Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Вже не за горами пора посадки картоплі. Щоб урожай вийшов дійсно багатим і родючим, готуватися до посадки потрібно вже зараз. В Росії картопля – це другий продукт на столі після хліба.

Саме тому кожен, у кого є дача або будинок в селі, прагнути вирощувати цей овоч самостійно. При посадці велике значення мають добрива.

1ac82b1331d42febac1cf637cfbfdbc3 Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

З їх допомогою можна добитися хорошого врожаю, тому не варто нехтувати вибором якісного добрива.

Навесні у нас багато роботи, ми висаджуємо на розсаду огірки, перці, помідори, баклажани. Важливо знати всі тонкощі вирощування та удобрення грунту. Також важливо знати як і коли садити помідори за місячним календарем у 2019 році. Але в цій статті ми детально поговоримо про картоплю.

Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Більшість овочів в період активного росту необхідно підживлювати добривами. Картопля ж не вимагає цього в період свого зростання.

Як стверджують городники, під час росту картоплі, підсипати добрива безглуздо, так як ефекту від цього не буде. Але в момент посадки добриво необхідно, щоб овоч отримав всі необхідні речовини.

75c3547d1ba82269798a36198a613979 Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Підбираючи добриво, потрібно враховувати багато нюансів. Так, важливо, щоб у грунту не було дефіциту органічних і мінеральних елементах.

Тому їх потрібно постаратися поєднати, але так, щоб і надлишку не було. Від зайвої кількості органіки в овочі будуть порожнечі.

Також при покупці добрива потрібно добре вивчити інструкцію. Дотримання точного дозування і пропорцій – це головна запорука родючого врожаю. В іншому випадку можна домогтися зворотного ефекту.

При посадці картоплі в лунку в якості підгодівлі городники часто використовують золу або гній (нерідко його замінюють компостом). Багато садівники вважають правильним рішенням користуватися виключно натуральними добривами.

cd01247be2ed1e090356b6c3fcb874db Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Однак зараз можна придбати готові підгодівлі практично в будь-яких магазинах. Як правило, у них є інструкція з точними пропорціями, що значно спрощує процес посадки. Таку підгодівлю потрібно буде лише розбавити необхідною кількістю води, як це вказується в інструкції.

Таким чином, підгодівля може бути органічної, мінеральної або змішаною. Але краще всього користуватися саме змішаним видом добрив, де будуть поєднуватися і органічні елементи і мінеральні речовини.

З комплексних добрив непоганими вважаються наступні:

  • «Гуми-Омі». Універсальна підживлення з натрієм, фосфором, калієм, азотом і солі гумінових кислот, які є основною складовою даного виду добрива.

09d6253f4249c694a5da3ded556ed0e8 Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

  • «КомплеМетКартофель». У його складі є фосфор і калій, а також інші корисні елементи. Являє собою підгодівлю в рідкому вигляді. Рекомендується використовувати, щоб поліпшити якість врожаю.

2eb3a3f97cb6b3197b2dbab530b0e792 Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Ефективні мінеральні добрива навесні під картоплю

Багато городників впевнені, щоб органічні добрива для картоплі (особливо у весняний період) підходять найкраще. Але ця думка помилково, так як органіка в чистому вигляді марна для самого овоча.

Рослини не зможуть отримати звідти ніяких речовин. Саме тому органіка може представляти собою користь виключно для грунту, але мінеральні добрива допоможуть підвищити врожайність.

dd46e48f683dd3ba3e8eeadba83f8ab2 Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Вони особливо виявляються корисними, коли грунт страждає через паразитів.

Найчастіше дачники використовують серед мінеральних добрив золу, так як в ній міститься досить калію, кальцію та деяких інших важливих елементів. Також не менш популярна сечовина, в якій міститься азот.

109ffd3b7c833cba9a9ea227196218fb Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

З мінеральних підживлень можна використовувати різні мікродобрива, мідний купорос, хлористий калій, суперфосфат тощо

У весняний період в якості добрива для картоплі рекомендується використовувати нітрофоску (2-3 кг на сотку) або аміачну селітру (близько 2 кг на сотку) і сульфат калію (в такому ж дозуванні).

672d2f07f2bd80a2af4b61c6a76be09e Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Добрива краще всього відправляти в лунку при посадці, для цього потрібно брати зовсім трохи підживлення. Так вона буде економніше витрачатися.

Які мінеральні добрива використовувати при посадці і під час росту

При посадці овоча у підготовлену лунку можна кидати гній або компост — ці добрива завжди вважаються найбільш універсальними. А щоб уникнути при цьому появи паразитів, разом з підгодівлею рекомендується сипати трохи піску.

c297a60d74dc41a336389989223192af Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Якщо грунт сама по собі хороша і мінеральних речовин у ній достатньо, то варто засипати в лунку органічні добрива, наприклад, золу. Далі її необхідно трохи змішати з землею і тільки потім садити картоплини в лунку.

7ef6dff844ef35466c392d5a8a57c9a7 Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Будь-які інші добрива, куплені в господарському магазині, обов’язково потрібно використовувати по інструкції. Пропорції повинні дотримуватися, щоб не нашкодити ні рослинам, ні ґрунті.

Взагалі при посадці краще змішувати органічні і мінеральні підгодівлі, щоб домогтися гарного врожаю.

Під час росту картоплі добрива (в тому числі і мінеральні) практично марні. Цього овочу важливіше отримати підживлення під час посадки або перед нею. Тільки в цьому випадку він отримає максимум корисних речовин.

643ccf94cf4ae8d773d48cf94e0ec8ba Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

При зростанні картоплі використовувати картоплю вважається марним заняттям, так як увібрати в себе корисні речовини рослина вже не зможе. Тому це буде безглузда витрата добрив. Краще постаратися дати всі корисні елементи навесні, перед самим посадковим процесом.

Як доглядати за картоплею в перші дні після сходів

Отримати добрий урожай не так просто, як здається на перший погляд. Щоб виростити картоплю, від дачників може знадобитися чимало вільного часу і сил. Також важливо розуміти, який потрібен догляд, як допомогти рослині уникнути хвороб і позбутися від паразитів.

589b41eba5a8e92bb3bd47d9432aa707 Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Зазвичай у кожного дачника є свої секрети по вирощуванню овочів. Так, деякі визначають вдалі дні, виходячи з місячного календаря. Інші навпаки воліють перевірені методи, якими користувалися ще їх прадіди.

Як би там не було, навіть підгодівля може виявитися марною, якщо під час активного росту рослина буде заростати бур’янами. Ці самі бур’яни живляться корисними речовинами, які міг би отримати картоплю. У підсумку овочу не дістанеться нічого з поживних елементів.

f18719610ab8255181ad5e29352d5e03 Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Тому важливо дотримуватися наступні умови під час росту картоплі:

  • Вчасно прополювати грядки;
  • Розпушувати грунт;
  • Підгортати сапкою картопляні борозни;
  • Поливати грядки;
  • Стежити, щоб не було хвороб і не з’явилося паразитів.

07fb1ac3d5d8abbc62909ddabf54c398 Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Все це потрібно починати робити, як тільки з’являться перші сходи. Особливо важливо стежити за відсутністю паразитів, дротяників і бур’янів.

Саме головне і перше, що роблять після сходів, ці розпушування грунту.

0c8a486945da607fd32c4cc1772caa2a Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Це важливий процес, який допоможе землі насититися киснем. Рихлити землю можна граблями або спеціальним обладнанням (наприклад, мотикою). Але робити це необхідно з обережністю, щоб не пошкодити насіння. Спочатку краще розпушувати зовсім слабо, злегка поддевом землю.

Далі розпушування грунту в міру необхідності треба повторювати, інакше тверда кірка землі перестане насичуватися киснем, відповідно рослини не будуть розвиватися і рости в повній мірі.

c1b8a71b961431dc13c7783b4e09cc9e Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

До того ж, цей спосіб допомагає позбутися і від молодих бур’янів, які тільки починають прокльовується.

Підгортання картоплі: для чого і навіщо це потрібно

Підгортання картопляних борозен з допомогою сапи — ще один важливий процес для повноцінного розвитку рослини. Цю процедуру необхідно проводити не менше двох разів за період росту картоплі.

Процедура, звичайно, забирає багато часу і сил, але зате допомагає сформувати хорошу кореневу систему і уникнути зникнення з грунту корисних речовин.

Саме цей овоч необхідно періодично підгортати, щоб урожай був родючим.

b38659fa7cff10f034d1fabad1c6d3ab Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Особливо важливо проводити дану процедуру, якщо грунт складається з глини. Для піску робити підгортання марно.

В якості головного інструменту може використовуватися сапа (але це зараз вже не так актуально), мотоблок (техніка не з дешевих, зате значно спрощує роботу в городі), дисковий підгортач (ручне пристосування) або ж культиватор.

4e8203a42e9a109d64a751c195b0003c Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Підгортання не можна робити, коли рослина вже почало цвісти. Необхідно провести процедуру до цього моменту.

Так, важкий грунт в будь-якому разі потребує періодичного підгортанні. Тільки пухка земля здатна поліпшити якість врожаю на кілька відсотків. Але вкрай не бажано робити це, якщо ґрунт сухий. Варто дочекатися дощу або самостійно полити грядки.

7d985f648cdbaf1c9865a1da5b0ed628 Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Відгуки про добриві Картопляна формула

Комплексні підживки стають все більш популярні. Їх досить просто використовувати: виходячи з інструкції, достатньо лише додати необхідну кількість води.

Склад таких підживлень зазвичай має всі необхідні корисні елементи. Одним з таких популярних добрив можна вважати «Картопляну формулу».

Виробник заявляє, що ця підгодівля допоможе виростити великі бульби і зменшити терміни дозрівання.

d6cae3018ad17fe9bc7f12f93f11acc1 Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Як показує практика та відгуки багатьох людей, що використовували цей вид добрива, «Картопляна формула» дійсно непогано справляється з поставленими завданнями.

По-перше, багато дачники відзначають, що урожай дійсно підвищується. Саме добриво не тільки ефективні, але і досить недороге. Витрата його економний, що також радує. Допомагає позбутися від паразитів, особливо якщо регулярно користуватися добривом.

З недоліків зазначається лише те, що обсяг цього кошти зазвичай невеликий, але знову ж таки, його використання досить економно. Вартість його в різних регіонах варіюється від 70 до 250 рублів.

Більшість інших сучасних підживлень коштує набагато дорожче. Підходить для використання весною при посадці картоплі в лунку.

ebc92c951bc9a35bd352e74c0b8af3bd Найкраще добриво для картоплі при посадці в лунку навесні

Виробник відзначає, що чудово підходить добриво для раннього використання у весняний період. Спосіб використання — виключно сухий, тобто речовина в потрібній кількості потрібно кидати в лунку при посадці або при перекопці ґрунту.

В цілому, «Картопляна формула» може вважатися досить непоганим універсальним засобом для підживлення картоплі.

Перевагою його можна вважати не тільки використання ранньою весною, але і подальшу можливість використання засобу для підгодівлі (під час зростання рослини).

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради