Чому не можна наливати через руку, на вазі алкоголь – прикмети

Багато побутові народні прикмети пов’язані з гулянням. Одне з найпоширеніших марновірств застерігає наливати через руку і на вазі алкогольні напої. Мало хто з людей, що дотримуються такої традиції, зуміють пояснити логічний зміст повір’я. Тим не менше ця умова дотримується неухильно.

1b57b8554a4f0c2c36e35b2ec260529a Чому не можна наливати через руку, на вазі алкоголь  прикмети

Чому не можна наливати через руку

Проста на перший погляд церемонія розлиття алкоголю по келихах оточена прикметами і забобонами. Існує думка, що ці повір’я дійшли до нас із Середньовіччя. В ту пору під час рясних бенкетів були поширені отруєння отрутами. Убивче зілля містилося у персні з «секретом». Для того щоб отрута потрапила в келих з напоєм, достатньо було, наливаючи через руку вино, перекинути долоню тильною стороною вниз.

Так це насправді чи ні, важко перевірити через століття. Однак прикмета міцно прижилася в побуті і не обіцяє нічого хорошого. Якщо горілку наливають через руку, то це означає:

 • удача надовго залишить людину, яка її вип’є;
 • дружня вечірка може закінчитися скандалом або бійкою;
 • можна раптово захворіти без видимих на те підстав.

У будь-якій компанії, при різних обставинах людина, наливающий через руку спиртне в стакани, обов’язково отримає зауваження.

Чому не можна наливати на вазі

Ще одне усталене повір’я говорить, що не можна наливати на вазі алкогольні напої. Важко підібрати для цієї прикмети більш або менш підходяще логічне пояснення. Проте вважається, що чарка або стакан, наповнені в повітрі, можуть спричинити за собою негативні наслідки:

 • Фінанси будуть «випаровуватися» так само скоро, як пари алкоголю.
 • Конфлікти в сімейному житті досягнуть тієї фази, коли сполучні близьких людей нитки будуть порушені. Ситуація стане ближче до розлучення, ніж до зміцнення шлюбних уз.
 • Невдачі в бізнесі будуть переслідувати до тих пір, поки він повністю не розвалиться.

Привід для розпивання алкоголю буває різний. Те ж саме стосується і різномаїття компаній. Однак у будь-якому співтоваристві, собравшемся випити пляшечку, завжди знайдеться знавець, який буде стежити за правильністю виконання ритуалу. Людина, наливающий спиртне на вазі, зазнає різкої критики.

e3cd6fcd97e1adb97f9964bb28ae2541 Чому не можна наливати через руку, на вазі алкоголь  прикмети

Прикмети про алкоголь

Крім найбільш поширених забобонів про розпивання алкогольних напоїв, є і маловідомі народні повір’я:

 • Не можна довго тримати підняту вгору чарку. Потрібно випивати її вміст відразу по закінченні тосту, інакше безгрошів’я і злидні будуть переслідувати порушника традицій.
 • Інша причина невдач – піднятий і знову поставлений на стіл келих. Перерване дію обіцяє невирішені конфлікти в сім’ї і на службі.
 • Порожню тару з-під міцних напоїв не можна залишати на столі. Її негайно треба прибирати під стіл або виносити геть.
 • За старовинною російською традицією, після проголошення тосту цокаються келихами. Однак це можна зробити один раз і слідом пригубити або перехилити келих.
 • Вагітні жінки за столом вимагають підвищеної уваги. Майбутня мати може взагалі не доторкатися до спиртного, проте її чарка повинна бути наповнена до країв.

Сама позитивна з усіх «питних» прийме – це ненавмисно розлите за столом вино чи горілка. Зазвичай в таких випадках хто-небудь з компанії підбадьорливо скаже: «Де наливають, там і проливають». Ця прикмета обіцяє людині, разлившему напій, несподівану удачу.

26b29055ac17f656f417283f3ec982b2 Чому не можна наливати через руку, на вазі алкоголь  прикмети

Сучасний погляд на марновірство

Народні повір’я як естетична традиція отримали широке поширення ще за часів язичництва. У той час існували ідолопоклонство, віра в магічні сили землі, води і сонця, культ оберегів, талісманів і татуювань, які захищають людину від злих сил.

З приходом православ’я забобони, пов’язані з народними прикметами, стали відхилятися християнською церквою, як «віра всує», тобто пусте вірування, нічим не підкріплене.

Однак народні прикмети, незважаючи ні на що, протягом століть продовжують існувати.

Способи нейтралізації негативного впливу прийме

Більше всього на світі люди остерігаються негативних наслідків від будь-яких прогнозів. Страх перед неприємностями або зайва обережність робить їх такими, з’ясувати неможливо.

Проте людей, які знають всі «погані» прикмети небагато, напевно, стільки ж, скільки і тих, хто ні в що не вірить. І кожен з них переконаний у своїй правоті. Хтось живе з оглядкою на забобони, вважаючи, що вони спрацьовують і їх обов’язково треба дотримуватися. А хтось просто живе позитивними емоціями незважаючи ні на що.

У випадках з алкоголем найважливіша прикмета – це не проявляти старанності в його вживанні. Непомірне розпивання міцних напоїв само по собі спричинить негативні наслідки без забобонів.


Від того, як людина розташований і сприймає навколишній світ, залежить якість його життя. Безліч прикмет, які мають давнє походження, давним-давно втратили актуальність. І просто за інерцією продовжують своє існування, тому немає сенсу робити трагедію з будь прикрої випадковості.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради