Кам’яна квітка: повний опис та рекомендації з вирощування томата

Думки садівників про Кам’яну квітку часто абсолютно протилежні. Одні стверджують, що цей томат можна вирощувати на балконі, інші дивуються, пригадуючи середню висоту стебел – не менше 70 див. Як же так виходить, що досвідчені городники не можуть прийти до згоди? Справа в тому, що видів рослин дійсно 2, і настав час ознайомитися з докладним описом кожного.

kamennyjj cvetok: polnoe opisanie i rekomendacii po vyrashhivaniyu tomata5 Камяна квітка: повний опис та рекомендації з вирощування томата

Опис сорту

Відразу уникнути плутанини при виборі легко, орієнтуючись на маркування F1. Її наявність говорить про те, що томат гібридний.

Загальна характеристика томату Кам’яна квітка F1:

 • плоди не більш 10-12 г, форма може дещо змінюватися в залежності від способу вирощування: вуличні примірники більше і тому приминаються, втрачаючи обриси ідеального кола;
 • висота кущів до 40 см;
 • облистяність середня, листя невеликі, темного відтінку;
 • зав’язь кистьова, в кожній до 8 помідорів.

Рада. Якщо зорієнтуватися між маркуванням складно, допоможе опис томата на упаковці з насінням. До назви гібрида часто додається уточнення «черрі».

Відрізнити два виду на грядці ще простіше: для сорту Кам’яна квітка характерний більш високий зріст, плоди значно більше – в середньому 250 г, але зустрічаються й «гіганти» з 600 р. Знавці городнього мистецтва здатні вгадати гібрид і за смаком – карликовий томат солодше.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий Детер-минантный Універсальний Для відкритого грунту або теплиць 10-12 1,6-2 Червоний Круглі, забарвлення рівномірні, м’якоть щільна. Смак без кислоти. 2 насіннєві камери.

Переваги і недоліки, відгуки

Переваги:

 • Декоративність. Для тих хто облаштовує з грядки, томати можуть навіть частково замінити квіти.
 • Транспортабельність хороша, як і лежкість, що дозволяє вирощувати овочі про запас, для сім’ї або навіть в промислових масштабах.
 • Щільна шкірка і м’якоть уберігають томати від розтріскувань, що радує любителів консервованих страв.
 • Дозрілі помідори не схильні опадати, навпаки, міцно сидять на кистях ще 3 тижні. Тому якщо навідуватися на ділянку виходить рідко, варто придивитися до гібриду.
 • Врожайність компенсує невеликий розмір плодів. Томати допустимо садити з щільністю 8 кущів на м2, обсяг збору у цьому випадку досягає 10 кг.
 • Стійкість до хвороб, в тому числі фітофтори, обумовлена раннім дозріванням. Рекомендуємо вам дізнатися більше про хвороби томатів з цієї статті.
 • Недоліків у томата не виявлено, гібрид легко підлаштовується під умови вирощування і щедро обдаровує солодкими соковитими помідорами.

  Відгуки:

 • Балконний урожай виходить не менш смачним, ніж помідори з звичайної вуличної грядки. Запашні і надзвичайно солодкі томати. В домашніх умовах пагонів менше. Кущ формувати не потрібно (Микола, Московська обл.).
 • Компактні рослини можна висаджувати в саду вздовж доріжок. Спіють швидко, збір врожаю не створює перешкоди сусіднім грядках (Тетяна, Куровское).
 • Смачні та солодкі плоди, врожай з мінімальними витратами сил на догляд. Ростуть вдома в горщиках, підв’язувати не потрібно (Ірина, Бендери).
 • kamennyjj cvetok: polnoe opisanie i rekomendacii po vyrashhivaniyu tomata6 Камяна квітка: повний опис та рекомендації з вирощування томата

  Особливості агротехніки

  Перш за все слід визначитися з кращим способом розведення. Для томата підійде як відкритий грунт, так і підвіконня в будинку. Добре ростуть кущі в теплицях.

  Увага! Який би спосіб не був обраний, садити насіння відразу на ділянці не варто, краще розсадний етап, він забезпечить багатий урожай.

  Крім загальних рекомендацій, таких як полив і підживлення, є кілька особливостей догляду, характерних тільки для даного гібрида:

 • Томат може плодоносити взимку, за умови вирощування в будинку і забезпечення достатньої кількості світла. Оскільки зимове сонце не впорається, знадобляться лампи.
 • Горщики для кущиків слід вибирати невеликі, достатньо 5 л. Важливо простежити за додаванням дренажу на дно.
 • Пасинкувати кущі не потрібно, рослина формується самостійно. По завершенні збирання врожаю часто утворюються бічні пагони. Видаляти не варто, навпаки, якщо вибрати кілька міцний і обрізати основний стебло до їх рівня, скоро на молодих ветвлениях почнуть зав’язуватися помідори. Повторний урожай не відрізняється від першого ні смаком, ні зовнішнім виглядом.
 • Слідуючи нечисленним рекомендацій, навіть недосвідчений садівник зможе порадувати сім’ю солодкими томатами.

  Помідори черрі: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради