Як зберігати капусту взимку, щоб вона залишилася свіжій і соковитій до весни

kak khranit kapustu zimojj, chtoby ona ostalas svezhejj i sochnojj do vesny24 Як зберігати капусту взимку, щоб вона залишилася свіжій і соковитій до весни

На зиму капусту засолюють, замаринують, заквашують. Але в свіжому вигляді капусточка все-таки смачніше і корисніше. Часто зберігаючи в льосі або підвалі, вилки починають вже через пару місяців псуватися, гнити. Тоді як можна зберігати капусту взимку, щоб вона швидко не псувалася і залишалася свіжою, а навесні з неї можна було приготувати смачні та корисні страви?

Основні правила зберігання капусти взимку

 • Прибирають качани на зберігання в суху сонячну погоду, висмикуючи із землі разом з качаном і корінням, струшують землю, що залишилася. Знімають верхнє зелене листя. Пізніше, в залежності від способу зберігання, качан залишають або зрізають на рівні верхніх листків;
 • До тривалого зберігання придатні щільні, не тріснуті головки без слідів гнилі і псування;
 • Після прибирання з грядки вилки розкладають на веранді, в холодній комірчині на пару тижнів. Їм необхідно «відлежатися» і обсохнути верхнім листю від вологи;
 • Не варто залишати на зберігання великі качани, залиште їх краще на заготовки, а на зберігання залиште вилки середньої величини;
 • Перед відправкою капусти на зберігання, з неї знімають верхні брудні і пошкоджені листя, а поверхня листя залишалася сухою. Волога сприяє розвитку різних грибкових і цвілевих інфекцій;
 • В підполі обмежте доступ гризунів (мишей, щурів), таке часто зустрічається в приватних будинках і льохах.

Капуста дуже вибаглива до умов зберігання. Важливою умовою зберігання є сталість температури не вище +5 градусів і вологості не більше 80%. Оптимальна температура зберігання 0+2º. При низьких температурах вилки швидко підмерзають, швидше псуються, до того ж смак і корисні властивості знижуються. В теплих погребах (подполах) качани швидше висихають, починають проростати.

Сорти капусти, придатні для тривалого зберігання

Для зимового зберігання обов’язково враховують сорт. Краще залишити білокачанну капусту, причому ранні сорти не підійдуть. Вони дозрівають в травні – червні, вилки в них пухкі, такі довго не пролежать. А ось середньостиглі і пізньостиглі відмінно підійдуть, вони зберігають соковитість і пружність протягом 6-8 місяців.

Середньопізні сорти

 • Подарунок,
 • Доброводская,
 • Завірюха,
 • Менза,
 • Урожайна,
 • Білоруська та ін.

kak khranit kapustu zimojj, chtoby ona ostalas svezhejj i sochnojj do vesny25 Як зберігати капусту взимку, щоб вона залишилася свіжій і соковитій до весни

Пізньостиглі сорти

 • Ринда,
 • Амагер,
 • Білосніжка,
 • Кам’яна голова,
 • Валентина,
 • Слава і ін.

Як зберігати капусту взимку – ефективні способи зберігання

У кожної господині є свої секрети, як краще і ефективніше зберегти вилки соковитими до весни. Пропоную вам підбірку, а кожен з вас вирішить, що більше вам підійде. Багато способи я сама перевірила на власному досвіді, з них якісь мені сподобалися більше, а деякі не особливо.

Ідеально було б зберігати капусту окремо від інших овочів. Але іноді так не виходить, із-за обмеженого простору доводиться розкладати її поруч з овочами. Качани добре сусідить з картоплею, морквою, буряком, але розкладають їх поверх інших овочів, і щоб вилки не стикалися один з одним.

В поліетиленовій плівці

Готуючи качан, обрізають качан на рівні верхніх листків щоб уникнути проростання капусти. Беруть рулон харчової плівки (краще широкої) і загортають качан з усіх боків 2-3 рази. Важливо щільно обернути зі всіх сторін, щоб не залишалося повітря. Підготовлену капусту прибирають в льох, укладають качаном вгору або, помістивши качан в харчовий поліетиленовий пакет, підвісити його на цвяшку підпілля. Спосіб хороший тим, що під плівкою немає доступу повітря, тому капуста не псується.

Важливо! Під плівкою не повинно бути конденсату, а температура в підвалі була без перепадів.

 

kak khranit kapustu zimojj, chtoby ona ostalas svezhejj i sochnojj do vesny26 Як зберігати капусту взимку, щоб вона залишилася свіжій і соковитій до весни

У ящиках

Самий простий спосіб. Вилки укладають в ящики в 1-2 шари (не більше). Ящики повинні бути дерев’яними, з отворами для вентиляції. Але навряд чи цей спосіб можна назвати надійним. Стикаючись один з одним, качани все-таки починають псуватися, тому капусту періодично перевіряють і перевертають. Та й температурні умови повинні бути відповідними.

В папері

Обірвавши з вилка зелені і сухі листя, щільно загортаємо його в два шари газети. Зберігають, розташувавши качан качаном вниз. Розкладають на полицях поверх банок з заготовками, на картоплі. Головне, щоб капуста не стикалася один з одним.

kak khranit kapustu zimojj, chtoby ona ostalas svezhejj i sochnojj do vesny27 Як зберігати капусту взимку, щоб вона залишилася свіжій і соковитій до весни

Підв’язування капусти

Прибираємо зайві листя з поверхні, корінь залишаємо довжиною 7-10 див Обв’язуємо качан бинтом (мотузкою), за які підвішуємо головки.

В глині

Деякі городники воліють зберігати капусту, обмазуючи її глиною. Спосіб трохи трудомісткий, але що не зробиш, щоб зберегти капусту свіжої до весни. Глину розводять водою до кашкоподібного стану і обмазують кожен качан, потім залишають обсохнути.

Закопування капусти в пісок

Зберігаючи вилки таким способом, при збиранні залишають качан разом з корінням, необхідно тільки обтрусити її від залишків землі. Підготовлені качани закопують качаном в сухий пісок, корінь повністю закопують в пісок і утрамбовують. Так капуста добре зберігається у тих, у кого сухий погріб.

kak khranit kapustu zimojj, chtoby ona ostalas svezhejj i sochnojj do vesny28 Як зберігати капусту взимку, щоб вона залишилася свіжій і соковитій до весни

В сітці

Мабуть, цей спосіб мені сподобався більше всіх. Підготовлену капусту я складаю одному в сітки (наприклад, в яких продають ту ж капусту, перець, картопля). Підвішую в підполі навпаки вентиляційного отвору. Я його на зиму щільно не закриваю, там температура трохи нижче, ніж в самому приміщенні.

Як зберігати капусту взимку діляться своїм досвідом городники цього відео.

Як зберігати в домашніх умовах

Якщо у вас немає льоху, ні підвалу, зберегти кілька вілков буває досить складно. При наявності балкона, капусту зберігають в ящиках, зроблених також, як зберігають картоплю.

Один – два вилка зберігають у побутовому холодильнику, обернувши їх щільно плівкою або папером і поклавши в овочевий відсік холодильника. Але конденсат, що утворюється, швидко псує капусту, тому оглядайте вилки частіше, при необхідності міняйте папір або плівку.

І ще один незвичайний спосіб зберігання капусти, дивіться у відео.


Найкраще в подібній ситуації купувати капусту в необхідній кількості та використовувати її в їжу.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!