Чим відіпрати обліпихова олія: магазинні засоби

Олія з плодів обліпихи часто використовується в якості лікарського засобу. Однак воно залишає жирні плями. Як відіпрати обліпихова олія багато людей не знають. Яким би акуратним ні була людина, шанс поставити пляму і зіпсувати одяг все одно залишається. Тому існують методи, що дозволяють позбутися від жирних слідів.

3ff33c291c73c8a523ee3ac18b64c247 Чим відіпрати обліпихова олія: магазинні засоби

Магазинні засоби

Оскільки масло — це жир, доцільно використовувати в першу чергу засіб для миття посуду. Невелику кількість миючого наливають на пляму зовні і з вивороту речі і розтирають рукою до появи піни. Щоб прискорити процес використовують щітку, наприклад, стару зубну. Ця процедура дозволяється тільки для таких тканин, як льон, бавовна, які використовують для виготовлення постільної білизни. Однак не підходить для шовку. Після цього, засіб залишають на 2 години і перуть в машинці. Із засобів побутової хімії допомагають плямовивідники, які наносять на пляму безпосередньо за 10-15 хвилин до машинного прання. До них відноситься Sarma, Dr. Beckmann, Clean&White, Vanish та інші. Замість них дозволяється використання господарського мила.

Якщо випробувані засоби виявилися безрезультатними, дозволяється використовувати кисневі і хлорвмісні відбілювачі. Більшість з перших плямовивідників не дають помітного результату, крім Astonish Oxi Active і спрею від Amway, але вони іноді вимагають повторного нанесення. Хлорвмісні засоби не можна використовувати на легких, тонких матеріалах. Відомий відбілювач цього типу — «Білизна».

Перед нанесенням будь-якого засобу на пляму необхідно перевірити його дію на маленькому, непомітній ділянці. Якщо структура тканини не змінилася можна приступати до обробки.

Як відіпрати свіжа пляма?

38fe4fd173e848b2c01f6615c6f9539b Чим відіпрати обліпихова олія: магазинні засобиВода високої температури — перший помічник при очищенні від масла.

Якщо масло ще не встигла засохнути і въесться в тканину, видалити його простіше. Перший засіб, яке здатне перешкодити засихання — це окріп. Забруднену ділянку підставляють під струмінь води або, розклавши у ванні, обережно поливають з ємності. Продовжують виконувати дії до тих пір, поки жир не зійде і колір не стане світліше. Якщо одяг вже забруднена, а часу на прання немає, пляма посипають тальком, крохмалем або содою, ретельно втирають в тканину і залишають. Сипучі продукти вбирають в себе жир, і при наступному пранні пляма сходить швидше. Існує ще один спосіб. Обробити річ сумішшю нашатирю і скипидару в співвідношенні 1:1 і залишити на півгодини, після чого попрати в машинці.

Видалення старих забруднень

Відіпрати пляму від обліпихової олії з одягу, яка пролежала вже тривалий час — завдання складне, але здійсненне. У цій ситуації на допомогу приходять такі розчинники:

  • бензин;
  • ацетон;
  • гас;
  • перекис водню;
  • оцет;
  • нашатирний спирт;
  • уайт-спірит.

За допомогою ватного диска їх наносять на пляму і після півгодини піддають машинному пранні. Іноді потрібно прополоскати річ кілька разів, щоб прибрати різкий запах. Допомогти в позбавленні жирного плями і залишився після нього жовтого пігменту допоможе суміш, у складі якої є соняшникова олія. Воно здатне увібрати жовтий колір. Засіб також входить масло, сухий порошок і відбілювач. Кожного інгредієнта слід узяти по 100 р. Розмішується з 10 літрами гарячої води і отриманий розчин на 10-12 годин занурюють забруднений річ. Після закінчення цього часу необхідно кілька раз випрати її в машинці, але без використання засобів для виведення плям.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради