Що означає кількість троянд у букеті: до чого дарують одну або три троянди

При виборі букета недостатньо знати, що в ньому повинно бути непарне число квітів. Від кількості бутонів залежить сенс, який несе подарунок. Навіть одна квітка означає дуже багато, тому такий подарунок підійде не до кожної події. Парне число не завжди має негативний зміст. При складанні весільного букета теж є свої нумерологічні особливості.

7b31bfa3a4fde06def8377bb59b90a5d Що означає кількість троянд у букеті: до чого дарують одну або три троянди

Значення кількості троянд

Ще стародавні люди вірили, що кожне число має особливу магічну силу. Зараз ці знання використовуються при складанні квіткових композицій. Недостатньо тільки підібрати забарвлення бутонів. Якщо вибрати ще й правильне кількість, то з допомогою букета дарувальник зможе показати свої справжні почуття. Це особливо важливо, якщо з якоїсь причини страшно висловити їх словами.

Значення букета в залежності від кількості бутонів:

 1. Одна троянда найчастіше означає боязке визнання в любові. Крім того, вона може бути натяком на те, що дарувальник вважає цю людину єдиним, дуже важливим у своєму житті.
 2. Композиція з трьох кольорів більш універсальна. Вона завжди означає теплі, щирі почуття. Неважливо, це любов або дружба. Подарунок доречно піднести з будь-якого приводу. Такий подарунок не буде вважатися занадто дорогим або скромним. Три троянди також символізують віру, надію, любов.
 3. П’ять кольорів іноді називають букетом першого побачення. Він дійсно добре підходять для початку відносин. Але, як і у випадку з трьома трояндами, п’ять можна піднести подругам або просто знайомим дівчатам. Це побажання любові, щастя, благополуччя у всіх справах.
 4. Сім троянд — це «мамин букет». Він підходить для зрілих жінок, для матерів або колег. Найкращий подарунок до ювілеїв або іншим важливим урочистостей. Однак для дружини композиція підходить тільки в тому випадку, якщо люди перебувають у шлюбі довго і добре знають один одного. З таким подарунком можна зробити пропозицію руки і серця, тому що в цьому випадку він висловлює захоплення і пристрасну любов.
 5. Дев’ять — означають захоплення, радість від зустрічі. У такої кількості є багато трактувань, але найчастіше він показує жінці, як вона важлива в житті дарувальника. Тому його подають під час виписки з пологового будинку. Ще один підходящий випадок — примирення, причому не тільки з другою половинкою.
 6. Композицію з 15 квітів дарують людям, яким хочуть висловити повагу, показати свою відданість. Його обирають на бізнес-зустрічі, урочистості. Це відмінний сюрприз для начальника.

Дарують і композиції з більшого числа кольорів. Хоча порахувати їх не так просто, але зміст, закладений у подарунок, найважливіший:

 • 17 — підійдуть для урочистостей, ювілеїв, це побажання щастя;
 • 19 — ідеальний варіант для весільного подарунка, символ вічної любові;
 • 21 — підкреслює, що дівчина для дарувальника — та сама єдина;
 • 25 — символізують пропозицію руки і серця;
 • 29 — нев’януча любов;
 • 31 — побажання, щоб кожен день був наповнений щастям;
 • 101 — визнання в щирих почуттях; дарувальник каже, що не може жити без дівчини.

Іноді дарують композиції, в яких один квітка відрізняється від інших. Якщо це червона троянда серед білих, то вона означає пристрасть, бажання, які чоловік не може й не хоче приховувати. Якщо навпаки — визнання, що жінка — єдина і неповторна.

Міфологія парного числа

У західних країнах прийнято дарувати букети з парною кількістю квіток. Композиція з 12 троянд — символ почуттів, які пара пронесе через роки. Два бутона позначають закоханих, яких не розділять ніякі обставини. Букети з парною кількістю часто дарують вагітним. Вважається, що тоді пологи пройдуть легше.

У нас поширене негативне значення парного кількості будь-яких кольорів. Два — це звичайно число смерті, зла. Ще в Стародавній Русі вважали, що перший квітка — це сам померлий людина, а другий — його провідник у світ мертвих.

В Японії схоже значення має цифра 4. Вона теж символізує смерть, і саме стільки квіток кладуть на могили. Тому, якщо дарувальник вибирає парна кількість троянд у букеті, він повинен переконатися, що дівчина зрозуміла його посил.

Уникають парного числа бутонів із-за прийме, означають наступне:

 1. Якщо дівчина отримає дві троянди, вона не зможе побудувати щасливу сім’ю.
 2. Чоловікові подарунок загрожує кар’єрними проблемами і розоренням.
 3. Розпочнеться чорна смуга в житті, постійні хвороби.
 4. Діти, які отримали подарунок, будуть хворіти.

Щоб уникнути негативу, бутони поділяють на непарну кількість.

Символіка непарного числа

У нашій країні прийнято, що непарна кількість троянд несе в собі добрі побажання. Найсильніші — це числа 3, 5 і 7. Вони символізують чистоту, щастя, любов.

Така кількість в першу чергу пов’язано з вічною любов’ю, вірністю, глибокими почуттями. Тлумачення виникло завдяки тому, що непарні числа не діляться навпіл. Відповідно, і парі розрив не загрожує.

Троянди зазвичай дарують коханим, але вони підходять і для інших людей:

 • Композицію з 9 бутонів підносять людині, з якою хочуть зміцнити відносини. Вони підійдуть і для колеги.
 • Значення числа 11 — дружба. Композиція показує, що для дарувальника дуже важливо дружнє ставлення обдаровуваного.
 • Неоднозначно тлумачать флористи число 13. Воно означає нещастя, біди, тому троянди в такій кількості будуть нести відповідні побажання. Їх варто дарувати тільки тому, хто по-справжньому неприємний. Але якщо сюрприз призначається для родича і близького друга, то він може бути щирим побажанням щастя. Але тільки якщо людина не забобонний.

df2a3d8410022193a4d2caf0242e682b Що означає кількість троянд у букеті: до чого дарують одну або три троянди

Коли дарують одну троянду

Квітка в єдиному екземплярі — зовсім не ознака скупості. Це символ тільки зароджуються почуттів, скромне визнання. Такий подарунок буде доречний на першому побаченні. Юнак як би питає, чи він може сподіватися на відповідну любов.

Якщо бутон ще закритий, то це символ відносин, які потроху розгортаються. Букет не буде тиснути на дівчину і до чогось зобов’язувати її. Він може натякати на деяку сором’язливість юнака, його страх зізнатися.

Одна жовта троянда вже не така романтична. Вона говорить лише про теплих дружніх почуттях. Якщо ж троянда була піднесена жінці, з якою дарувальник вже давно перебуває у відносинах, то він називає її єдиною і неповторною.

Весільний букет

Зазвичай на такі урочистості намагаються вибрати композиції з як можна більшого числа кольорів. Насправді пишний букет не обов’язковий атрибут весілля. Кращий варіант — сім бутонів. Така кількість навіть не прийнято дарувати в інші дні. Букет символізує захоплення, щире обожнювання, найглибшу любов. За допомогою такої композиції можна зробити пропозицію.

В якості подарунка на весілля дарують 19 троянд. Значення числа — любов на все життя, разом назавжди. Якщо навіть це кількість здається маленьким, то об’єднують 101 квітка. Він позначає найбільш яскраві та щирі почуття. Однак така композиція буде незручною для нареченої.

Складання букетів — не проста справа. Кожна квітка несе певний сенс, і якщо помилитися у кількості, можна сказати зовсім не те, на що дарувальник спочатку розраховував. Особливу обережність виявляють, якщо в букеті парне число бутонів. Хоча такі композиції не скрізь вважаються недобрим побажанням, все ж краще розділити їх, щоб прибрати негатив.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради