

Китайська фірма, яка спеціалізується на виробництві витяжок для кухні.

Shindo ITEA 60 W являє собою плоску конструкцію, яку відрізняє:

 • продуктивність — 350 куб. м на годину;
 • споживана потужність — 80 Вт;
 • рівень шуму — 42 дБ;
 • один двигун;
 • три швидкості;
 • плоска конструкція;
 • вид управління — кнопки;
 • тип освітлення лампа розжарювання;
 • матеріал корпусу — метал.

Ціна: 2 899 руб. на сайті інтернет-магазину DNS.

Виходячи з розглянутих прикладів, можна зробити висновок, що на ринку присутня продукт досить хорошої якості різних цінових категорій і технічних можливостей.

При виборі слід звернути увагу на ключові показники:

 • продуктивність пристрою;
 • споживану потужність;
 • рівень шуму.

Решта залежить від особистих уподобань та фінансових можливостей покупця.

vytyazhka na kukhnyu bez vozdukhovoda: plyusy i minusy ustanovki recirkulyacionnojj sistemy, populyarnye modeli ustrojjstv dlya kukhni495 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Рекомендації по догляду

Догляд за витяжкою передбачає, в основному, контроль стану системи фільтрів.

Він включає:

 • періодичну зміну одноразових паперових фільтрів першого ступеня фільтрації або очищення багаторазових металевих жировловлювачів;
 • своєчасну заміну вугільних фільтрів, від яких залежить тонка очищення повітряного потоку.

Інструкція з експлуатації додається до кожного пристрою. Засоби, рекомендовані до застосування по догляду за технікою, є в будь-якому магазині побутової хімії.

 Витяжка на кухню без воздуховода: плюси і мінуси установки рециркуляційної системи, популярні моделі пристроїв для кухні

Відео

У сюжеті дані рекомендації з вибору витяжок для кухні.

Відео демонструє процес монтажу вбудованої рециркуляційної витяжки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради