У немовляти суха шкіра: причина і діагностика

Часто молоді батьки турбуються, помічаючи у свого малюка сухість шкіри. Щічки, шкіра голови, п’яти чи маленькі сіднички – цей прояв може виникнути на будь-якій ділянці тіла. Чому у малюка починає лущитися шкіра? Суха шкіра у немовлят* – що це: захворювання чи нормальне явище? Сьогодні поговоримо про причини сухості шкіри.

u nemovlyaty suha shkira У немовляти суха шкіра: причина і діагностика
У немовляти суха шкіра

Симптоми сухої шкіри у новонародженого

Коли йдеться про здоров’я дитини, то у будь-якій ситуації, яка викликає сумнів, краще звертатися за консультацією до лікаря. Сухість шкіри у немовляти – не виняток.

Симптоми сухості шкірних покривів у малюка, при яких краще проконсультуватися з фахівцем:

  • Лушпиння у вигляді дрібних сріблястих лусочок не зникає протягом 5-7 днів, посилюється;
  • Лушпиння нерівномірне, на тілі немовляти є кілька ділянок, де воно особливо сильне;
  • З’явилися яскраво-рожеві плями, дрібні крапки, пухирі;
  • Турбує свербіж.

Суха шкіра на обличчі новонародженого

На обличчі та шиї у новонародженого сухість стає помітною швидше, ніж на інших ділянках тіла. Перший симптом – легке почервоніння на щічках, яке швидко переходить у лущення. Спровокувати сухість шкіри у новонародженого на обличчі можуть сухе повітря в кімнаті, несприятливі погодні фактори.

Суха шкіра на ногах та руках у новонародженого

Лущення, сухі плями на руках і ногах новонародженого можуть виникнути в місцях зіткнення тіла з одягом. Якщо одяг зроблений із синтетичного матеріалу або занадто грубий, можуть виникнути подразнення та сухість. У деяких випадках суха шкіра у новонародженого – наслідок використання неправильно підібраних засобів для купання та догляду. Не до кінця злагоджена робота потових залоз у новонародженого також може бути наслідком лущення шкіри на долонях, ліктьових та колінних згинах. Додатково посилювати сухість шкіри може зневоднене, тепле повітря у приміщенні, де дитина проводить багато часу.

Діагностика

Щоб виявити причину появи сухих ділянок шкіри у немовляти, необхідно звернутися до лікаря — педіатра або дерматолога. Він проведе огляд, запитає про догляд за шкірою, умови, проаналізує раціон мами, що годує. За потреби лікар призначить аналізи.

Під час купання чи перевдягання можна легко помітити зміни. Якщо з’явилися ділянки, що відрізняються за кольором, шкіра стала більш щільною та шорсткою, не тягніть та зверніться за консультацією.

*За даним посиланням ви перейдете на вебсайт www.bepanthen.ua де, зокрема, міститься реклама лікарського засобу Бепантен. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради