Дезінфекція квартири після померлого

Коли людина йде з життя, в його тілі відбуваються небезпечні біологічні процеси. Вони пов’язані з розкладанням органічних тканин. В результаті у повітря потрапляють отруйні речовини. Вони поступово осідають на поверхні в кімнаті, де знаходиться небіжчик. Чим довше він там лежить, тим більше ризик для здоров’я його родичів. Позбутися від трупного отрути допомагає спеціалізована обробка. Дезінфекція після смерті проводиться в обов’язковому порядку. Її можна зробити самостійно, але часто у вбитих горем людей просто немає сил на проведення подібного заходу. В таких ситуаціях є сенс звернутися до послуг спеціалізованих компаній.

Що таке дезінфекція

7c557fbb96a8b2df9f34f9916e12bdee Дезінфекція квартири після померлогоПісля смерті людини його тіло виділяє отруйні речовини, тому приміщення потребує дезінфекції

Виділення трупного отрути починається вже на другу добу після смерті людини. Якщо покійник лежить у кімнаті, яка добре провітрюється, процес розкладання прискорюється. Виникає загроза здоров’ю близьких родичів. Вирішити її можна, здійснивши комплекс необхідних заходів. У нього входить:

 • Обробка всіх поверхонь реагентами, здатними знищувати хвороботворні бактерії.
 • Утилізація речей небіжчика, решти предметів, використовуваних в ритуалі поховання.
 • Дезінфекція після померлого проходить у кілька етапів. Спочатку родичі оформляють замовлення на виклик консультанта. Фахівець приїжджає додому і оглядає місце роботи. Мета попереднього огляду – намітити план, скласти рекомендації для тих, хто потім прийде і виконає замовлення. Близькі покійного підписують договір, затверджують підбір реагентів і методів дезінфекції. Вони повинні заздалегідь підготувати місце майбутнього заходу і призначити точну дату його проведення.

  Як проводиться дезінфекція після смерті людини

  9b35eb39c78e696ac5b28db14d726ed0 Дезінфекція квартири після померлогоПроцес знезараження об’єкта може здійснюватися по-різному. Існує чотири методики, що допомагають знищувати хвороботворних мікроорганізмів.

 • Фізичний спосіб – обробка квартири ультрафіолетовим випромінюванням. Проводиться кварцовою лампою. Обладнання доставляється на місце співробітниками спеціалізованих компаній. Воно результативно, безпечно, не вимагає силових витрат.
 • Фізико-хімічний спосіб. Для проведення обробки використовується парогенератор. В його контейнер завантажується хімічний реагент. Після включення пристрою хімікат розкладається на кілька мікрочастинок, здатних потрапити в найменші щілини.
 • Хімічний спосіб. Фахівці в квартирі померлого проводять генеральне прибирання із застосуванням хімічних препаратів. Вони розчиняються в рідині, яка потім використовується для обробки предметів меблів, стін, підлоги і дверей. Постільну білизну, чохли м’яких меблів, іншого тканинний декор інтер’єру стирається з хлором. Металеві предмети прокаливаются пором. Застосовуються препарати безпечні для здоров’я людини і домашніх тварин. Технологія сухого туману дозволяє рівномірно розподіляти хімічний розчин. Під дією пари він потрапляє в самі важкодоступні місця.
 • Біологічний спосіб обробки. Його вибирають, коли замовники дезінфекції після смерті людини хочуть зберегти навіть ті речі, які сильно заражені трупною отрутою. Такі предмети поміщаються в спеціальні контейнери, де на них здійснюється вплив вакуумом і різними фільтрами.
 • Конкретна методика обробки вибирається на місці. Іноді застосовуються комбіновані варіанти. Завжди враховується думка клієнта і його безпосередні бажання, тому так важливий попередній огляд квартири, де перебував труп. Спеціаліст зобов’язаний заздалегідь оцінити обсяг зараження, перевірити всі щілини на підлозі. Туди потрапляють рідини з тіла небіжчика: піт, кров, сеча, вода. Виявлення протечки має змусити демонтувати збірне підлогове покриття та утилізувати його.

  Важливо обробити хімічними реагентами або утилізувати тканинні речі небіжчика. Провести винищувальну дезінфекцію квартири після померлого і подальше позбавлення від неприємних запахів – основна мета описуваного заходи. Поява характерного запаху виникає через поширення сперміну – хімічної сполуки, яка виділяється в процесі розкладу.

  Повітря в кімнаті, де лежить покійник, починає погано пахнути вже до кінця першої доби. Запах цей стійкий і дуже неприємний. Самостійно без спеціальних засобів його не вивести.

  d64bf3932bf91175deb367b50646ba0a Дезінфекція квартири після померлогоСпособи дезінфекції фахівці вибирають на місці індивідуально

  Дезодорація проводиться із застосуванням концентрату фітонцидів. Вони ліквідують небезпечні бактерії, які знаходяться в повітрі, і летючі ароматичні речовини, що складаються з аміаку і сірководню. Після дезодорації трупний запах зникає повністю. На завершальному етапі фахівець зобов’язаний винести з квартири все сміття, що накопичився при проведенні його роботи.

  Самостійно виконати процедуру, описану вище, вкрай складно. У простого обивателя немає потрібних засобів захисту від продуктів розпаду схильною гниття тканини людини. Важко знайти у вільному продажу і хімічні реагенти, які використовуються для знищення трупного отрути. Послуги дезінфекції не мають фіксованих цін. Ціна складається з урахуванням цілого ряду факторів:

  • площа оброблюваного приміщення;
  • складність майбутніх робіт;
  • характер поставлених цілей;
  • марка препаратів, використовуваних у боротьбі з трупним отрутою;
  • терміновість;
  • тривалість процедури.

  Коли замовляється дезінфекція квартири, вартість залежить і від географічного регіону. Чим далі від столиці, тим дешевше обходяться послуги спеціалізованих компаній. В середньому по країні ціни послуг дезінфекції приміщень площею до 100 м2 становить від 37 рублів за один квадратний метр.

  Робота професіоналів виробляє і психологічний ефект. Родичі можуть бути не в змозі провести прибирання після втрати близької людини із-за постійних спогадів про сумних подіях. Фахівці, які мають потрібними навичками, проведуть всі необхідні заходи в самі короткі терміни. Додаткове обладнання помітно полегшує обробку. Тому послуги дезінфекції приміщень завжди затребувані.

  За санітарними нормами описуване захід вважається обов’язковим, якщо труп пролежав у квартирі довше 24 годин.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради