Веганство і вегетаріанство: в чому різниця

Спори між м’ясоїдами і захисниками живих істот від поїдання ведуться вже не один рік. І при цьому навіть не всі знають, що прихильники відмови від їжі тваринного походження також поділяються на безліч груп. І самі численні і популярні з них — вегани і вегетаріанці.

Чим відрізняються вегетаріанці від веганів

Серед загальних моментів між цими представниками схожих культур харчування — відмова харчуватися м’ясними продуктами, одержаними внаслідок насильницької смерті тварини. Причому до такої їжі відносяться не тільки м’ясо ссавців, а також риба і морепродукти. Крім того, з раціону виключаються продукти з желатином, одержуваним з перемелених кісток, хрящів і шкіри тварин. Також під забороною сири на основі сичужного ферменту, виробленого з шлунків жуйних ссавців.

Серед послідовників харчування без м’яса є лакто-ово-вегетаріанці, ово-вегетаріанці і лакто-вегетаріанці. Представники першої групи їдять, крім рослинної їжі, також яйця з птахофабрик, які не містять зародок, мед і молочні продукти. Ово-вегетаріанці, крім овочів і фруктів, додають у раціон тільки яйця. Лакто-вегетаріанці ставлять на свій стіл рослинну їжу і молочні продукти.

veganstvo i vegetarianstvo: v chjom raznica47 Веганство і вегетаріанство: в чому різниця

Раціон вегетаріанців, на відміну від меню веганів, може містити продукти тваринного походження, наприклад, молочні

Перераховані вище групи відносяться до вегетаріанців, а ось ті, хто харчуються виключно рослинною їжею, лише іноді додаючи до неї мед, — це вегани. До речі, різниця між ними не тільки в харчуванні. Досить часто представники веганства не тільки відмовляються харчуватися тваринами, але також виступають проти:

  • носіння одягу навіть з вовни, в той час як вегетаріанці не сприймають речі лише з шкіри і хутра;
  • тестування ліків на тваринах;
  • утримання домашніх вихованців у квартирах і будинках, т. к. це неприродна середовище проживання;
  • утримання звірів у зоопарках і показу їх в цирку.

Одного разу на зустрічі випускників я зустріла свою колишню одногрупницю з чоловіком. Чесно кажучи, мене вразив їх украй виснажений вигляд — обидва вони здавалися дуже крихкими і майже прозорими. Поступово, по ходу спілкування, я дізналася, що вже близько п’яти років вони є веганами. До речі, стільки ж часу намагаються зачати дитину, хоча, можливо, ніякого взаємозв’язку тут і немає.

Загалом-то зрозуміло, що стати веганами або вегетаріанцями можна із-за безлічі причин — дотримання здорового способу життя, бажання повернути колишню стрункість, любов до тварин і т. д. Але незалежно від своєї мотивації, пам’ятайте, що раціон повинен бути збалансованим та включати потрібні організму речовини, щоб ваше здоров’я не виявилося підірваним.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради