Як скасувати замовлення на Алиэкспресс

Aliexpress — це повноцінна торгова платформа, завдання якої — не лише дозволити продавцю реалізувати свій товар, але і допомогти покупцеві знайти саме те, що йому потрібно. Іноді користувач сервісу необачно здійснює покупки, а потім задається питанням: як скасувати замовлення на Алиэкспресс і чи можна це зробити взагалі?

Варіанти скасування товару на Алиэкспресс

kak otmenit zakaz na aliehkspress4 Як скасувати замовлення на Алиэкспресс
Будь це покупка в нашому, вітчизняному інтернет-магазині, проблеми, скоріш за все, не виникло. Але як бути з міжнародним ресурсом? Діє тут захист інтересів споживача? Можливо, комусь це здасться дивним, але така функція є. Алиэкспресс досить лояльний до своїх клієнтів і розуміє, що іноді буває необхідно скасувати замовлення. Маючи таку можливість, клієнт затримається на ресурсі, і буде купувати ще і ще. Тому від реалізації даної функції виграють всі. Як відбувається скасування замовлення на Aliexpress?

Є три варіанти:

  • скасування замовлення до оплати;
  • скасування замовлення після оплати, але до відправлення;
  • скасування замовлення після його відправлення.

І в кожному з них буде свій алгоритм дій.

Якщо товар куплений, але не сплачений

Тобто, якщо товар був доданий в корзину, потім натиснута кнопка «Замовити у цього продавця», а після — «Підтвердити і оплатити». Як скасувати замовлення на біржі Алиэкспресс до його оплати? Поки вона не буде здійснена, продавець не візьме замовлення в роботу. Тим не менш, вже через 2-3 дні він може написати повідомлення із проханням оплатити швидше покупку, поки товар є у наявності. Якщо виявилося, що це було зроблено випадково, або якщо вдалося знайти аналогічну пропозицію за більш вигідною вартості, або просто було вирішено поки не купувати цей товар, достатньо його просто не оплачувати.

kak otmenit zakaz na aliehkspress5 Як скасувати замовлення на Алиэкспресс

Через 20 днів не оплачене замовлення буде автоматично видалений. Точніше, скасований замовлення буде переміщений в категорію «Завершені». Але краще зробити це раніше вручну — аби не засмічувати кошик непотрібними позиціями. Для цього досить зайти в «Мій Aliexpress» — «Управління замовленнями», і у верхньому меню вибрати категорію «Очікується платіж». Там навпроти непотрібного замовлення просто натиснути на «Скасувати замовлення» і вибрати причину. Наприклад — «Мені не потрібен цей товар» або «Не вийшло оплатити».

І ще один момент: якщо аккаунт нещодавно зареєстрований і на ньому є безліч замовлень, які скасовуються автоматично, а не вручну, тобто, велика кількість замовленого, але не сплаченого протягом 20 діб товару — користувача блокують без права відновлення. Тому краще самостійно скасовувати замовлення — на рейтинг покупця це не впливає жодним чином.

Якщо товар куплений і оплата пройшла

Як скасувати замовлення на Aliexpress, якщо він вже в роботі, і продавець його ось-ось відправить? Після оплати скасування також можлива!

Послідовність дій така ж, як і в попередньому варіанті, тільки при натисканні кнопки «Скасувати замовлення» будуть запропоновані інші причини. Якщо вибрати варіанти, звинувачують у скасуванні продавця — що він підвищив вартість, не відповів на уточнюючі питання, не відправив обумовленим способом доставки, це йому загрожує штрафом, оскільки угода не відбулася з-за нього. Але вибір причини видно і продавцеві, і якщо він розуміє, що проблема в ньому — навіть якщо насправді це не так — постарається якомога швидше відправити товар, щоб вже пізно було щось робити проти нього штрафні санкції.

Тому краще вибрати нейтральний пункт кшталт «Мені не потрібен цей замовлення» або «Обробка замовлення зайняла дуже багато часу». В цьому випадку для адміністрації Aliexpress у скасуванні замовлення явна причина — небажання покупця, і продавця вона претензій пред’являти не стане. Відповідно, він скоріше погодиться на повернення грошей.

Писати повідомлення краще дружелюбно. Для переконливості можна сказати, що при виборі помилилися з розміром або кольором вироби — тоді продавець може розраховувати на те, що покупець перезакажет цей товар вже з потрібними йому параметрами.

Досвідчені покупці напевно знають, що китайські продавці спілкуються досить доброзичливо, використовуючи різноманітні приємні епітети. І нехай це буде відверта лестощі, але така манера спілкування на даному ресурсі — так би мовити, місцевий діловий етикет.

kak otmenit zakaz na aliehkspress6 Як скасувати замовлення на Алиэкспресс

При скасуванні замовлення навпроти нього в кабінеті з’являється позначка «Очікує підтвердження постачальника». Якщо продавець також скасував операцію, статус незабаром зміниться на «Обробка платежу». Повернення грошей буде виконаний через 3-20 днів. Їх повертають в ту ж платіжну систему, з якої була зроблена оплата. Щоб поверталося на іншу платіжну систему, навіть якщо вона активована раніше цим клієнтом — тут таке не практикується. Коли повернуть гроші, замовлення буде закритий і вилучений із системи.

Якщо товар куплений і вже відправлений

Після відправки товару з Алиэкспресс одразу відмінити його не вийде — ніхто не буде під час пересилання «виловлювати» бандероль, щоб повернути її назад. Доведеться оформляти повернення товару.

Важливо відзначити, що при такому розвитку подій покупцеві гроші повернуть, швидше за все, не в повному обсязі, так і пересилання товару за його рахунок. Тому потрібно добре подумати: чи потрібна скасування замовлення на Алиэкспресс?

Повернення коштів при відмові від купівлі — це стандартна практика на даній торговій платформі, яка відпрацьована до чіткого алгоритму і не доставить особливих труднощів покупцеві. Це — ще одна суттєва перевага Aliexpress.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради