Чи можна стригти дитину до року: чому не можна підстригати немовляти

За народним повір’ями, підстригати немовляти вважається поганою ознакою. Чи можна стригти дитину до року насправді, залежить від особливостей його волосся, реакції на процедуру, а також нюансів догляду за ним. При віру в прикмети від стрижки варто відмовитися, оскільки постійні переживання з приводу можливого «покарання» за порушення звичаїв часто призводять до появи вже не надуманих, а реальних проблем.

Чому не можна стригти дитину до року за народними прикметами

Прикмети і забобони про стрижку виникли, коли традиція не підходити з ножицями до немовлятам вже існувала. У слов’ян перша стрижка була ритуалом прийняття в сім’ю. Головна причина, чому не можна стригти дітей до року, – висока дитяча смертність. Також з-за цього не можна було прив’язуватися до новонародженим. Вважалося, що в перший рік життя вони тільки придивляються до нової сім’ї і вирішують, залишитися або піти.

2f9e88b1c3c103152c57a8501a09d447 Чи можна стригти дитину до року: чому не можна підстригати немовлятиОскільки вголос про такі речі говорити було не прийнято, люди поступово звели навколо стрижки багато прикмет, які обіцяли покарання за спробу стригти малюків.

Довго не почне говорити

Бабусі на питання, чи можна стригти дітей до року, відповідають категоричною відмовою. Вважається, що волосся малюка пов’язують його з духовним світом. При руйнуванні цьому зв’язку розвиток сповільнюється, зокрема – ускладнюється освоєння мови.

Реальної підоснови у такого повір’я немає, адже розвиток мовлення залежить від індивідуальних особливостей, а також кількості сил, прикладених батьками для навчання.

Злякається

Дитячий переляк може призвести до того, що в свідомому віці людини буде важко стригти з-за нераціональних страхів. У цьому випадку прикмета заснована на реальних особливості сприйняття дітьми самих себе. Вони ще не розуміють, що волосся – це не руки і ноги. Навіть не відчуваючи болю, малюк буде плакати, коли почнуть різати частина його тіла.

b35e4c0d9750e9dfb749c4a3b1a7c638 Чи можна стригти дитину до року: чому не можна підстригати немовлятиДеяких немовлят досить просто підстригати, оскільки вони спочатку не бояться ножиць, а процес їм байдужий або викликає позитивний інтерес.

Буде боліти

У стародавніх слов’ян волосся дитини вважалися оберегом. Саме із-за цих характеристик обстрижені в рік пасма збирали, зберігаючи в якості талісмана.

Буде бідним

Ще одна причина заборонити підстригання за народними прикметами – ризик позбавити немовля багатства в майбутньому. У цій прикметі пасма так само, як і у випадку з промовою, пов’язують людини з божественними силами. Обрізаючи їх дитині до року, батьки чи інші люди позбавляють його успіху і достатку.

Зіпсуються волосся

У байдужих до прикметами людей головна причина, чому не можна стригти волосся маленьким дітям, – віра в псування волосся ножицями. На відміну від «теоретиків», у таких людей часто є нібито «докази» їхньої правоти, адже після першої перукарні обробки волосся немовлят стають грубей і жорсткіше.

Насправді причина цього – вікові зміни в структурі волосся. Якщо не видаляти дитячий «пушок», він випаде сам по собі, а на його місці виросте більш жорстка і темна шевелюра.

Коли стрижка немовляти дозволяється

За традиціями, у перший раз можна стригти дитину під час хрещення. Найчастіше хрестять немовля по досягненні одного року. Іноді обряд хрещення вирішували провести раніше. У цьому випадку стригти малюка до року можна було як під час хрещення, так і після нього. Якщо дівчатам волосся практично не стригли, то хлопчикам обрізали їх досить коротко.

Варто стригти дитину в рік

Прикметами дозволяється стригти карапуза після того, як йому виповниться рік. Чи скористаються цим методом батьки, залежить від типу волосся малюка, його статі, а також реакції на процедуру. Підстригти дитини в рік або раніше можна заради таких «бонусів»:

  1. Нова зачіска підкреслить гендерні відмінності. Важливо для тих батьків, які нервують, коли їх хлопчиків приймають за дівчаток, або навпаки.
  2. Стрижені пасма не лізуть в очі, менше потребують догляду, ніж довга чуприна.
  3. У спеку голова менше потіє, немає такого дискомфорту при наявності довгого волосся.
  4. При проблемах зі шкірою голови відлущити кірки не будуть плутатися у волоссі.
  5. Під час гри є ризик заподіяти біль випадковим ривком за пасма. Це можуть зробити як самі володарі шевелюри, такт і інші діти. Коротка зачіска позбавить від зайвого нервування.

У той же час, не всі діти згодні мирно терпіти, коли батьки або перукар працює над їх іміджем. Якщо вид перукарських ножиць доводить малюка до істерики, а наявний пушок не заподіює йому дискомфорту, має сенс відмовитися від ідеї стригти до року.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради