Анестезія перед татуюванням. Підготовка та процес набития тату, фото

Процес нанесення татуювання на тіло має деяку больову навантаження, що залежить від порогу чутливості людини – від поколювання до нестерпного жару. Щоб уникнути подібних проблем, перед початком процедури використовується місцева анестезія, яка повністю позбавить від болю і дозволить безпечно зробити тату навіть на чутливих місцях.

Чому необхідно використовувати знеболюючі?

Найчутливіші місця для нанесення тату:

 • Голова.
 • Шия.
 • Грудна клітка
 • Околореберная область.
 • Пахова зона.
 • Внутрішня поверхня стегон.
 • Коліна (передня і задня частини).
 • Щиколотки.

  77a8d0eea3de45ab1cad467308b11145 Анестезія перед татуюванням. Підготовка та процес набития тату, фотоНайчутливіші місця для нанесення тату

Чим більше чутлива зона, тим болючіше робити татуювання. Чутливість інших частин людського організму представлена в таблиці.

Зона Чутливість
Зовнішня сторона руки Слабка
Кисті Сильна
Живіт Середня
Гомілка Середня
Лопатки Середня
Задня частина колін Сильна
Щиколотки Сильна

Найбільш безболісні зони – це «м’які» місця, які глибоко ховають кість від зовнішнього впливу, наприклад, сідниці або плече (біцепс). Контакт з кістковою тканиною створює зайві больові відчуття, у той час як м’язи і жир пом’якшують вплив. Також безпечною зоною вважається спина з-за товстої шкіри і маленькою концентрації нервових закінчень.

Чутливість у жінок і чоловіків різна, тому не можна покладатися на чужий досвід і сподіватися на відсутність болю.

Анестезія перед татуюванням важлива при роботі з такими зонами, як особа або ребра. Сучасні засоби – анестетики – повністю або частково позбавляють від неприємних відчуттів і дозволяють комфортно почувати себе під час роботи майстра.

Протипоказання

Щоб не відмовлятися від татуювання через больових відчуттів, використовують місцеву анестезію. Основна причина її популяризації – це широкий спектр застосування анестетиків і мінімальні протипоказання. Основний недолік – це індивідуальна непереносимість організмом.

Окремі компоненти, що містяться в складі коштів, можуть викликати алергічні або запальні реакції.

Основа більшості анестетиків – лідокаїн, який повністю позбавляє від болю під час проколу, пригнічуючи нервові закінчення, але при цьому зберігає частину тактильної чутливості. Побічні елементи в складі кремів – це засоби, що сприяють зменшенню травматичності, антибактеріальні і пом’якшувальні речовини.

4683e67c3e480dfd89b27c52b7dbdb05 Анестезія перед татуюванням. Підготовка та процес набития тату, фотоПротипоказання анестезії перед татуюванням

Анестезія перед татуюванням, крім індивідуальної нестерпності, забороняється при наступних проблемах:

 • Захворювання серцево-судинної системи.
 • Вагітність і період лактації.
 • Цукровий діабет.
 • Застій рідини.
 • Захворювання шкірних покривів.
 • Відкриті запальні процеси.

У всіх інших випадках при правильному використанні анестезія не завдасть шкоди, а навпаки, сприятиме безболісному процесу створення татуювання.

Різновиди знеболюючих

Анестетики – лікарські засоби, які володіють знеболюючою властивістю. В тату-сфері застосовують місцеві анестетики, вони найменш шкідливі і блокують біль тільки в обмеженій області. Кошти, в залежності від складу, діють від 1 год до 5-6 год. При нанесенні татуювань зазвичай використовують креми, гелі або мазі на основі лідокаїну.

Він підходить для нанесення татуювань за зручного діапазону дії – 2-4 ч. Принцип дії лідокаїну ґрунтується на його фармакологічному властивість блокувати проходження нервових імпульсів, взаємодіючи з нервовою системою людини.

fc45785e5f24b2fe2b7fc288e5703815 Анестезія перед татуюванням. Підготовка та процес набития тату, фотоРізновиди знеболюючих

Нервові імпульси не надходять, а значить і біль від пошкодження верхніх покривів шкіри не відчувається. Завдяки другорядним компонентів і їх дії на ділянку шкіри, анестетики бувають зігріваючими і охолоджуючими. Перші сприяють припливу крові і збільшення обміну теплом, що небажано під час процесу створення татуювання.

Препарати з зігріваючим ефектом краще всього використовувати з метою загоєння, а не знеболювання.

Область буде більше насичуватися киснем та отримувати речовини для регенерації. Охолоджуючі мазі більше підходять для тату-майстрів, так як вони зменшують біль і паралельно мають протизапальну дію, сприяють меншому травматизму.

Огляд анестетиків – мазі, креми, гелі

Вибір анестетиків ґрунтується на больовому порозі людини. Мазі, креми або гелі – це різновиди форм випуску, що відрізняються складом і концентрацією діючої речовини.

 • Гель – це препарат з м’якою, в’язкою консистенцією, створений на водній основі.
 • Крем виробляють на базі масел з водою, він найбільш швидко вбирається.
 • Мазь – це засіб, в основі якого переважають жирні кислоти, воно повільніше вбирається і залишає жирний слід на деякий час після нанесення.

Засоби розташовані в порядку зменшення тривалості дії:

 • Мазь ТКХТ. Одна з найпопулярніших на сьогоднішній день мазей. Застосовується не тільки в сфері тату, але і в косметології (при нанесенні татуажу брів, губ або очей). Діє протягом 4 год завдяки лидокаину і прилокаину – ефективним знеболювальним засобів. Епінефрин у склад додають зниження запалення і набряклості, а також для зменшення кровотечі. Безпосередньо перед нанесенням, шкіру слід обробити спиртом. Для ефективного використання необхідно після змащування зони закрити плівкою на 30 хв. Вважається, що мазь не впливає на якість і чіткість зображення і не деформує шкіру. Мазь користується великою популярністю серед тату-майстрів.

  401510e2d82f7ddeec2fe39ac606535e Анестезія перед татуюванням. Підготовка та процес набития тату, фотоОгляд анестетиків – мазі, креми, гелі

 • Мазь Deep Numb. У складі, крім лідокаїну, має інші речовини – прилоцин і бензокаїн. Принцип дії аналогічний – діє 4 год, наноситься за 30 хв. до сеансу після ретельної спиртової обробки. Не можна наносити на рани або садна, а також людям з підвищеною алергенність.
 • Крем Numb. Блокує 100% больових відчуттів при нанесенні татуювання. Глибина дії варіюється від 5 до 8 мм і має невисокий витрата, так як покривається нетовстим шаром до 2 мм Наноситься за 15-30 хв., діє протягом 3 ч. Якщо сеанс чекає тривалий, то краще вибрати засіб з більш тривалою дією.
 • Крем «Препкаин». Основні компоненти – це лідокаїн і тетракаин. Мінус даного засобу полягає в часовому проміжку між використанням і нанесенням татуювання. Дія засобу закінчується через 2 год, але через уповільненої дії процес розтягується мінімум до 3-х ч.
 • Гель «Сустаин». Тривалість знеболювання – 2 ч. Гель значно знижує припухлість і зменшує кровотечу під час нанесення татуювання. При надмірному використанні погіршує всмоктування пігменту шкірою, тому засіб наноситься 1 раз тонким шаром. Особливо небезпечний при попаданні на слизову оболонку.
 • Крем «Sxyan». Має широке застосування в косметології для нанесення татуажу і пірсингу, а також у тату-салонах. Дозволяє повністю позбутися від болю при пошкодженні шкіри протягом 2 ч. Час до початку дії – 30 хв., основний компонент — лідокаїн.
 • Крем «Lushcolor». По складу не відрізняється від попереднього, час витримки під плівкою – 25 хв. По закінченні цього часу, місце необхідно витерти насухо і починати роботи. Основний компонент – лідокаїн.

Загальні рекомендації по вибору засобів

Фахівці в сфері нанесення татуювань дають такі поради тим, хто зважився на подібну процедуру.

Консультація майстра

Анестезію потрібно підібрати правильно, для цього краще всього проконсультуватися перед початком процедури з тату-майстром, який буде проводити сеанс. Він може мати особисті переваги у роботі з препаратами.

Особливості організму

Важливо врахувати індивідуальну непереносимість окремих компонентів. Перед покупкою потрібно ознайомитися з складом, щоб перевірити на вміст алергенних речовин, заборонених для кожного конкретного випадку. Якщо є, то необхідно знайти аналог без цього компонента.

e075483b4dd37bb0fb781893ecde10f7 Анестезія перед татуюванням. Підготовка та процес набития тату, фотоОсобливості організму

Якщо є підозра на алергію, то можна випробувати засіб за кілька днів до сеансу на невеликій ділянці шкіри і виявити реакцію організму. Анестезія перед татуюванням рідко призводить до алергічних реакцій. Основні симптоми – це кропив’янка, висип або короста на місці нанесення засобу.

Тривалість дії препарату

Якщо робота займає 3-4 год часу, то засіб потрібно вибирати з відповідною тривалістю впливу, інакше частина роботи, після припинення його дії на організм, доставить біль.

Відгуки

У відкритому доступі можна знайти безліч відгуків про антисептичних засобах, інформацію про частоту виникнення алергічних реакцій або рекомендації інших тату-майстрів, опробовавших даний препарат.

Правильна підготовка до нанесення татуювання

Напередодні відвідування салону необхідно ретельно обміркувати ідею татуювання, обговорити деталі з майстром і бути впевненим у своєму рішення. Салон слід вибирати перевірений, чистий і з хорошою репутацією, низька ціна – це не першорядний фактор.

5c1664d228ee83334cb747fbb95068c4 Анестезія перед татуюванням. Підготовка та процес набития тату, фотоПравильна підготовка до нанесення татуювання

 • Краще всього вибирати не сам салон, а майстри, малюнки якого подобаються.
 • Час сеансу повинно бути зручно для відвідування, оскільки якщо татуювання буде розташована в незручному місці, без тертя, то після процедури потрібно йти додому.
 • За добу до призначеної дати необхідно утриматися від вживання алкоголю, що може збільшити травмуючий вплив голки і кількість крові, яка вийшла під час сеансу.
 • Не слід вживати каву та енергетики – кофеїн сприяє збільшенню чутливості. Краще замінити подібні напої водою. Вона зволожує шкіру, і фарби будуть краще вбиратися шкірою.
 • Людям із сухим типом шкіри за тиждень необхідно почати використовувати зволожуючий крем. На сухій шкірі частіше з’являються рубці або шрами, тому цим кроком не слід нехтувати.
 • Обов’язково необхідно підготувати шкірний покрив за наступним алгоритмом (незалежно від типу шкірного покриву):
 • Частіше користуватися зволожуючими кремами, замінивши звичайні звичні засоби для догляду за шкірою.
 • Позбутися від волосяного покриву (при необхідності).
 • За 12 год до сеансу не наносити на шкіру ніяких коштів і не травмувати її.

Як відбувається процес нанесення татуювання

Після всіх необхідних етапів підготовки до сеансу, майстер приступає до нанесення татуювання.

Алгоритм процесу створення татуювання:

 • Обробка шкірного покриву антисептичним засобом і анестетиком. Обробка повинна проводитися з урахуванням рекомендацій, зазначених на упаковці. Перед нанесенням мазі необхідно знежирити шкіру спиртом, а сам препарат наносити за 15-30 хв. до сеансу. При необхідності використовується плівка.
 • Нанесення контуру малюнка. Існує кілька способів перекладу татуювання з паперу на тіло:
 • «Hands Free», коли майстер відразу малює ручкою на тілі людини.
 • Переклад з допомогою трафаретного папери, коли картинка роздруковується на принтері, переноситься на трансферний папір, обрізається вздовж контуру і переноситься на шкіру.
 • Нанесення татуювання спеціальною машинкою. Майстер обов’язково повинен розпакувати нові одноразові ігри і рукавички. Після чого починається обведення контурів малюнка. В процесі проколювання шкіри зайва фарба виявляється на поверхні разом з незначними виступами крові, тому шкіру необхідно періодично видаляти серветкою. Для зручності спочатку зафарбовують темні частини малюнка, а потім більш світлі.
 • Подальший догляд за шкірної поверхнею. Після проведення процедури шкіра ще деякий час потребує особливого догляду – спеціальних кремах для загоєння, стерильності, часті промивання і захисту від сонця. Після 5-7 днів татуювання почне гоїтися і покриватися «скоринкою». Вона повинна відійти самостійно без зовнішнього впливу. Майстер повинен дати всі рекомендації на папері або в усній формі.

  ca190e930fef01c546f583a19d3768bd Анестезія перед татуюванням. Підготовка та процес набития тату, фотоЯк відбувається процес нанесення татуювання

 • Тату-майстри можуть пропустити 1-й пункт алгоритму, тому про низький больовому порозі слід завчасно попередити. Деякі фахівці зовсім не працюють з анестетиками, посилаючись на зміну структури шкіри або погане всмоктування пігменту.

  Будь-яка анестезія перед процесом нанесення татуювання не обов’язкова і носить індивідуальний характер. На відміну від неї, обробка антисептиком з метою знезараження, – обов’язковий процес, без якого не повинен починатися сеанс, інакше виникає ризик ускладнень, пов’язаних з попаданням бактерій або зараженням крові.

  Відео про анестезії перед нанесенням татуювання

  Що варто врахувати перед застосуванням анестетика:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради