Як і чим удобрювати огірки. Особливості підживлення рослин у відкритому грунті

Багато овочі максимально продуктивні тільки при наявності грамотно спланованої системи підживлень. Не виняток і огірки. Рослина доволі примхлива. Щоб отримати хороший врожай на відкритій грядці, мало дотримуватися правильної агротехніки. Ще до посадки дачникові важливо знати, чим і як він буде удобрювати грунт і молоду зелень. Варіанти: органіка, мінеральні суміші та інші види підгодівлі. Їх застосовують як окремо, так і разом у різних комбінаціях.

kak i chem udobryat ogurcy osobennosti podkormki rastenijj v otkrytom grunte8 Як і чим удобрювати огірки. Особливості підживлення рослин у відкритому грунті

Що потрібно знати перед початком робіт

Навіть початківець садівник розуміє: не всі грунти однакові. Одні за складом більше підходять огіркам, інші — менше. Чим нижче поживність грунту, тим більше потрібно попрацювати і ретельніше спланувати порційне внесення добрив. Такі заходи допоможуть:

 • зменшити ризик зниження врожайності огіркових кущів з-за несприятливих факторів погоди;
 • прискорити розвиток рослини і наблизити початок плодоношення;
 • підвищити врожайність, максимально розкрити потенціал кожного конкретного сорту;
 • продовжити час плодоношення;
 • вплинути на дегустаційні властивості плодів.

Увага! У відкритому грунті важливо знизити сприйнятливість рослин до погодних примх. Ще такі огірки більше ніж тепличні схильні до атак збудників хвороб. Коректна програма підживлень зміцнює вроджену імунну стійкість.

Відразу визначитеся з місцем для посадки. Огіркової культурі потрібна тепла, освітлена і захищена від протягу грядка. Добре, якщо на цій ділянці землі в минулому сезоні росли томати, бобові, картопля чи кукурудза. Небажані попередники для культури — кабачки і самі ж огірки. Про правила сівозміни при посадці огірків читайте в цій статті.

kak i chem udobryat ogurcy osobennosti podkormki rastenijj v otkrytom grunte9 Як і чим удобрювати огірки. Особливості підживлення рослин у відкритому грунті

Роботи на присадибній ділянці починайте з підготовки грунту. Краще, якщо зробите це ще восени. Внесіть під перекопування свіжий гній, компост або перегній. Рекомендована доза — 5 кг/кв. м. Додатково удобрити землю калій – і фосфорсодержащими препаратами. Наприклад, калійної сіллю (10-25 г/кв. м в залежності від поживності грунту) і суперфосфатом (15-30 г/кв. м).

Рада. Альтернатива — харчові відходи: шкаралупа, очищення картоплі, шкірка овочів і фруктів. Прикопайте це багатство в траншею прямо на майбутній грядці. Накрийте утеплюючим матеріалом і чекайте весни.

Органічні добрива для огіркової грядки

Починати підгодівлю слід з органіки. Азот — хороша основа для інтенсивного розвитку огірків. Вибирайте будь-яке органічне добриво або їх поєднання і поливайте грядку раз в 1,5-2 тижнів. Удобрювати зелень свіжим гноєм не можна. А ось розклався як раз і володіє достатньою кількістю чистого безпечного азоту. Також в ньому є калій, фосфор, кальцій, магній та інші важливі елементи.

Найефективніша підживлення огірків на основі коров’ячого гною — настій коров’яку. Він дуже важливий після посадки, на початковому етапі життя паростка у грунті відкритого типу. Спосіб приготування:

 • змішайте в глибокій ємності воду і гній в пропорції 5:1;
 • перемішайте;
 • накрийте кришкою і залиште настоюватися 2 тиж.;
 • додайте до отриманого обсягу концентрату 250 г (1 ст.) деревної золи.

Рада. Перед застосуванням на грядці розбавте коров’як звичайною водою в співвідношенні 1:10. Увечері поливайте рідиною кожна рослина під корінь. Дозування — 1 л на кущик.

Для приготування підживлення використовують і пташиний послід. У ньому багато азоту. Практика показує: внесення такого добрива під час утворення зав’язей на огудині зменшує ймовірність формування пустоцветов. Варіанти приготування:

kak i chem udobryat ogurcy osobennosti podkormki rastenijj v otkrytom grunte10 Як і чим удобрювати огірки. Особливості підживлення рослин у відкритому грунті

 • Підсушити на вулиці. Вносити під кущі сухим.
 • Розвести водою в частці 1:20. Настоювати не менше 10 днів. Перед внесенням розвести водою до чайного відтінку. Вносити у звичайній для поливу дозуванні.
 • Увага! Не можна використовувати для підживлення огірків кінський гній. Це призведе до накопичення в зеленцях нітратів.

  Ще одне органічне добриво — трав’яний настій. Нарвете і подрібніть кропиву, інші лугові трави. Залийте водою 2:1. Настоюйте 5 днів. Перед поливом розведіть водою до світло-коричневого відтінку.

  Мінеральні добрива для культури

  Городники вибирають між різноманітністю фабричних мінеральних добрив і самостійним приготуванням подібної підживлення. Перші мінерали знадобляться огіркам для згладжування стресу після початку вирощування на постійній грядці. Відразу після пересадки удобрити огіркову розсаду Акварином, Кемирой Універсал (згідно інструкції) або нітрофоскою (30 г/кв. м). Через 5-6 днів полийте землю розчином марганцівки рожевого кольору.

  2-3 рази протягом сезону огірки поливають комплексом калію, натрію і фосфору. Наприклад, Агрікола 5 (потрібно 4 л приготованого по інструкції розчину на 1 кв. м). Також для підживлення огірків у відкритому грунті використовують комплексні препарати Біо-майстер, Цеовит Огірки, Фертика-Люкс, Топерс.

  Рецепт саморобного добрива для огіркової плантації:

 • Змішайте сечовину (20 г), суперфосфат (10 г), сульфат калію (7 м). Сечовину можна замінити 7 г аміачної селітри.
 • Перед використанням розчиніть концентрат у 10 л води. Поливайте огірки під корінь.
 • У період масового утворення зав’язей та активного росту плодів рекомендується підгодовувати кущі розчином сечовини. Для цього у відро води слід додати 50 г речовини. Перед внесенням мінеральних добрив поливають огірки.
 • Підгодівлю додають під корінь у вечірні години.
 • Позакореневі добрива огіркової грядки

  Чергування кореневих підживлень огірків з позакореневим допоможе підняти продуктивність до максимального рівня. Листя теж синтезують отримані поживні речовини. Ефект від такої процедури проявляється вже через пару днів. Таким способом можна швидко виправити помилки в агротехніці або відновити огірки після стресової ситуації (похолодання, посуха тощо). Процедуру рекомендують проводити 1 раз в 2 тижні. або безпосередньо після дії негативних факторів.

  kak i chem udobryat ogurcy osobennosti podkormki rastenijj v otkrytom grunte11 Як і чим удобрювати огірки. Особливості підживлення рослин у відкритому грунті

  Для позакореневих підживлень огірків використовуйте ті самі рідкі препарати та суміші, що і для кореневих. Тільки зменшити концентрацію в 2 рази. В цьому випадку не потрібно змішувати різні добрива. Обприскуйте ними огірки окремо, в залежності від потреби культури. Працюйте тільки ввечері, в тиху, безвітряну погоду.

  Приклади розрахунку на 1 відро води:

  • сечовина — 12-15, 30 або 40 г: для першої підгодівлі візьміть максимальну дозу, для 2-ї — середню, для 3-ої — найменшу;
  • сірчанокислий калій — 100 г;
  • суперфосфат — 200 г;
  • аміачна селітра — 20 г;
  • хлористий калій — 45-50 р.

  Рада. Під час цвітіння огірків корисно використовувати мідний купорос (1 г на 5 л води). Він скорочує число пустоцветов.

  Нетрадиційні способи добрива

  Огірки добре відгукуються на дріжджові добрива. Способи приготування:

 • Розколотіть сухі дріжджі (10-12 г) у теплій воді (5 л). Додайте півсклянки цукру. Накрийте і залиште в теплі на тиждень. Розведіть концентрат у пропорції 1 склянка на 1 відро води. Поливайте за 1 л під кущ огірків.
 • Змішайте таку ж кількість дріжджів з аскорбіновою кислотою (2 р). Розколотіть в 5 л теплої води. Наполягайте 5-7 днів. Вносьте, як у попередньому рецепті.
 • Свіжі пресовані дріжджі (1,5 кг) вручну подрібніть в зручній посуді і змішайте з 1 ст. цукру. Залийте 10 л теплої води. Перемішайте і залиште настоюватися на 1 тиж. Перед застосуванням розведіть забродившую рідину водою в пропорції 1:5. Поливайте по 0,5 л під кущ.
 • Поради щодо внесення універсальні для всіх дріжджових підживлення огірків:

  • першу процедуру проведіть ще на етапі розсади, відразу після пікіровки;
  • другу — на початку цвітіння огірків;
  • третю — після закінчення першої хвилі дозрівання плодів.

  Увага! Дріжджові суміші краще використовувати відразу після приготування. Концентрати зберігаються не довше 3-х діб.

  Інші народні способи підживлення огірків:

 • Деревна зола. Містить багатий набір речовин, крім азоту і хлору. За сезон бажано удобрити грядку з огірками 4-6 разів з періодичністю 1 раз у 2 тиж. Використовуйте рідкий настій або золу в сухому вигляді.
 • Медова підживлення. Розчиніть 1 ст. л. меду на 1 л води, обприскати листя на початку цвітіння огірків. Це приверне бджіл для запилення.
 • Важливо захистити огірки від дії негативних факторів навколишнього середовища. Стати міцнішою і продуктивніше рослинам допоможе грамотна підживлення.

  Як підгодувати огірки: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради