Як зберігати капусту взимку, щоб вона залишилася свіжій і соковитій до весни

kak khranit kapustu zimojj, chtoby ona ostalas svezhejj i sochnojj do vesny24 Як зберігати капусту взимку, щоб вона залишилася свіжій і соковитій до весни

На зиму капусту засолюють, замаринують, заквашують. Але в свіжому вигляді капусточка все-таки смачніше і корисніше. Часто зберігаючи в льосі або підвалі, вилки починають вже через пару місяців псуватися, гнити. Тоді як можна зберігати капусту взимку, щоб вона швидко не псувалася і залишалася свіжою, а навесні з неї можна було приготувати смачні та корисні страви?

Основні правила зберігання капусти взимку

 • Прибирають качани на зберігання в суху сонячну погоду, висмикуючи із землі разом з качаном і корінням, струшують землю, що залишилася. Знімають верхнє зелене листя. Пізніше, в залежності від способу зберігання, качан залишають або зрізають на рівні верхніх листків;
 • До тривалого зберігання придатні щільні, не тріснуті головки без слідів гнилі і псування;
 • Після прибирання з грядки вилки розкладають на веранді, в холодній комірчині на пару тижнів. Їм необхідно «відлежатися» і обсохнути верхнім листю від вологи;
 • Не варто залишати на зберігання великі качани, залиште їх краще на заготовки, а на зберігання залиште вилки середньої величини;
 • Перед відправкою капусти на зберігання, з неї знімають верхні брудні і пошкоджені листя, а поверхня листя залишалася сухою. Волога сприяє розвитку різних грибкових і цвілевих інфекцій;
 • В підполі обмежте доступ гризунів (мишей, щурів), таке часто зустрічається в приватних будинках і льохах.

Капуста дуже вибаглива до умов зберігання. Важливою умовою зберігання є сталість температури не вище +5 градусів і вологості не більше 80%. Оптимальна температура зберігання 0+2º. При низьких температурах вилки швидко підмерзають, швидше псуються, до того ж смак і корисні властивості знижуються. В теплих погребах (подполах) качани швидше висихають, починають проростати.

Огірок Алігатор F1: особливості крупноплідного гібрида, відгуки

Сорти капусти, придатні для тривалого зберігання

Для зимового зберігання обов’язково враховують сорт. Краще залишити білокачанну капусту, причому ранні сорти не підійдуть. Вони дозрівають в травні – червні, вилки в них пухкі, такі довго не пролежать. А ось середньостиглі і пізньостиглі відмінно підійдуть, вони зберігають соковитість і пружність протягом 6-8 місяців.

Середньопізні сорти

 • Подарунок,
 • Доброводская,
 • Завірюха,
 • Менза,
 • Урожайна,
 • Білоруська та ін.

kak khranit kapustu zimojj, chtoby ona ostalas svezhejj i sochnojj do vesny25 Як зберігати капусту взимку, щоб вона залишилася свіжій і соковитій до весни

Пізньостиглі сорти

 • Ринда,
 • Амагер,
 • Білосніжка,
 • Кам’яна голова,
 • Валентина,
 • Слава і ін.

Як зберігати капусту взимку – ефективні способи зберігання

У кожної господині є свої секрети, як краще і ефективніше зберегти вилки соковитими до весни. Пропоную вам підбірку, а кожен з вас вирішить, що більше вам підійде. Багато способи я сама перевірила на власному досвіді, з них якісь мені сподобалися більше, а деякі не особливо.

Ідеально було б зберігати капусту окремо від інших овочів. Але іноді так не виходить, із-за обмеженого простору доводиться розкладати її поруч з овочами. Качани добре сусідить з картоплею, морквою, буряком, але розкладають їх поверх інших овочів, і щоб вилки не стикалися один з одним.

В поліетиленовій плівці

Готуючи качан, обрізають качан на рівні верхніх листків щоб уникнути проростання капусти. Беруть рулон харчової плівки (краще широкої) і загортають качан з усіх боків 2-3 рази. Важливо щільно обернути зі всіх сторін, щоб не залишалося повітря. Підготовлену капусту прибирають в льох, укладають качаном вгору або, помістивши качан в харчовий поліетиленовий пакет, підвісити його на цвяшку підпілля. Спосіб хороший тим, що під плівкою немає доступу повітря, тому капуста не псується.

Важливо! Під плівкою не повинно бути конденсату, а температура в підвалі була без перепадів.

Стираємо вовняне пальто будинку в машинці і вручну

 

kak khranit kapustu zimojj, chtoby ona ostalas svezhejj i sochnojj do vesny26 Як зберігати капусту взимку, щоб вона залишилася свіжій і соковитій до весни

У ящиках

Самий простий спосіб. Вилки укладають в ящики в 1-2 шари (не більше). Ящики повинні бути дерев’яними, з отворами для вентиляції. Але навряд чи цей спосіб можна назвати надійним. Стикаючись один з одним, качани все-таки починають псуватися, тому капусту періодично перевіряють і перевертають. Та й температурні умови повинні бути відповідними.

В папері

Обірвавши з вилка зелені і сухі листя, щільно загортаємо його в два шари газети. Зберігають, розташувавши качан качаном вниз. Розкладають на полицях поверх банок з заготовками, на картоплі. Головне, щоб капуста не стикалася один з одним.

kak khranit kapustu zimojj, chtoby ona ostalas svezhejj i sochnojj do vesny27 Як зберігати капусту взимку, щоб вона залишилася свіжій і соковитій до весни

Підв’язування капусти

Прибираємо зайві листя з поверхні, корінь залишаємо довжиною 7-10 див Обв’язуємо качан бинтом (мотузкою), за які підвішуємо головки.

В глині

Деякі городники воліють зберігати капусту, обмазуючи її глиною. Спосіб трохи трудомісткий, але що не зробиш, щоб зберегти капусту свіжої до весни. Глину розводять водою до кашкоподібного стану і обмазують кожен качан, потім залишають обсохнути.

Закопування капусти в пісок

Зберігаючи вилки таким способом, при збиранні залишають качан разом з корінням, необхідно тільки обтрусити її від залишків землі. Підготовлені качани закопують качаном в сухий пісок, корінь повністю закопують в пісок і утрамбовують. Так капуста добре зберігається у тих, у кого сухий погріб.

kak khranit kapustu zimojj, chtoby ona ostalas svezhejj i sochnojj do vesny28 Як зберігати капусту взимку, щоб вона залишилася свіжій і соковитій до весни

В сітці

Мабуть, цей спосіб мені сподобався більше всіх. Підготовлену капусту я складаю одному в сітки (наприклад, в яких продають ту ж капусту, перець, картопля). Підвішую в підполі навпаки вентиляційного отвору. Я його на зиму щільно не закриваю, там температура трохи нижче, ніж в самому приміщенні.

Як зберігати капусту взимку діляться своїм досвідом городники цього відео.

Як зберігати в домашніх умовах

Якщо у вас немає льоху, ні підвалу, зберегти кілька вілков буває досить складно. При наявності балкона, капусту зберігають в ящиках, зроблених також, як зберігають картоплю.

Як випрати весільну сукню в домашніх умовах:

Один – два вилка зберігають у побутовому холодильнику, обернувши їх щільно плівкою або папером і поклавши в овочевий відсік холодильника. Але конденсат, що утворюється, швидко псує капусту, тому оглядайте вилки частіше, при необхідності міняйте папір або плівку.

І ще один незвичайний спосіб зберігання капусти, дивіться у відео.


Найкраще в подібній ситуації купувати капусту в необхідній кількості та використовувати її в їжу.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!