День води у 2020 році: як відзначають у різних країнах

 День води у 2020 році: як відзначають у різних країнах

У майбутньому році одним з найважливіших свят є День води. Ця дата відзначається вже не в перший раз, а вже у 18-й, але вона користується малою популярністю серед жителів планети. В цей день всі події, як правило, стосуються збереження водних ресурсів, вирішення екологічних проблем і питання дефіциту питної води. Деякі регіони проводять фестивалі та масові гуляння.

Всесвітній день водних ресурсів

Святкова дата була офіційно прийнята в 1993 році Генеральною Асамблеєю Організації об’єднаних націй, але його виникнення прийнято відзначати на рік раніше. На конференції 1992 року, що проходила в бразильській столиці, присутні заявили про проблему економії води, так як вже тоді відчувався її дефіцит. Тоді зародилася думка про заснування свята, присвяченого екології, для того, щоб викликати інтерес у суспільства до нагальних світових проблем. На самому початку січня 1993 року ООН затвердила відповідний документ, а в березні перший раз були організовані урочистості. У події взяли участь 30 країн зі всього світу, з року в рік їх кількість зростає.

День води щороку проводиться проводиться у певних традиціях, але метою завжди буває виклик інтересу громадських діячів до питань екології на планеті. Якщо вірити статистиці, засуха і брак питної води забирають набагато більше людських життів, ніж небезпечні захворювання.

У прийдешньому році День води відзначатиметься у всьому світі 22 березня.

den vody v 2020 godu: kak otmechayut v raznykh stranakh74 День води у 2020 році: як відзначають у різних країнах

Як наголошується

У День, присвячений водних ресурсів, завжди проходять:

  • семінари;
  • круглі столи;
  • лекційні години;
  • конференції та ін.

Особи, які беруть участь у заходах, завжди виносять на обговорення проблеми неправильного ставлення до природних багатств, забруднення водних ресурсів. Запрошені виступають з доповідями про поганий стан вод, неконтрольованому їх витраті людьми та інші труднощі.

Обов’язково проводяться виставки, флешмоби, конкурсні заходи та ін. Святкові урочистості бувають у дитячих установах, навчальних закладах середньої спеціальної та вищої освіти, тому що правильне виховання підростаючого покоління буває дуже важливим для вірного ставлення майбутніх господарів планети до природи і тим скарбам, що вона дарує людині в користування. З такою метою проводяться відкриті заняття, виховні години, де дітям розповідають про те, як необхідна вода для життя, звідки її видобувають, про наслідки неправильного і неекономного використання пр.

 День води у 2020 році: як відзначають у різних країнах

Свято води в різних країнах

Для слов’янських племен День води наступав у третій день Трійці. Строго означеної дати у нього не було, так як він був пов’язаний з перехідними урочистостями. Походження події пов’язано з традиціями далеких язичницьких предків. Слов’яни шанували Воду-іменинницю, в честь неї влаштовувалися святкові гуляння, не можна було в цей день займатися пранням одягу, миттям посуду або підлоги, і займатися іншими справами, пов’язаними з водою, що вважалося проявом поваги до цього необхідного всім природного скарбу. Були і такі люди, що навіть в цей день нічого не пили. Юнаки та молоді дівчата брали участь у різних обрядах, які дозволяли знайти судженого і щастя в майбутньому. Наприклад, у дівчат кидали тухлі яйця, щоб вони якомога швидше змогли знайти нареченого і дізнатися щастя материнства.

У росіян, білорусів, українців та інших слов’янських народів майже не залишилися в пам’яті багаторічні традиційні заходи, але зараз на планеті ще існують країни, в яких мають місце свята і карнавали, присвячені воді. Це частина найбільш відомих:

  • У китайців воді присвячений свято По Шуй, який проводиться протягом тижня. Він пов’язаний з цікавою легендою, в якій йдеться про жив у країні в древні часи злом демона-імператора. Він мав 7 дружин. Жінки довго терпіли всі образи, і ось одного разу, втративши терпіння, вбили свого мучителя. Для того, щоб перешкодити поверненню духа дружина в Китай, вони по черзі тримали його голову. Для полегшення жіночих страждань всі, хто був поруч з ними, поливали їх водою.
  • На Кіпрі святкується Катаклізмос, пов’язаний з пам’яттю людства про Великий потоп. Він символізує відродження та поява нового життя. Жителі поливають оточуючих водою, що сприяє очищенню душі і тіла. Ці веселі заходи проводяться на 7-й день після Великодня.
  • У дагестанців ця святкова дата має давнє походження, святкується на 40-й день, наступний за весняним рівноденням. Прийнято проводити старовинний обряд. Незаміжні дівчата з білими шалями на голові, беруть глечики ємністю 10 літрів і йдуть на далекі від будинку джерела. Там вони збираються компаніями, водять хороводи і співають пісні, а після, з повними келихами, відправляються назад.
  • В Тайланді День Матері припадає на кінець жовтня — початок листопада. Для жителів країни традиційно проведення обряду, мета якого — подяку воді і вибачитися за те, що нею люди користуються і її грязнят. Тайці приходять на берег океану, річки або іншої водойми і споруджують маленькі човни з листя пальми, в які кладуть палаючу свічку, пару монет і локон волосся, для очищення від поганого. Після човен опускають у водойму, і суденце пливе за течією.
  • Вірмени проводять літнє торжество, на якому всі присутні поливають один одного водою. Свято носить назву Вардавар. В цей день не можна ображатися на незнайомих людей, що раптом обіллють. Молоді люди приносять своїм коханим червоні троянди, а щасливі пари випускають у вільний політ голубів.

Гуляння і карнавали, присвячені воді, проходять у камбоджійців і жителів Бірми. У лаосцев є традиція поливати один одного водою в новорічне свято.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради