Щоденник вагітної жінки своїми руками – початок дивного знайомства з дитиною

Побачивши на домашньому тесті для визначення вагітності 2 смужки, більшість жінок відчують справжнє щастя. Попереду у них близько 40 тижнів довгоочікуваної вагітності, наповнені новими відчуттями і радістю в очікуванні зустрічі з малюком.

Щоб відобразити всі події, що відбуваються в цей час, багато ведуть щоденник вагітної жінки. Його можна купити в готовому вигляді в магазині або зробити самостійно. Останній варіант є більш цікавим і корисним, так як подібний творчий процес позитивно впливає на нервову систему жінки, що дуже важливо при вагітності.

Чому потрібно вагітній жінці вести щоденник

 • Подібний щоденник необхідний майбутній мамі, щоб протягом наступних місяців записувати в нього все, що стосується вагітності і розвитку в її животику бажаного і довгоочікуваного малюка.
  dnevnik beremennojj zhenshhiny svoimi rukami – nachalo udivitelnogo znakomstva s rebenkom Щоденник вагітної жінки своїми руками – початок дивного знайомства з дитиною

  Щоденник необхідний майбутній мамі

  Багато жінок помилково вважають, що вони назавжди запам’ятають найбільш зворушливі і хвилюючі моменти вагітності. Однак людська пам’ять влаштована таким чином, що більшість фактів з часом забувається. Вже через кілька місяців після пологів жінка може і не згадати, коли перший раз почула серцебиттям малюка, що відчула, побачивши на тесті 2 довгоочікувані смужки і т. п. В даному випадку прийде на допомогу щоденник, який допоможе освіжити в пам’яті такі моменти, а також знов відчути щастя і трепет в очікуванні дитини.

 • Під час вагітності другою або третьою дитиною, попередній щоденник допоможе жінці згадати, як протікала минула вагітність. Якщо раптом майбутня мама відчути нездужання або неприємні відчуття, вона може порівняти з допомогою щоденника, які відчуття вона відчувала в минулу вагітність.
 • Подібний щоденник знадобиться на прийом гінеколога, так як з його допомогою можна простежити всі зміни, що відбуваються в самопочутті та настрої жінки. Він може допомогти навіть знайти причину поганого самопочуття, нерідко виникає у майбутніх мам. Щоденник надасть потрібну інформацію лікаря, який може при необхідності призначити ефективний курс лікування або направити на аналізи для підтвердження діагнозу.
 • Щоденник стане прекрасним джерелом інформації для дитини, коли він підросте. Часто діти питають батьків, звідки вони з’явилися, як вони жили в животі у мами і т. п. Щоденник також допоможе зрозуміти малюкові, що батьки дуже любили його ще до того, як він народився.
 • Щоденник може стати чимось сакральним. Сюди можна записувати всі свої ідеї та мрії, пов’язані з малюком. З його допомогою можна вести з дитиною своєрідний діалог і ділитися з ним своїми думками.
 • Подібний щоденник стане відмінним подарунком до дня повноліття вашої дитини. Тому його варто дбайливо і трепетно зберігати.
 • Щоденник знадобиться в майбутньому при відвідуванні педіатра. Часто при огляді дитини лікар запитує про режим харчування і самопочутті жінки під час вагітності, так як це може бути прямо пов’язано з поганим самопочуттям або якою-небудь недугою малюка. Щоб відповісти на ці питання, знадобляться дані зі щоденника. Вона дозволить педіатра визначитися з остаточним діагнозом і правильним курсом лікування.
 • Необхідні матеріали

  Щоб створити своїми руками щоденник з розбивкою по тижням вагітності, знадобиться мінімум матеріалів. Головним атрибутом є сам щоденник, в якості якого може виступати товстий зошит у клітинку, щоденник, скетчбук або альбом для малювання.

  Крім того, щоденник можна зробити самостійно з нуля, скориставшись окремими аркушами паперу, картоном і різними декоративними матеріалами.

  Для складання щоденника можуть знадобитися кольорові олівці, якісні фломастери і навіть фарби. Справа в тому, що багато досвідчені лікарі рекомендують жінкам, які знаходяться в цікавому положенні, займатися малюванням. Це чудова арт-терапія, що дозволяє не тільки поліпшити настрій, але і заспокоїти нервову систему. Майбутні мами можуть робити замальовки в щоденнику, наприклад, на тему щасливого життя з дитиною і т. д. Навіть малювання звичайних кольорів і візерунків позитивно вплине на настрій жінки.

  Обов’язково при складанні щоденника потрібно мати при собі гарний настрій і трішки фантазії.

  Творчий підхід до створення щоденника вагітної жінки

  Найкреативнішим і цікавим варіантом є створення щоденника вагітності по тижнях з нуля. Його можна зробити з легкістю всього за пару днів. Всі необхідні для цього матеріали можна придбати в будь-якому магазині для творчості.

  Для створення щоденника з нуля знадобляться наступні матеріали:

  • Два аркуші щільного картону формату А4 або А5 (залежно від бажаного розміру щоденника).
  • Кольоровий папір або гарна тканина для оформлення обкладинки.
  • Аркуші паперу. Їх кількість залежить від того, як планується ведення щоденника: по тижнях, днях або місяцях. Крім того, кілька листочків слід залишити для різних записів і фотографій. Для складання щоденника підійдуть як звичайні аркуші білого паперу, так і кольоровий папір для скрапбукінгу, яку можна купити в магазинах для творчості і рукоділля. Особливо красиво буде дивитися папір салатного, ніжно-рожевого або світло-бузкового кольорів.
  • Роздруковані на кольоровому папері сторінки з різними порадами та рекомендаціями вагітним жінкам, цікавими фактами, місцями для фотографій з УЗД, рецептами здорового харчування, порадами як позбутися від токсикозу, описом розвитку дитини по тижнях тощо, Їх можна розмістити між основними сторінки з записами про перебіг вагітності.
  • Титульні аркуші з номером тижня, які необхідні, щоб відокремити один від одного інформацію про кожного тижня вагітності.
  • Картинку з щасливою вагітною жінкою, власну фотографію або зроблений власноруч малюнок на тему вагітності. Це знадобиться для оформлення обкладинки.
  • Картинку з роздрукованим назвою: «В очікуванні дива», «40 тижнів щастя», «Щоденник моєї вагітності», «Альбом, який я подарую тобі, мій малюк» і т. д.
  • Матеріали для оздоблення: мереживо, атласні стрічки, штучні квіти, намистинки і т. п.
  • Лінійка, ножиці, клей, дирокол, пружинки для скріплення.

  Процес створення щоденника вагітної жінки включає в себе наступні етапи:

 • Оформлення обкладинки – найбільш трудомістка і відповідальна частина процесу створення щоденника. Для початку 2 аркуші щільного картону потрібно обклеїти кольоровим папером або обшити тканиною. Щоб зробити обкладинку м’якою, можна помістити між картоном і тканиною прошарок синтепону. Після того як обкладинка була зроблена, необхідно приклеїти на її поверхню заголовок щоденника, а також картинку, фотографію або малюнок із вагітною жінкою. Для додання щоденника оригінального виду картинку можна заздалегідь оформити в невелику рамку, а потім приклеювати на обкладинку.
 • Роздруківка і підготовка титульних аркушів для кожного тижня вагітності і сторінок з різними порадами, рецептами, місцями для фото і т. д. Варто зазначити, що для перших 5-7 тижнів вагітності можна не робити окремі вкладки, так як багато жінок в цей час ще не підозрювали про своє цікаве положення. Їх можна замінити сторінками з інформацією про себе і майбутнє батька, про те, як проходило планування вагітності, про емоції, які виникли у майбутніх батьків, коли вони дізналися про вагітність і т. д.
 • Підготовка основних аркушів для щоденника. Їх кількість визначає жінка самостійно. Можна підібрати кількість аркушів, яке відповідає кожному дню вагітності. Жінка може вставити звичайні чисті аркуші для записів від руки або скачати в Інтернеті і роздрукувати спеціальні шаблони, призначені для щоденників вагітності.
 • Скласти всі листи по порядку: спочатку йде інформація про собі і про майбутнє батька, а потім чергування титульних аркушів з найменуванням певної тижні вагітності, листів з різною інформацією і основних аркушів для записів.
 • Продыроколить титульний аркуш та всі аркуші, а потім закріпити їх кільцями або стрічками. Також можна склеїти листи клеєм ПВА і покласти щоденник під прес на 2-3 години, щоб листи надійно скрепились. Варіант кріплення жінка вибирає на власний розсуд.
 • Завершальний етап створення щоденника своїми руками – прикріплення декоративних елементів на поверхню обкладинки. Їх обов’язково потрібно кріпити в кінці, так як на етапі створення щоденника і кріплення його сторінок прикраси можуть заважати творчому процесу.
 • Щоденник вагітності по тижнях готовий. Можна переходити до його заповнення!
 • Професійний халепу обкладинки і сторінок можна замовити в спеціалізованих офісних центрах.

  Кілька інших цікавих варіантів

  Неймовірно простий, але досить привабливим способом створення щоденника вагітності по тижнях є використання звичайного документа Word. Сторінки можна з легкістю оформити в потрібному кольорі, зробити рамку, красиво оформити поля сторінки, розмістити різноманітні картинки і фотографії, зробити таблички і багато іншого. Після пологів документ можна роздрукувати і оформити у вигляді гарної книжки, яку в майбутньому стане прекрасним подарунком для вже змужнілого дитини.

  Електронний щоденник можуть перечитувати не тільки майбутні батьки, але і їх близькі родичі і друзі. Це дозволить їм більше дізнатися про думки і настрої жінки, а також про перебіг вагітності.

  dnevnik beremennojj zhenshhiny svoimi rukami – nachalo udivitelnogo znakomstva s rebenkom1 Щоденник вагітної жінки своїми руками – початок дивного знайомства з дитиною

  Щоденник з розбивкою по тижням вагітності

  Жінка може самостійно зробити безкоштовний блог в Інтернеті і вносити туди інформацію про свою вагітність. Подібні записи володіють великою цінністю не тільки для жінки, яка веде блог. Вони будуть корисні і для інших майбутніх мам, які шукають відповіді на питання, пов’язані з різними етапами вагітності.

  Однак самим оригінальним варіантом є щоденник, зроблений у вигляді фотокнижки. Він складається з фотографій майбутніх батьків, розташованих по порядку по днях, тижнях або місяцях вагітності. У фотокнигу можна також наклеїти знімки з УЗД, фотографії майбутньої кімнатки малюка на етапах її оформлення і т. д. Бажано в фотокнигу додати записи про собі і майбутньому батька, про радість, яку чоловік і дружина відчули, дізнавшись, що стануть батьками і т. д. А завершать цей дивовижний фотозвіт фотографії щасливих батьків з дитиною, зроблені під час виписки з пологового будинку.

  Незвично і цікаво виглядають щоденники з фотографіями зростаючого животика, особливо якщо робити їх завжди в одній позі.

  Про що писати

  Для ведення щоденника вагітності немає яких-небудь строгих рекомендацій і правил. Про що писати жінка вирішує самостійно.

  dnevnik beremennojj zhenshhiny svoimi rukami – nachalo udivitelnogo znakomstva s rebenkom2 Щоденник вагітної жінки своїми руками – початок дивного знайомства з дитиною

  Найчастіше, в таких щоденниках майбутні мами фіксують наступну інформацію:

 • Дату запису із зазначенням числа, місяця та року.
 • Фізичні параметри: зміна ваги вагітної жінки і розмір зростаючого животика. Крім того, можна вносити інформацію про вазі і зростанні дитини, яку повідомляють при УЗД.
 • Настрій і самопочуття. Ці дані допоможуть при візиті до лікаря. Майбутні мами можуть підійти креативно до виконання цього пункту. Можна фіксувати свій настрій за допомогою смайликів або невеликих замальовок.
 • Медична інформація. Тут рекомендується записувати кількість і час прийому лікарських препаратів і вітамінів, всі рекомендації лікаря, діагноз, результати УЗД і аналізів.
 • Живлення і режим дня. В цьому пункті можна вказувати час підйому і час сну, кількість споживаних калорій в день, раціон, зміна смакових пристрастей і т. д.
 • Емоційна складова. Це самий цікавий момент щоденника. Майбутня мама записує всі свої думки, бажання і ідеї, які приходять до неї в голову під час вагітності.
 • Фотографії. По мірі збільшення животика жінка може робити пам’ятні фотографії, які буде цікаво розглядати в майбутньому. Крім того, в щоденник майбутні мами часто вклеюють знімки з УЗД.
 • Для ведення щоденника можуть знадобитися вирізки з журналів з порадами для вагітних і рецептами корисних і смачних страв, а також картинки, що ілюструють щасливих вагітних жінок і благополучні сім’ї з дітьми.

  Важливі поради та рекомендації

 • Бажано заповнювати щоденник щодня, не пропускаючи жодного дня. Однак якщо майбутній мамі не вистачає для цього часу, можна заповнювати інформацію раз на тиждень.
 • Перед тим як почати записування, важливо визначити для себе, яка саме інформація буде там фіксуватися.
 • Якщо жінка не знає, про що писати, вона може просто записати будь-які свіжі новини, які сталися в її житті і життя майбутнього батька, про те, як змінився спосіб життя під час вагітності і навіть про погоду. Будь-яка інформація в цей період буде цінною.
 • Таким чином, щоденник вагітності по тижнях можна з легкістю зробити самостійно, вклавши в його створення своє натхнення і любов до майбутньої дитини. Бажано підключити до його виготовлення чоловіка, що може послужити появи між майбутніми батьками більш трепетних і ніжних стосунків.

  Цікаве відео про першому триместрі вагітності:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради